• rugsėjo 29 d., Penktadienis

Svarbiausi daržininko darbai sausio mėnesį

Sausio mėnesio daržininko darbus galima suskirstyti į dvi grupes: apie vienus galvojame ir juos planuojame, o kitus kuo skubiau atliekame.

 

 

 

 

 

 

*Kurkite šių metų daržo planą. Vienos rūšies ir giminingos daržovės neturi atsidurti ten, kur ir pernai, būtina sėjomaina. Jei rudenį tinkamai parinkote ir paruošėte vietą būsimam daržui, šiemet galėsite nuimti net tris derlius. Pirmiausia išsirinkite daržoves, kurios yra atsparios pavasarinėms šalnoms, po to pagrindines, vasarą auginamas, ir galiausiai skirtas rudens derliui. Kurdami ir piešdami planą pažymėkite, kur ir ką auginsite, ko atsisakysite, o ko pasėsite daugiau.

*Patikrinkite pernai likusias ir šiems metams surinktas sėklas. Įvertinkite jų daigumą, jei reikia – surūšiuokite, išmeskite sugedusias, apipelijusias. Jei tokių sėklų rasite, vadinasi, blogai išdžiovinote ar netinkamoje temperatūroje laikote. Nelaikykite tų, ant kurių pakelio nurodytas galiojimo laikas jau yra beveik pasibaigęs ar greitai pasibaigs. Išmetus dalį sėklų, naujų teks ieškoti parduotuvėse.

*Naujos sėklos, sodo inventorius, apsaugos priemonės ir substratai. Laikas pagalvoti apie naujus pirkinius. Kol kas tik kruopščiai apgalvokite, ko reikės naujam sezonui, neskubėkite pirkti, palaukite akcijų. Susipažinkite su siūlomu daržovių sėklų asortimentu. Nutarkite, kokių įrankių gali prireikti, kuriuos šiemet teks pakeisti naujais. Pasidairykite parduotuvėse, gal prekybininkai siūlo pagerintų substratų daržovių daigams, geresnių daigyklų.

*Patikrinkite, kaip rūsyje laikosi daržovės. Išsiaiškinkite, ar nepriviso graužikų. Geriausia juos sugauti, o ne baidyti. Statykite pelėkautus. Nuskabykite želiančius burokėlių ir morkų lapelius, kad neeikvotų energijos. Išmeskite supuvusias bulves.

*Patikrinkite, kaip žiemoja lauke paliktos daržovės. Apžiūrėkite lysvėse žiemojančius porus, pastarnokus, geltekles, petražoles, salotines sultenes, garbanotus lapinius ir briuselinius kopūstus. Jei mažai sniego, šias daržoves uždenkite šiaudais ir daržo plėvele. Žemė giliai neįšals, ir jas bus lengva ištraukti iš žemės.

*Taupykite, kur galite. Rinkite įvairius vienkartinius, plastikinius indelius nuo grietinės, jogurto, fasuotų vaisių, tortų ir pyragų. Jie gana sėkmingai pakeis daigyklas ar indelius daigams.

 

Kiti darbai:

*Tikrinkite saugomų sėklų daigumą.

*Želdinkite salotines cikorijas.

*Kas savaitę pasėkite pipirnių.

*Pasisodinkite svogūnų laiškams.

*Jei gausiai pasnigo, įmeskite sniego į šiltnamį.

*Įsigykite naujų trąšų daržo augalams.

*Nuspręskite, kurias daržoves šiemet sėsite tiesiai į dirvą, o kurias sodinsite daigais.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 28, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 07:15, leidžiasi 19:02.
  • Mėnulis teka 19:01, leidžiasi 05:17.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
  • Saliamonas, Tautvydas, Vaclovas (Vacys), Vientautė, Lana
  • Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino, diena. Pasaulinė pasiutligės diena. Tuskulėnų aukų atminimo diena. Tarptautinė visuotinės prieigos prie informacijos diena.
  • Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jeigu rudenį lauke karvės pėda pilna vandens, kitais metais lauk gero derliaus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius