• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Pupmedžiai: gražūs, bet nuodingi

Ankstesniais laikais pupmedis (ypač paprastasis) vertintas dėl medienos savybių, nes ši yra gražios tekstūros, tamsiai ruda šerdimi ir šviesesniais kraštais, todėl buvo mėgiama meistrų, gaminančių baldus bei įvairius smulkius dirbinius. Dekoratyvi ir žievė, kuri būna rudai žalsvos spalvos, su šviesiomis lenticelėmis (tai smulkūs brūkšneliai, padedantys augalui kvėpuoti ir sulaikantys drėgmę; tokius dažniausiai matome ant baltų beržų kamienų).

 

 

 

 

 

Kaip jau minėta, pupmedis yra nuodingas. Visas augalas, ypač sėklos, turi stipriai žmogaus organizmą veikiančių junginių. Paragavę sėklų, lapelių ar žiedų (taip dažnai mėgsta daryti smalsūs vaikai ar augintiniai) mirtinai nenusinuodysite, bet gali supykinti ar kitaip sutrikti virškinimo sistema, raumenis sutraukti mėšlungis, skaudėti galvą.

 

Kad sėkmingai augtų

Jei nuspręsite auginti pupmedį, parinkite labai saulėtą vietą. Tiesa, jis augs ir ten, kur saulės bus mažoka, bet tada nesitikėkite gausaus žydėjimo. Pati geriausia dirva – derlinga arba vidutiniškai derlinga. Taip pat reikėtų, kad būtų drėgnoka, bet nešlapia. Pupmedis nemėgsta rūgščios dirvos – ji turėtų būti šiek tiek kalkinga.

Prieš sodinimą (bet ne prieš pat) dirvą galima nurūgštinti, pabarstant gesintomis kalkėmis, dolomitmilčiais, pelenais arba smulkiai maltais kiaušinių lukštais. Pupmedžio pageidavimų sąrašas netrumpas, bet, pasistengus dėl jo gerovės, gegužės arba birželio mėnesį jus apdovanos nuostabiomis aukso žiedų kaskadomis.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius