• lapkričio 30 d., Trečiadienis

Rožes sodinti galima ir vasarą

Vieni gėlininkai pataria rožes sodinti pavasarį (mažiau tikėtina, kad žiemą iššals), kiti – rudenį (jau ruošiasi miegui, tad patiria mažiau streso). Tiek vieni, tiek kiti pateikia ir daugiau įtikinamų argumentų, bet nereikia pamiršti, kad abiem atvejais kalbama apie augalus plikomis šaknimis. Vazonuose išaugintas rožes į dirvą galima sodinti bet kuriuo metų laiku (išskyrus žiemą), net ir vasarą – dėl to bemaž visi sutaria.

 

 

 

 

Sodo karalienės vienoje vietoje gali augti ne vieną dešimtmetį, tad labai svarbu tinkamai parinkti vietą ir paruošti duobes. Atvira, saulėta ar vėjų perpučiama vieta – ne pats geriausias sprendimas. Gerai, kai iš šiaurinės pusės rožyną užstoja aukštesni augalai ar pastatai, o vidurdienį, kai saulė kaitina smarkiausiai, yra lengvas šešėlis.

Duobę iškaskite didesnę nei vazonas, kuriame auga rožė. Reikia derlingos žemės – apatinį sluoksnį meskite į šalį. Pridėkite perpuvusio karvių mėšlo, komposto, jei vyrauja smėlis – įterpkite molio. Viską gerai permaišykite. Sodindami stenkitės, kad nenubyrėtų grumstai – šitaip pažeidžiamos smulkios šaknelės, kurios rožėms labai reikalingos. Sodinkite kiek giliau, kad skiepijimo vieta būtų bent kelis centimetrus po žeme. Gausiai palaistykite ir nuskinkite žiedinius pumpurus – dabar augalams reikia įsitvirtinti naujoje vietoje, o žiedais galėsite pasidžiaugti kitąmet.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Lapkričio 30, trečiadienis.
  • Saulė teka 08:17, leidžiasi 15:58.
  • Mėnulis teka 13:42, leidžiasi 23:36.
  • Mėnulis Žuvyse 02:15. Priešpilnis 16:36.
  • Andrėja, Andriejus (Andrius), Dovainė, Saugardas, Saugardė
  • Šv. Andriejaus diena. Saulės grįžtuvių laukimo pradžia. Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto diena
  • Lapų diena. Rekomenduojama augalus laistyti, purkšti, dezinfekuoti. Išleiskite vandenį iš vandentiekio. Apriškite vaismedžius lipniomis juostomis, nupurkškite preparatais nuo ligų ir kenkėjų, balinkite kamienus.
  • Blėstančios anglys prieš gerą orą žaruoja.
SS dienoraštis

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS dienoraštis

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius