• rugpjūčio 16 d., Antradienis

Pupmedžiai: gražūs, bet nuodingi

Ankstesniais laikais pupmedis (ypač paprastasis) vertintas dėl medienos savybių, nes ši yra gražios tekstūros, tamsiai ruda šerdimi ir šviesesniais kraštais, todėl buvo mėgiama meistrų, gaminančių baldus bei įvairius smulkius dirbinius. Dekoratyvi ir žievė, kuri būna rudai žalsvos spalvos, su šviesiomis lenticelėmis (tai smulkūs brūkšneliai, padedantys augalui kvėpuoti ir sulaikantys drėgmę; tokius dažniausiai matome ant baltų beržų kamienų).

 

 

 

 

 

Kaip jau minėta, pupmedis yra nuodingas. Visas augalas, ypač sėklos, turi stipriai žmogaus organizmą veikiančių junginių. Paragavę sėklų, lapelių ar žiedų (taip dažnai mėgsta daryti smalsūs vaikai ar augintiniai) mirtinai nenusinuodysite, bet gali supykinti ar kitaip sutrikti virškinimo sistema, raumenis sutraukti mėšlungis, skaudėti galvą.

 

Kad sėkmingai augtų

Jei nuspręsite auginti pupmedį, parinkite labai saulėtą vietą. Tiesa, jis augs ir ten, kur saulės bus mažoka, bet tada nesitikėkite gausaus žydėjimo. Pati geriausia dirva – derlinga arba vidutiniškai derlinga. Taip pat reikėtų, kad būtų drėgnoka, bet nešlapia. Pupmedis nemėgsta rūgščios dirvos – ji turėtų būti šiek tiek kalkinga.

Prieš sodinimą (bet ne prieš pat) dirvą galima nurūgštinti, pabarstant gesintomis kalkėmis, dolomitmilčiais, pelenais arba smulkiai maltais kiaušinių lukštais. Pupmedžio pageidavimų sąrašas netrumpas, bet, pasistengus dėl jo gerovės, gegužės arba birželio mėnesį jus apdovanos nuostabiomis aukso žiedų kaskadomis.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugpjūčio 16, antradienis.
  • Saulė teka 05:57, leidžiasi 20:48.
  • Mėnulis teka 22:30, leidžiasi 11:30.
  • Mėnulis Avine, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 12 d.
  • Alvita, Buivydas, Rokas, Jokimas
  • Šv. Rokas, pjūties pabaiga.
  • KIRMINŲ DIENA. Vaisių diena. Galima sėti, sodinti gumbinius augalus, tręšti, ravėti. Pjaukite, grėbkite, vartykite, vežkite šieną. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolelių pagalves. Purkškite augalus nuo kenkėjų.Valykite rūsio lentynas, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas, patalus, drabužius. Ypač gera diena imti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Jei saulei tekant rytuose pasirodo vaivorykštė, greit bus lietaus, o jei vaivorykštė vakaruose, ilgai išsilaikys geras oras.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius