• lapkričio 12 d., Antradienis

Sėklų rinkimas – maloni, naudinga pramoga

Kai kam gali pasirodyti, kad sėklų rinkimas – tai tik laiko gaišimas, kuriuo vargu ar kas nors gali susigundyti. Tačiau svarbu neapsirikti – šis užsiėmimas, dažnai kylantis iš būtinybės, vėliau neretai virsta pomėgiu, o kartais netgi tikra manija!

Būdas išsaugoti

Sėklų rinkimas – tai ne tik būdas sutaupyti pinigų, bet ir kelias išsaugoti nehibridinių augalų rūšių palikimą. Augalai per tam tikrą laiką linkę adaptuotis prie vietinės dirvos ir klimato sąlygų. Tokiomis sąlygomis evoliucionuodami jie stiprėja – tampa atsparesni ligoms, kenkėjams.

Beje, sėklų rinkimas, saugojimas ir mainai yra ir puikios botanikos pamokėlės vaikams, leidžia daugiau sužinoti apie maisto kilmę nuo jo pradinės stadijos ir gyvybinių grandinių cikliškumą.

 

Rinkimas

Norint pašalinti negausias sėklytes iš trapių ankščių, varpų, dėžučių, šios tiesiog patrinamos tarp delnų. Kietesnės sutrinamos rėčiuose naudojant kokį nors kietą įrankį. Ankštis, varpas ir sėklų dėžutes galima sumesti į maišelį, užrišti ir padaužyti. Ir, be abejonės, dar yra klasikinis, patikimiausias būdas – sėklas iškrapštyti rankomis. Nors šis būdas tikrai neleis sutaupyti laiko, tačiau užkirs kelią šiukšlėms.

 

Valymas

Jei sėklose įsimaišė daug priemaišų, joms išvalyti pravers įvairių dydžių rėčiai. Senas būdas – išberti sėklas ant patiesto audinio tarp dviejų didelių dubenų lauke vėjuotą dieną. Vėjas nupūs nereikalingas, bent jau lengviausias šiukšles. Svarbu tik įsitikinti, kad jis nenuneštų sėklų.

Kitas būdas yra išbarstyti sėklas ant paklodės ir atsargiai papūsti fenu. Sunkiausios, kokybiškiausios susirinks į vieną vietą. Tačiau šis būdas netinka labai lengvoms sėkloms valyti.

Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
free online course
download karbonn firmware
Download Nulled WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Lapkričio 12, antradienis.
  • Saulė teka 07:44, leidžiasi 16:22.
  • Mėnulis teka 12:14, leidžiasi 20:01.
  • Mėnulis Ožiaragyje, pilnėjantis, I ketvirtis.
  • Alvilė, Kristinas, Renata, Teodoras
  • Šaknų diena. Konservuokite, sandėliuokite prieskonines daržoves. Jei neįšalo žemė, prisikaskite krienų. Jei jų prisirinkote daugiau, dalį suvartokite iškart, o kitus sudėkite į dėžutę ir užpilkite drėgnu smėliu. Užkamšykite rūsio vėdinamąsias angas, kad į vidų neprilįstų pelių ar kitų graužikų.
  • Jei lapkritis su sniegu, tai vasara su vaisiais ir šienu.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar jau uždengėte sodo augalus žiemai?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus