• spalio 22 d., Penktadienis

Sėklų rinkimas – maloni, naudinga pramoga

Kai kam gali pasirodyti, kad sėklų rinkimas – tai tik laiko gaišimas, kuriuo vargu ar kas nors gali susigundyti. Tačiau svarbu neapsirikti – šis užsiėmimas, dažnai kylantis iš būtinybės, vėliau neretai virsta pomėgiu, o kartais netgi tikra manija!

 

 

 

 

Būdas išsaugoti

Sėklų rinkimas – tai ne tik būdas sutaupyti pinigų, bet ir kelias išsaugoti nehibridinių augalų rūšių palikimą. Augalai per tam tikrą laiką linkę adaptuotis prie vietinės dirvos ir klimato sąlygų. Tokiomis sąlygomis evoliucionuodami jie stiprėja – tampa atsparesni ligoms, kenkėjams.

Beje, sėklų rinkimas, saugojimas ir mainai yra ir puikios botanikos pamokėlės vaikams, leidžia daugiau sužinoti apie maisto kilmę nuo jo pradinės stadijos ir gyvybinių grandinių cikliškumą.

 

 

Rinkimas

Norint pašalinti negausias sėklytes iš trapių ankščių, varpų, dėžučių, šios tiesiog patrinamos tarp delnų. Kietesnės sutrinamos rėčiuose naudojant kokį nors kietą įrankį. Ankštis, varpas ir sėklų dėžutes galima sumesti į maišelį, užrišti ir padaužyti. Ir, be abejonės, dar yra klasikinis, patikimiausias būdas – sėklas iškrapštyti rankomis. Nors šis būdas tikrai neleis sutaupyti laiko, tačiau užkirs kelią šiukšlėms.

 

 

Valymas

Jei sėklose įsimaišė daug priemaišų, joms išvalyti pravers įvairių dydžių rėčiai. Senas būdas – išberti sėklas ant patiesto audinio tarp dviejų didelių dubenų lauke vėjuotą dieną. Vėjas nupūs nereikalingas, bent jau lengviausias šiukšles. Svarbu tik įsitikinti, kad jis nenuneštų sėklų.

Kitas būdas yra išbarstyti sėklas ant paklodės ir atsargiai papūsti fenu. Sunkiausios, kokybiškiausios susirinks į vieną vietą. Tačiau šis būdas netinka labai lengvoms sėkloms valyti.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 21, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 08:00, leidžiasi 18:07.
  • Mėnulis teka 18:35, leidžiasi 08:35.
  • Mėnulis Jautyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis spalio 20 d.
  • Raitvilas, Uršulė, Vilma, Gilanda, Hiliaras, Hilarija
  • Fotonikos diena. Pasaulinė orumo diena. Pasaulinė obuolio diena
  • Šaknų diena. Sodinkite česnakus. Imkite derlių. Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius. Ruoškite kompostą, žemės mišinius. Kovokite su žemėje besiveisiančiais kenkėjais. Grėbkite lapus. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima raugti kopūstus.
  • Darganotas ruduo žada gerą derlių.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokios gėlės Jūsų favoritės rudenį?

Įvykių kalendorius