• rugsėjo 20 d., Penktadienis

Sodo praustuvai

Praustuvas kieme reikalingas tam, kad galėtumėte nevarstydami namo durų suktis lauko darbų ir malonumų verpetuose. Ko dažniausiai sugrįžtame į namus? Be abejo – nusiplauti rankų, nusiprausti veido, galų gale, atsigaivinti. Kam bėgioti pirmyn atgal?

 

Praustuvą sode patogu turėti ir tiems, kurie lauke mėgsta vaišintis: čia bus patogu plauti vaisius ir daržoves, taip pat vaikų rankas ir smėlėtus žaislus. Tie, kurie baiminasi, kad praustuvas sudarkys darnią estetiką, gali nusiraminti: praustuvo zona išties gali tapti pačia ypatingiausia sodo vieta. Kaip to pasiekti? Pasinaudokite mūsų pasiūlymais!

 

Nuo ko pradėti?

Pirmas žingsnis – apgalvoti vandens judėjimo schemą. Lauko praustuvai gali būti prijungti prie miesto ar vietinio vandentiekio. Pirmu atveju teks pasikviesti santechniką, kuris sukurs papildomą sistemos šaką ir prijungs praustuvą prie vandens tiekimo ir kanalizacijos tinklų. Antru atveju vandenį be vargo atsivesite patys, tačiau reikės atidžiau apgalvoti vandens nutekėjimo planą. Dažniausiai po lauko praustuvais tiesiog statomas vandens surinkimo rezervuaras – tokį vandenį vėliau galite naudoti augalų laistymui. Kitas variantas – nuvesti nutekamąjį vandenį į sodo drenažo sistemą, iš kur jis pasiskirstys po gruntą. Tačiau abu pastarieji sprendimai reikalauja dėmesingo praustuvo naudojimo: tokiais atvejais, žinoma, plaunama galės būti tik žemei saugiais būdais – grynu vandeniu ar naudojant biologiškai skaidžius skystuosius muilus. Vis dėlto tai – pigiausi ir mažiausiai pastangų reikalaujantys konstrukciniai variantai.

Vandens šaltinio ir nutekėjimo sprendimai lems sodo praustuvo vietą. Tuomet Jūsų lauks antras etapas – pasirinkti pagrindą, į kurį montuosite praustuvą. Pasirinkta sodo vieta savaime nulems praustuvo dydį ir stilių, tačiau bet kuriuo atveju, pagrindas turi būti pakankamai tvirtas ir stabilus, stalviršis – pakankamai platus įtalpinti praustuvą, o vidus – užtenkamai erdvus paslėpti vamzdžiams. Aukštis, kad būtų patogu naudotis, turėtų siekti 80 cm. Dažnas sumąsto lauko praustuvą integruoti į seną spintelę, statinę ar kitą sandėliuky ilgus metus tūnantį baldą – apsidairykite ir Jūs. Atradę pagrindą, ieškokite tinkamo praustuvo: jie turi derėti tarpusavy.

 

Senovės prisiminimas

Platus gilus dubuo, masyvus vandens ąsotis – taip pat sprendimas, be kita ko, ypatingo grožio! Jei to neužtenka, pasidairykite nuosavose valdose: galbūt turite senų kelmų, o gal iš miško neseniai parsinešėte krituolio šakų, iš kurių galite sukonstruoti visą prausyklos zoną? Čia ant improvizuotos medinės arkos ne tik įrengti kabliukai rankšluosčiams ir indams: pačiame vidury įtaisyta senovinė skalbyklė, paslepianti atvesto vietinio vandentiekio žarną. Joje įmontuotas nedidelis čiaupas, kurio vanduo surenkamas dubenyje. Paprasta ir nuostabu!

 

 

Tekstas – Dovilės Rylos. Nuotrauka – Č. Deinarovič.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. liepos mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 20, penktadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 19:23.
  • Mėnulis teka 19:54, leidžiasi 10:19.
  • Mėnulis Jautyje 12:03, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 18 d.
  • Eustachijus, Vainorė, Vainoras, Tautgirdė, Fausta, Vaižgantas
  • Tarptautinė sporto universitete diena
  • Šaknų diena. Palanku ruošti kompostą, sėti ridikėlius, sodinti svogūnines gėles, česnakus, svogūnus, derlių nuimti. Tręškite augalus, kad jų šaknys būtų stiprios. Grėbkite lapus. Apriškite vaismedžių kamienus lipniomis juostomis. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius, tvarkyti namus, naikinti pelėsius.
  • Jei bulves kasant pelių urvuose daug bulvių prinešta – bus ilga žiema.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius