• rugsėjo 27 d., Trečiadienis

Rudens ženklų daugėja

Kasdien mažėja žiedų ir daugėja geltonų atspalvių. Vis labiau pastebima gamtos branda. Šalnos būtinai ateis ir dar labiau pakeis sodo vaizdą.

 

 

 

 

 

Sekite orų prognozę. Jei šalnos bus nestiprios ir tik kelias naktis, verta apdengti dar žydinčias gėles ir taip pratęsti jų gyvenimą. Jei šalnos stiprios, ilgalaikės ir po to nusistovės rudeniški orai, atsisveikinkite su vienmečiais ir lauke nežiemojančiais augalais, sutvarkykite gėlynus.

Našlaitės šalnų nebijo. Linksmi žiedeliai džiugins iki vėlyvo rudens ar žiemos pradžios, todėl šių gėlyčių verta pasisodinti balkonuose, lauko vazonuose, matomiausiose sodo vietose.

Viržiai – ilgaamžiai puskrūmiai. Jei pasodinsite nelaukdami šalčių ir į rūgščią žemę, jie gerai įsišaknys ir augs ilgai.

Soduose dar gausiai žydi įvairūs daugiamečiai astrai. Kai kur pamatysite retokų ir įdomių kreivuonų (Tricirtis) žiedų, vilkpupių, dekoratyvinių kopūstų.

Įspūdingi kai kurių augalų žiedynai. Japoninės ir hibridinės plukės stiebai puošiasi pūkuotomis sėklomis. Ricinmedžių sėklų dėžutės dygliuotos, panašios į kaštonus. Lyg ežiukai kyšo ežiuolių graižų viduriukai, o gumbenės (Phlomis) daugiaaukščių žiedynų stiebai primena vėrinius. Tokių augalų neskubėkite nukirpti – tegul rudeniniai akcentai puošia sodą.

Nubyrėjus lapams, iš tolo šviečia ryškiai oranžinės paprastosios dumplūnės taurelės. Kol drėgmė nesugadino ryškių spalvų, kirpkite šakeles ir džiovinkite sausoms puokštėms.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:05.
  • Mėnulis teka 18:52, leidžiasi 03:30.
  • Mėnulis Žuvyse 03:18, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
  • Adalbertas, Daugilė, Kovaldas, Vincentas, Damijonas
  • Pasaulinė turizmo diena. Lietuvos socialinių darbuotojų diena
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jeigu rudenį medžių lapai ilgai nekrenta, reikia laukti labai ankstyvo pavasario.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius