• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Rudens ženklų daugėja

Kasdien mažėja žiedų ir daugėja geltonų atspalvių. Vis labiau pastebima gamtos branda. Šalnos būtinai ateis ir dar labiau pakeis sodo vaizdą.

 

 

 

 

 

Sekite orų prognozę. Jei šalnos bus nestiprios ir tik kelias naktis, verta apdengti dar žydinčias gėles ir taip pratęsti jų gyvenimą. Jei šalnos stiprios, ilgalaikės ir po to nusistovės rudeniški orai, atsisveikinkite su vienmečiais ir lauke nežiemojančiais augalais, sutvarkykite gėlynus.

Našlaitės šalnų nebijo. Linksmi žiedeliai džiugins iki vėlyvo rudens ar žiemos pradžios, todėl šių gėlyčių verta pasisodinti balkonuose, lauko vazonuose, matomiausiose sodo vietose.

Viržiai – ilgaamžiai puskrūmiai. Jei pasodinsite nelaukdami šalčių ir į rūgščią žemę, jie gerai įsišaknys ir augs ilgai.

Soduose dar gausiai žydi įvairūs daugiamečiai astrai. Kai kur pamatysite retokų ir įdomių kreivuonų (Tricirtis) žiedų, vilkpupių, dekoratyvinių kopūstų.

Įspūdingi kai kurių augalų žiedynai. Japoninės ir hibridinės plukės stiebai puošiasi pūkuotomis sėklomis. Ricinmedžių sėklų dėžutės dygliuotos, panašios į kaštonus. Lyg ežiukai kyšo ežiuolių graižų viduriukai, o gumbenės (Phlomis) daugiaaukščių žiedynų stiebai primena vėrinius. Tokių augalų neskubėkite nukirpti – tegul rudeniniai akcentai puošia sodą.

Nubyrėjus lapams, iš tolo šviečia ryškiai oranžinės paprastosios dumplūnės taurelės. Kol drėgmė nesugadino ryškių spalvų, kirpkite šakeles ir džiovinkite sausoms puokštėms.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius