• gegužės 13 d., Pirmadienis

Svarbiausi gėlininko darbai sausio mėnesį

*Vartydami žurnalus ar žiūrėdami nuotraukas internete, nejučiomis pagalvojate: kaip gerai būtų sukurti tokį gėlyną kitais metais. O kodėl gi ne? Dabar pats metas planuoti. Nupieškite svajonių gėlyno planą ir šalia surašykite augalus. Galbūt dalį gėlių jau turite sode. Įvertinkite, ar visos augs gerai. Pasidomėkite, kur jų galima įsigyti, kiek kainuoja, verta pirkti sodinukus ar sėklas.

 

 

 

 

 

 

*Dabar vėl madingi mišrūs gėlynai, kai tarp gėlių įterpiama daržovių ir prieskoninių augalų.

*Iš anksto verta suskaičiuoti sėklų likučius ir įsitikinti, kad jos laikomos tinkamai. Jei dabar turite laiko, patikrinkite ir daigumą. Sausio mėnesį jau visos parduotuvės siūlo naujų sėklų. Pasidomėkite naujomis įdomiomis rūšimis ir veislėmis.

*Neužmirškite reguliariai tikrinti, kaip rūsyje laikosi gėlių svogūnėliai ir šakniastiebiai. Jiems geriausia 5–8 ºC šiluma. Šaltose ir drėgnose patalpose jurginai, kanos ir kardeliai dažnai pradeda pūti. Apipelijusias, pūvančias augalų dalis reikia išmesti, o sveikas geriau išdžiovinti.

*Jei vėsiame rūsyje ar garaže per žiemą laikote lauke nežiemojančius dekoratyvinius augalus (didžialapes hortenzijas, brugmansijas, sirinius hibiskus, japoninius ožekšnius, dekoratyvines žoles, chrizantemas), stebėkite, kad neperdžiūtų žemė vazonuose, nepradėtų vysti ar pūti antžeminė dalis. Geriausia, jei žiemą bus apie 2–5 ºC šilumos.

*Nors sausio mėnesį dar labai trūksta šviesos, sėjamos visadžydės begonijos, juostuotosios pelargonijos. Daigai auga lėtai, reikia papildomo apšvietimo. Kambarinius šiltnamiukus turintys sodininkai gali pasisėti ir daugiau gėlių.

*Kambarinėms gėlėms vis dar trūksta šviesos, kenkia sausas oras. Ypač sausa stipriau pakaitinus radiatoriams. Pagal galimybes drėkinkite orą aplink kambarinius augalus, juos purkškite minkštu vandeniu, bent kartą per savaitę nuplaukite duše.

*Dalinį ramybės periodą turinčius augalus laistykite retai, netręškite. Žydinčius žiemą prižiūrėkite atidžiau nei kitu metų laiku. Pavyzdžiui, ciklamenai nemėgsta labai šiltų kambarių. Jiems reikia drėgno oro, nuolat drėgnokos žemės ir vėsumos. Sanpaulijos jautrios drėgmės pertekliui, todėl palaisčius iš padėklų visada išpilamas vandens perteklius. Orchidėjos prižiūrimos, atsižvelgiant į rūšį: vienoms reikia vėsaus kambario (cimbidžiams, masdevalijoms), kitoms – šilumos (falenopsiams, kambrijoms).

*Stebėkite, ar kambarinių gėlių nepuola kenkėjai. Sausame ore greitai plinta skydamariai ir voratinklinės erkutės, o be saulės šviesos juos sunkiau įžiūrėti. Pirmoji pagalba pasirodžius šiems kenkėjams – purškimas žaliojo muilo tirpalu ir oro drėkinimas.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 13, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:16, leidžiasi 21:15.
  • Mėnulis teka 09:07, leidžiasi 02:38.
  • Mėnulis Liūte 13:36, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 8 d.
  • Alvydė, Milda, Ofelija, Tautmilas, Tautminas, Tautminė
  • Meilės diena, deivės Mildos šventė. Pasaulinė kokteilių diena.
  • Vaisių diena. Sėkite veją, sodinkite daržoves, auginančias vaisius virš žemės (pomidorus, paprikas, baklažanus), vaismedžius, vaiskrūmius (augusius induose). Dirbkite žemę. Kraukite kompostą. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Šaldykite vaisius, daržoves. Nerekomenduojama tręšti, laistyti ir ypač ravėti.
  • Išbalus saulė tekant – lietus, leidžiantis – vėjas. Jei saulė teka aiškiai, o dangus naktį buvo žvaigždėtas, reikia tikėtis giedros.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius