Sodo praustuvai

Praustuvas kieme reikalingas tam, kad galėtumėte nevarstydami namo durų suktis lauko darbų ir malonumų verpetuose. Ko dažniausiai sugrįžtame į namus? Be abejo – nusiplauti rankų, nusiprausti veido, galų gale, atsigaivinti. Kam bėgioti pirmyn atgal?

 

Praustuvą sode patogu turėti ir tiems, kurie lauke mėgsta vaišintis: čia bus patogu plauti vaisius ir daržoves, taip pat vaikų rankas ir smėlėtus žaislus. Tie, kurie baiminasi, kad praustuvas sudarkys darnią estetiką, gali nusiraminti: praustuvo zona išties gali tapti pačia ypatingiausia sodo vieta. Kaip to pasiekti? Pasinaudokite mūsų pasiūlymais!

 

Nuo ko pradėti?

Pirmas žingsnis – apgalvoti vandens judėjimo schemą. Lauko praustuvai gali būti prijungti prie miesto ar vietinio vandentiekio. Pirmu atveju teks pasikviesti santechniką, kuris sukurs papildomą sistemos šaką ir prijungs praustuvą prie vandens tiekimo ir kanalizacijos tinklų. Antru atveju vandenį be vargo atsivesite patys, tačiau reikės atidžiau apgalvoti vandens nutekėjimo planą. Dažniausiai po lauko praustuvais tiesiog statomas vandens surinkimo rezervuaras – tokį vandenį vėliau galite naudoti augalų laistymui. Kitas variantas – nuvesti nutekamąjį vandenį į sodo drenažo sistemą, iš kur jis pasiskirstys po gruntą. Tačiau abu pastarieji sprendimai reikalauja dėmesingo praustuvo naudojimo: tokiais atvejais, žinoma, plaunama galės būti tik žemei saugiais būdais – grynu vandeniu ar naudojant biologiškai skaidžius skystuosius muilus. Vis dėlto tai – pigiausi ir mažiausiai pastangų reikalaujantys konstrukciniai variantai.

Vandens šaltinio ir nutekėjimo sprendimai lems sodo praustuvo vietą. Tuomet Jūsų lauks antras etapas – pasirinkti pagrindą, į kurį montuosite praustuvą. Pasirinkta sodo vieta savaime nulems praustuvo dydį ir stilių, tačiau bet kuriuo atveju, pagrindas turi būti pakankamai tvirtas ir stabilus, stalviršis – pakankamai platus įtalpinti praustuvą, o vidus – užtenkamai erdvus paslėpti vamzdžiams. Aukštis, kad būtų patogu naudotis, turėtų siekti 80 cm. Dažnas sumąsto lauko praustuvą integruoti į seną spintelę, statinę ar kitą sandėliuky ilgus metus tūnantį baldą – apsidairykite ir Jūs. Atradę pagrindą, ieškokite tinkamo praustuvo: jie turi derėti tarpusavy.

 

Senovės prisiminimas

Platus gilus dubuo, masyvus vandens ąsotis – taip pat sprendimas, be kita ko, ypatingo grožio! Jei to neužtenka, pasidairykite nuosavose valdose: galbūt turite senų kelmų, o gal iš miško neseniai parsinešėte krituolio šakų, iš kurių galite sukonstruoti visą prausyklos zoną? Čia ant improvizuotos medinės arkos ne tik įrengti kabliukai rankšluosčiams ir indams: pačiame vidury įtaisyta senovinė skalbyklė, paslepianti atvesto vietinio vandentiekio žarną. Joje įmontuotas nedidelis čiaupas, kurio vanduo surenkamas dubenyje. Paprasta ir nuostabu!

 

 

Tekstas – Dovilės Rylos. Nuotrauka – Č. Deinarovič.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. liepos mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Kovo 2, antradienis.
  • Saulė teka 07:05, leidžiasi 17:58.
  • Mėnulis teka 22:18, leidžiasi 08:36.
  • Mėnulis Skorpione 22:39, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis vasario 27 d.
  • Dautara, Eitara, Eitaras, Eitautė, Eitautas, Elena, Helė, Helianta, Marcelinas, Simplicijus
  • Lapų diena. Sėkite gūžines salotas, kaliaropes, žiedinius kopūstus, gumbinius salierus, svogūnus daigais. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus. Prisipjaukite sumedėjusių krūmų šakelių, įšaknydinimui pamerkite į vandenį – turėsite naujų augalų. Augalus, kad žaliuotų, tręškite. Pjaukite ir skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Laistykite, purkškite.
  • Jei kovas šaltas – gegužė bus šilta, jei kovas šiltas – gegužė bus šalta.

Populiariausi straipsniai

Agrimatco
Sėklos darzui
darzoviu seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias daigyklas naudojate?

Įvykių kalendorius