• birželio 25 d., Antradienis

Sėklų rinkimas ir laikymas

Sėklas rinkti patiems? Taip! Šio užsiėmimo privalumų išties netrūksta: malonumas rinkti sėklas nuo darže augančio augalo, smagi pramoga besikeičiant jomis su kaimynais, bičiuliais ir galimybė sutaupyti.

 

 

 

 

 

 

Laikymas

Prieš išpilstydami į indus, dėžutes, maišelius nepamirškite sėklų gerai išdžiovinti, kitaip pelėsis jas greitai pražudys. Be to, sėklos gali pradėti ne laiku dygti. Geriausia džiovinti ant inde patiesto popierinio rankšluosčio, sausoje ir gerai vėdinamoje, vėsioje vietoje. Pavyzdžiui, sausas ir šiltas šaldytuvo paviršius – tinkama vieta namuose.

Kai sėklos jau visiškai išdžiūva, jas galima supilti į indus. Kaip atskirti, ar jau laikas? Didesnės sėklos (pavyzdžiui, pupelių) yra išdžiūvusios, kai spaudžiant greičiau lūžta, nei lenkiasi. Žirnius ir pupeles galima ir tiesiog atsargiai kąsti. Jei jie yra per kieti, kad įkąstume – išdžiūvę tinkamai.

Sėklas galite padėti ir į šaldymo kamerą, jei ketinate saugoti ilgesnį periodą. Svarbu, kad jos būtų supiltos į sandarius užsukamus indus.

 

 

Kokie indai tinkamiausi?

Daugeliu atvejų indų pasirinkimas priklausys nuo sėklų. Visai smulkutes (pavyzdžiui, daugelio prieskoninių žolelių) galima suberti į vokus. Stambesnes, ypač ankštinių augalų, geriausia laikyti sandariuose induose arba popieriniuose maišeliuose. Ypač tinkami nepralaidūs orui stiklo indai. Jie gali būti visokiausi: nuo kūdikių maisto buteliuko iki didesnių stiklainių. Svarbu indus laikyti kuo sausesnėje ir vėsesnėje vietoje.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 25, antradienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 00:21, leidžiasi 08:12.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Baniutė, Geistautė, Geistautė, Vilhelmas (Vilius), Vilhelmina, Prosperas
  • Tarptautinė jūrininkų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Kai liepos šakos kiek pakilusios nuo žemės – rytoj bus giedra, jei dar labiau nusvyra – lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius