Statote malkinę
Malkos yra vienas iš pagrindinių užmiesčio sodybų šildymo sistemų kurų. Jos naudojamos ne tik gyvenamųjų namų, bet ir pirties, kitų ūkinių patalpų šildymui. Malkos taip pat reikalingos mėsos produktų rūkymui. Siekiant išsaugoti kokybę ir užtikrinti, kad išliks sausos, malkos paprastai saugomos tam tikslui skirtuose statiniuose – malkinėse. Malkinę, turint minimalius meistravimo įgūdžius, galima pasistatyti savo rankomis.
Malkinės poreikis sodyboje
Neseniai pjautą medieną prieš naudojant būtina gerai išdžiovinti. Jeigu paruoštos malkos nebus pakankamai išdžiūvusios, jos nebus ir pakankamai kaitrios, iš jų bus mažiau naudos kūrenant krosnį arba židinį. Drėgnos malkos degdamos išskiria daugiau dūmų, kurie teršia dūmtraukį. Todėl reikalingas atsakingas požiūris į malkų saugojimo sąlygas. Jokiu būdu negalima jų sandėliuoti drėgnoje aplinkoje. Saugant stambesnes malkas, būtina numatyti reikiamą ventiliaciją.
Tiesioginiai saulės spinduliai taip pat turi įtakos malkų struktūrai. Perdžiovintos malkos degdamos neišskiria pakankamai šilumos. Dažniausiai malkomis apsirūpinama ilgesniam laikotarpiui, todėl šeimininkai statosi malkines. Malkinės matmenys pasirenkami individualiai, priklausomai nuo šeimininkų poreikių, bet konstrukcijoms keliami atitinkami reikalavimai. Malkinė privalo būti pakankamų matmenų, kad kurą galima būtų saugoti ilgesnį laiką. Dažniausiai tai – medinės konstrukcijos statinys, statomas atskirai nuo gyvenamųjų namų. Būna ir supaprastintos konstrukcijos malkinių – stoginių, kurios glaudžiamos prie kitų statinių sienų. Galite pasirinkti malkinę be sienelių, tik su stogu arba su trimis sienelėmis, taip pat – uždaro tipo statinį. Galima vienašlaičio arba dviejų šlaitų stogo konstrukcija.
Tekstas – Vytauto Mankevičiaus. Nuotrauka – Shutterstock.
Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ 2020 metų vasario numeryje.