• vasario 21 d., Penktadienis
Didelis baneris puslapio viršuje
sss

Sėklų rinkimas ir laikymas

Sėklas rinkti patiems? Taip! Šio užsiėmimo privalumų išties netrūksta: malonumas rinkti sėklas nuo darže augančio augalo, smagi pramoga besikeičiant jomis su kaimynais, bičiuliais ir galimybė sutaupyti.

Laikymas

Prieš išpilstydami į indus, dėžutes, maišelius nepamirškite sėklų gerai išdžiovinti, kitaip pelėsis jas greitai pražudys. Be to, sėklos gali pradėti ne laiku dygti. Geriausia džiovinti ant inde patiesto popierinio rankšluosčio, sausoje ir gerai vėdinamoje, vėsioje vietoje. Pavyzdžiui, sausas ir šiltas šaldytuvo paviršius – tinkama vieta namuose.

Kai sėklos jau visiškai išdžiūva, jas galima supilti į indus. Kaip atskirti, ar jau laikas? Didesnės sėklos (pavyzdžiui, pupelių) yra išdžiūvusios, kai spaudžiant greičiau lūžta, nei lenkiasi. Žirnius ir pupeles galima ir tiesiog atsargiai kąsti. Jei jie yra per kieti, kad įkąstume – išdžiūvę tinkamai.

Sėklas galite padėti ir į šaldymo kamerą, jei ketinate saugoti ilgesnį periodą. Svarbu, kad jos būtų supiltos į sandarius užsukamus indus.

 

Kokie indai tinkamiausi?

Daugeliu atvejų indų pasirinkimas priklausys nuo sėklų. Visai smulkutes (pavyzdžiui, daugelio prieskoninių žolelių) galima suberti į vokus. Stambesnes, ypač ankštinių augalų, geriausia laikyti sandariuose induose arba popieriniuose maišeliuose. Ypač tinkami nepralaidūs orui stiklo indai. Jie gali būti visokiausi: nuo kūdikių maisto buteliuko iki didesnių stiklainių. Svarbu indus laikyti kuo sausesnėje ir vėsesnėje vietoje.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
darzoviuseklos
Sodoharmonija

Šiandien

  • Vasario 20, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 07:31, leidžiasi 17:35.
  • Mėnulis teka 06:25, leidžiasi 13:48.
  • Mėnulis Vandenyje 21:42, dylantis, IV ketvirtis. Delčia vasario 16 d.
  • Aidas, Leonas, Levas, Viskantas.
  • Žiedų diena prasidės tik vėlyvą vakarą. Tręškite gėles, kad gausiai žydėtų. Dezinfekuokite šiltnamius, ruoškite žemės mišinius daigams. Tvarkykite namus, rūsius, naikinkite patalpų kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, pikuoti daigelių.

Sekite mus

E-sėklos
gardenis
seklosdarzui

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokie darbai įrašyti Jūsų vasario mėnesio darbų sąraše?

Įvykių kalendorius