Serbentų uogos pagal amžių: ką rinktis?
Kuriuos – juoduosius, raudonuosius ar baltuosius – serbentus valgyti, parodo mūsų amžius. Gydytojai vaikams rekomenduoja valgyti juoduosius serbentus, suaugusiesiems – raudonuosius, o senyvo amžiaus žmonėms – baltuosius. Kodėl? Raudonuosiuose ir juoduosiuose serbentuose daugiau geležies, o baltuosiuose mažiau. Baltuosiuose serbentuose esančios medžiagos skatina kraujo krešėjimą, o tai labai svarbu senoliams, nes dėl įvairių ligų ir vitamino K šis procesas blogėja.
Žinoma, juoduosius serbentus galima valgyti ir būnant tridešimties, ir keturiasdešimties, ir septyniasdešimties. Pusė stiklinės uogų per dieną – A ir C vitaminų paros norma. Valgant jas, sulėtės senėjimo procesai, stiprės imunitetas, pagerės odos, plaukų ir nagų išvaizda. Naudingumo lyderės – juodųjų serbentų uogos. Jose vitamino C yra dvylika kartų daugiau nei raudonųjų serbentų uogose. Be to, juodieji serbentai – čempionai pagal pektino kiekį, kuris blokuoja blogojo cholesterolio ir toksinų pasisavinimą.
Grožio specialistai rekomenduoja pasiruošti kaukių veidui. Svarbu nesupainioti. Juodųjų serbentų kaukė labiausiai tinka sausai odai. Uogos drėkina ir ramina odą, nes jose yra folio rūgšties ir P grupės vitaminų. Tokia kaukė pasižymi ir baktericidinėmis savybėmis. Jei kovojate su egzemomis, dermatitais, spuogais, gerkite juodųjų serbentų nuovirą ir tepkite juo odą. Jei veido oda jautri, šių serbentų sultis maišykite su mėgiama veido kauke – jų poveikis sumažės, bus švelnesnis. Su juodųjų serbentų sultimis galima maišyti alyvuogių aliejų, grietinę, kefyrą ar kiaušinio trynį. Jeigu veido oda riebi, labiau tiks raudonųjų ir baltųjų serbentų kaukės, kuriose daugiau rūgšties. Jos balina odą, dingsta strazdanos, pigmentinės dėmės. Vos penkios minutės, ir veidas pradeda švytėti, išsilygina. Tereikia užsitepti drėkinamojo kremo, ir galima drąsiai žygiuoti į svečius.
Pixabay nuotr.