• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Sėklų rinkimas – maloni, naudinga pramoga

Kai kam gali pasirodyti, kad sėklų rinkimas – tai tik laiko gaišimas, kuriuo vargu ar kas nors gali susigundyti. Tačiau svarbu neapsirikti – šis užsiėmimas, dažnai kylantis iš būtinybės, vėliau neretai virsta pomėgiu, o kartais netgi tikra manija!

Būdas išsaugoti

Sėklų rinkimas – tai ne tik būdas sutaupyti pinigų, bet ir kelias išsaugoti nehibridinių augalų rūšių palikimą. Augalai per tam tikrą laiką linkę adaptuotis prie vietinės dirvos ir klimato sąlygų. Tokiomis sąlygomis evoliucionuodami jie stiprėja – tampa atsparesni ligoms, kenkėjams.

Beje, sėklų rinkimas, saugojimas ir mainai yra ir puikios botanikos pamokėlės vaikams, leidžia daugiau sužinoti apie maisto kilmę nuo jo pradinės stadijos ir gyvybinių grandinių cikliškumą.

 

Rinkimas

Norint pašalinti negausias sėklytes iš trapių ankščių, varpų, dėžučių, šios tiesiog patrinamos tarp delnų. Kietesnės sutrinamos rėčiuose naudojant kokį nors kietą įrankį. Ankštis, varpas ir sėklų dėžutes galima sumesti į maišelį, užrišti ir padaužyti. Ir, be abejonės, dar yra klasikinis, patikimiausias būdas – sėklas iškrapštyti rankomis. Nors šis būdas tikrai neleis sutaupyti laiko, tačiau užkirs kelią šiukšlėms.

 

Valymas

Jei sėklose įsimaišė daug priemaišų, joms išvalyti pravers įvairių dydžių rėčiai. Senas būdas – išberti sėklas ant patiesto audinio tarp dviejų didelių dubenų lauke vėjuotą dieną. Vėjas nupūs nereikalingas, bent jau lengviausias šiukšles. Svarbu tik įsitikinti, kad jis nenuneštų sėklų.

Kitas būdas yra išbarstyti sėklas ant paklodės ir atsargiai papūsti fenu. Sunkiausios, kokybiškiausios susirinks į vieną vietą. Tačiau šis būdas netinka labai lengvoms sėkloms valyti.

Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free
download samsung firmware
Premium WordPress Themes Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus