• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Sėklų rinkimas ir laikymas

Sėklas rinkti patiems? Taip! Šio užsiėmimo privalumų išties netrūksta: malonumas rinkti sėklas nuo darže augančio augalo, smagi pramoga besikeičiant jomis su kaimynais, bičiuliais ir galimybė sutaupyti.

Laikymas

Prieš išpilstydami į indus, dėžutes, maišelius nepamirškite sėklų gerai išdžiovinti, kitaip pelėsis jas greitai pražudys. Be to, sėklos gali pradėti ne laiku dygti. Geriausia džiovinti ant inde patiesto popierinio rankšluosčio, sausoje ir gerai vėdinamoje, vėsioje vietoje. Pavyzdžiui, sausas ir šiltas šaldytuvo paviršius – tinkama vieta namuose.

Kai sėklos jau visiškai išdžiūva, jas galima supilti į indus. Kaip atskirti, ar jau laikas? Didesnės sėklos (pavyzdžiui, pupelių) yra išdžiūvusios, kai spaudžiant greičiau lūžta, nei lenkiasi. Žirnius ir pupeles galima ir tiesiog atsargiai kąsti. Jei jie yra per kieti, kad įkąstume – išdžiūvę tinkamai.

Sėklas galite padėti ir į šaldymo kamerą, jei ketinate saugoti ilgesnį periodą. Svarbu, kad jos būtų supiltos į sandarius užsukamus indus.

 

Kokie indai tinkamiausi?

Daugeliu atvejų indų pasirinkimas priklausys nuo sėklų. Visai smulkutes (pavyzdžiui, daugelio prieskoninių žolelių) galima suberti į vokus. Stambesnes, ypač ankštinių augalų, geriausia laikyti sandariuose induose arba popieriniuose maišeliuose. Ypač tinkami nepralaidūs orui stiklo indai. Jie gali būti visokiausi: nuo kūdikių maisto buteliuko iki didesnių stiklainių. Svarbu indus laikyti kuo sausesnėje ir vėsesnėje vietoje.

Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
download udemy paid course for free
download lenevo firmware
Download WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus