• liepos 8 d., Trečiadienis

Sugadintas, ištrauktas riboženklis. Kas atsakingas?

Nors ryškiai oranžinės spalvos riboženklius jau žino daugelis, nors taip pat dauguma supranta, kad jų judinti, perkelti ar gadinti negalima, vis dėlto pasitaiko atvejų, kai su riboženklio vieta nesusitaikantys kaimynai piktybiškai juos ištraukia. Kaip reikėtų elgtis, kur kreiptis tokioje situacijoje?

 

Šiuos bei kitus klausimus uždavėme Nacionalinės žemės tarnybos Geodezijos ir žemės naudojimo kontrolės departamento Geodezijos ir nekilnojamojo turto kadastro skyriaus vedėjai Jurgitai Macinkevičienei.

 

Už riboženklį atsako šeimininkas

 

Jei turite žemės sklypą, kuriame yra sodyba, arba dirbamos žemės sklypą ir ne vieną – išsikvieskite matininkus ir susižymėkite ribas. Tuomet būsite ramūs, žinosite tikslias sklypo ribas, bus lengviau nustatyti rekomenduojamus atstumus iki statomų pastatų, drauge kaimynams bus paprasčiau laikytis rekomenduotinų atstumų, kad ir pirmiesiems vaismedžiams pasodinti.

 

 

Visi ginčai dėl žemės sklypų ribų ženklinimo nagrinėjami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. O kas gi atsakingas už riboženklių priežiūrą, jų atnaujinimą? „Žemės sklypų ribų ženklinimą riboženkliais reglamentuoja Žemės sklypo ribų ženklinimo taisyklės, patvirtintos Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus 2005 m. įsakymu. Šiose taisyklėse nurodyta, kad už riboženklių apsaugą, priežiūrą, ribinių linijų miško žemėje prakirtimą ir atnaujinimą yra atsakingas žemės sklypo savininkas, valstybinės žemės sklypo patikėtinis arba kitas valstybinės žemės sklypo naudotojas, kuris, nustatęs žemės sklypo ribas žyminčių riboženklių sunaikinimo ar sugadinimo faktą, privalo nedelsdamas kreiptis į asmenį, turintį Vyriausybės įgaliotos institucijos išduotą matininko kvalifikacijos pažymėjimą, kuriuo suteikiama teisė nustatyti nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenis. Riboženklių atstatymo darbų pagrindas yra užsakovo (žemės sklypo savininko) ir matininko sutartis“, – sako Jurgita Macinkevičienė.

Atsakomybė už nuolatinių žemėnaudos riboženklių sunaikinimą arba sugadinimą yra numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 112 straipsnyje – Riboženklių sunaikinimas arba sugadinimas. Nuolatinių žemėnaudos riboženklių sunaikinimas arba sugadinimas užtraukia baudą nuo 70 iki 140 eurų.

 

Tekstas ir nuotrauka – Česlavos Deinarovič.

 

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ 2020 metų vasario numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 8, trečiadienis.
  • Saulė teka 04:53, leidžiasi 21:54.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 08:12.
  • Mėnulis Žuvyse 21:12, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 5 d.
  • Arnoldas, Elžbieta, Vaitautas, Virginija
  • Tarptautinė alergijos diena.
  • Lapų diena prasidės vėlyvą vakarą. Palanku laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles (jei norite, kad augtų lėtai), šakniavaisines daržoves, ravėti. Tręškite vejų augalus, kad jie žaliuotų ir būtų vešlūs. Netinkama diena krauti šieną, imti derlių, sandėliuoti, konservuoti.
  • Jei vanduo upėje putoja – lauk lietaus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius