• rugsėjo 27 d., Trečiadienis

Uodai? Blogai!

Jei klaustume, ar uodai yra blogis, ko gero, surinktume 100 balsų iš 100. Apžvelkime kovos su jais būdus.

 

 

 

 

 

 1. Ekologinis. Jei aplinkui daug užpelkėjusių vietų, uodų antplūdžio išvengti nepavyks, nebent nusausintume balas. Zyziančių vabzdžių sumažėja, kai teritorijoje nėra stovinčio vandens telkinio – kaskite sraunius upelius, kuriuose nededami kiaušinėliai. Didelę reikšmę uodų populiacijai turi ir rūsių būklė – jei ten drėgna, įkyruolių neišvengsite. Rūsį galima nusausinti, pastačius keletą kibirų su kalkėmis.
 2. Fizinis. Prie šio būdo priskiriamos gaudyklės, lipnios juostelės, tinkleliai ant durų ir langų, tankios užuolaidos, rankas ir kojas dengiantys drabužiai. Sibire, kuris laikomas uodų karalija, nuo įgėlimų saugomasi užsidedant bitininko kepurę.
 3. Liaudiškas. Yra augalų, kurių kvapo uodai nepakenčia. Paprastai jie skleidžia stiprų kvapą: citrinžolė, serentis, katžolė, melisa, bazilikas, levanda, pipirmėtė, rozmarinas, snaputis. Naudojami švieži augalai, bet labiau padeda ant kūno tepami eteriniai aliejai (patariama skiesti saulėgrąžų ar kitu aliejumi ir išbandyti ant nedidelio odos plotelio, siekiant įsitikinti, ar nesukelia alergijos).
 4. Biologinis. Jei turite tvenkinį, auginkite uodų lervomis mintančias žuvis (gambuzijas, amūrus ir kt.). Efektyvūs iš bakterijų Bacillus thuringiensis arbaBacillus sphaericus sukurti preparatai, kurie sunaikina 95–100 proc. uodų lervų. Geri pagalbininkai yra laumžirgiai – jų lervos minta uodų lervomis vandenyje, o skraidantys suaugėliai gaudo vabzdžius ore. Tik kaip tuos laumžirgius prisijaukinti?..
 5. Cheminis. Vienas iš efektyviausių būdų būnant gamtoje – repelentų, padegamų spiralių, žvakių naudojimas. Šių dezinsekcijos priemonių sudėtyje yra medžiagų, kurių skleidžiamo kvapo uodai nepakenčia. Apsisaugoti, kad jie neskristų į namus, padeda į elektros lizdą įkišamas prietaisas su specialiu skysčiu.
 6. Techninis. Ultragarsiniai įrenginiai skleidžia tokio dažnio garsą, kaip ir uodai kilus pavojui. Veikimo spindulys, atsižvelgiant į modelį, yra nuo 20 m2 iki 5 000 m2. Dėl šio kovos būdo kyla daug ginčų – vieni teigia, esą jis visiškai neveiksmingas, o priešininkai aiškina, kad rinkoje daug klastočių, tad atsiranda nusivylusių pirkėjų.
 7. Elektrinis. Speciali ultravioletinė lempa vilioja uodus ir akimirksniu juos užmuša. Žmogui ji saugi, mat uždengta tinkleliu, o uodams ‒ kaip elektros kėdė. Gal pasirinkime humaniškesnį kovos su kraujasiurbiais būdą…

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

 • Rugsėjo 27, trečiadienis.
 • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:05.
 • Mėnulis teka 18:52, leidžiasi 03:30.
 • Mėnulis Žuvyse 03:18, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
 • Adalbertas, Daugilė, Kovaldas, Vincentas, Damijonas
 • Pasaulinė turizmo diena. Lietuvos socialinių darbuotojų diena
 • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
 • Jeigu rudenį medžių lapai ilgai nekrenta, reikia laukti labai ankstyvo pavasario.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius