• liepos 9 d., Ketvirtadienis

Sėklų rinkimas – maloni, naudinga pramoga

Kai kam gali pasirodyti, kad sėklų rinkimas – tai tik laiko gaišimas, kuriuo vargu ar kas nors gali susigundyti. Tačiau svarbu neapsirikti – šis užsiėmimas, dažnai kylantis iš būtinybės, vėliau neretai virsta pomėgiu, o kartais netgi tikra manija!

Būdas išsaugoti

Sėklų rinkimas – tai ne tik būdas sutaupyti pinigų, bet ir kelias išsaugoti nehibridinių augalų rūšių palikimą. Augalai per tam tikrą laiką linkę adaptuotis prie vietinės dirvos ir klimato sąlygų. Tokiomis sąlygomis evoliucionuodami jie stiprėja – tampa atsparesni ligoms, kenkėjams.

Beje, sėklų rinkimas, saugojimas ir mainai yra ir puikios botanikos pamokėlės vaikams, leidžia daugiau sužinoti apie maisto kilmę nuo jo pradinės stadijos ir gyvybinių grandinių cikliškumą.

 

Rinkimas

Norint pašalinti negausias sėklytes iš trapių ankščių, varpų, dėžučių, šios tiesiog patrinamos tarp delnų. Kietesnės sutrinamos rėčiuose naudojant kokį nors kietą įrankį. Ankštis, varpas ir sėklų dėžutes galima sumesti į maišelį, užrišti ir padaužyti. Ir, be abejonės, dar yra klasikinis, patikimiausias būdas – sėklas iškrapštyti rankomis. Nors šis būdas tikrai neleis sutaupyti laiko, tačiau užkirs kelią šiukšlėms.

 

Valymas

Jei sėklose įsimaišė daug priemaišų, joms išvalyti pravers įvairių dydžių rėčiai. Senas būdas – išberti sėklas ant patiesto audinio tarp dviejų didelių dubenų lauke vėjuotą dieną. Vėjas nupūs nereikalingas, bent jau lengviausias šiukšles. Svarbu tik įsitikinti, kad jis nenuneštų sėklų.

Kitas būdas yra išbarstyti sėklas ant paklodės ir atsargiai papūsti fenu. Sunkiausios, kokybiškiausios susirinks į vieną vietą. Tačiau šis būdas netinka labai lengvoms sėkloms valyti.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 9, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:53.
  • Mėnulis teka 00:02, leidžiasi 09:27.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 5 d.
  • Algirdas, Algirdė, Veronika, Leonardas
  • Lapų diena. Palanku laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles (jei norite, kad augtų lėtai), šakniavaisines daržoves, ravėti. Tręškite vejų augalus, kad jie žaliuotų ir būtų vešlūs. Netinkama diena krauti šieną, imti derlių, sandėliuoti, konservuoti.
  • Liepos saulė dar nė vieno valstiečio nuo žemės nenuvarė, lietus gi dažnai iš jų duoną atėmė ir su maišu į svetimus kraštus elgetauti išvarė, – sako suomiai.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius