• lapkričio 21 d., Ketvirtadienis

Svarbiausi darbai sode rugpjūčio mėnesį

*Prižiūrėkite vynuoges. Jei rugpjūtį leisite šiems augalams eikvoti jėgas jaunų lapų auginimui ir maisto medžiagų gamybai, jie nespės sumedėti ir žiemą nušals. Nugnybkite viršūnę ir jaunus lapus, kad žaliuotų tik senesni. Vasaros pabaigoje gausu širšių, kurios graužia uogas, pažeidžia odelę ir šios pradeda pūti. Šiuos vabzdžius ir muses viliokite į pakabintus plastikinius butelius su saldžiu skysčiu. Deja, jos gudrios – jei pirmiau paragauja uogų, masalu jau niekaip nepriviliosi.

 

 

 

 

 

*Nuėmę derlių, retinkite agrastų ir serbentų krūmus. Rugpjūtį daug patogiau atlikti šviesinamąjį genėjimą, nes, kol turi lapus, lengviau matyti, kurios šakos juos tankina. Krūmai be lapų visada atrodo retesni.

*Dauginkite serbentus auginiais: anksčiau baltuosius ir raudonuosius, vėliau juoduosius, nes jie įsišaknija greičiausiai.

*Abrikosų genėjimas. Šių medelių lajos šiek tiek kitokios: netankios, kūgiškos ar išsikerojusiomis į šalis šakomis. Dėl to po kelerių metų kai kurie abrikosai suformuoja per aukštas ar per plačias lajas. Jei jų norima kompaktiškesnių, patartina apgenėti rugpjūčio pradžioje. Labai aukštai iškilusias šakas galima stipriai patrumpinti, sumažinant lajų aukštį iki 3 m.

*Bruknių derlius. Brukniauti pradedama rugpjūčio mėnesį, nors kai kurių vėlyvesnių veislių uogos noksta tik rugpjūčio trečiąją savaitę. Ankstyvosios bruknės pakartotinai dera spalio mėnesį. Derlius būna jau ne toks didelis.

*Išpjaukite visus derėjusius vasarinių aviečių, gervuogių stiebus. Augalai neeikvos jėgų be reikalo, leis iš šaknų pakaitinius ūglius ir geriau pasiruoš žiemai.

*Padės Bordo mišinys. Jis yra nekenksmingas augalams ir aplinkai, veiksmingai kovoja su grybinėmis ligomis. Vario sulfato mišinys su kalkėmis pradėtas naudoti XIX amžiaus pabaigoje Prancūzijos vynuogynuose. Pavadinimas kilo nuo Prancūzijos regiono pavadinimo, kuriame jis buvo pradėtas naudoti. Apipurkškite 1 proc. tirpalu visus derėjusius serbentus, agrastus, avietes, gervuoges.

*Įveiskite naują braškyną. Iš anksto paruoštoje vietoje sodinkite naujus, sveikus, iš patikrintų augintojų įsigytus braškių daigus. Laistykite reguliariai, kol prigis. Seną braškyną, kurį nupjovėte liepą, patręškite mineralinėmis trąšomis.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Lapkričio 21, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 08:01, leidžiasi 16:08.
  • Mėnulis teka 20:30, leidžiasi 13:28.
  • Mėnulis Liūte, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 15 d.
  • Alberta, Eibartė, Gomantas, Honorijus, Honoratas, Girenė, Tomas
  • Pasaulinė televizijos diena. Tarptautinė geografinių informacinių sistemų diena. Pasaulinė sveikinimosi diena. Pasaulinė filosofijos diena. Jauno vyno šventė. Tarptautinė nerūkymo diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Vaisių diena. Tinkamas metas sodinti į vazonėlius svogūnines gėles, kurias norite pražydinti žiemą. Sėkite šakniavaisius ankstesniam pavasariniam derliui. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius.
  • Jei žibėdama skala liepsną riečia žemyn – bus atodrėkis, jei aukštyn – šals.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius