• gegužės 25 d., Šeštadienis

Uodai? Blogai!

Jei klaustume, ar uodai yra blogis, ko gero, surinktume 100 balsų iš 100. Apžvelkime kovos su jais būdus.

 

 

 

 

 

 1. Ekologinis. Jei aplinkui daug užpelkėjusių vietų, uodų antplūdžio išvengti nepavyks, nebent nusausintume balas. Zyziančių vabzdžių sumažėja, kai teritorijoje nėra stovinčio vandens telkinio – kaskite sraunius upelius, kuriuose nededami kiaušinėliai. Didelę reikšmę uodų populiacijai turi ir rūsių būklė – jei ten drėgna, įkyruolių neišvengsite. Rūsį galima nusausinti, pastačius keletą kibirų su kalkėmis.
 2. Fizinis. Prie šio būdo priskiriamos gaudyklės, lipnios juostelės, tinkleliai ant durų ir langų, tankios užuolaidos, rankas ir kojas dengiantys drabužiai. Sibire, kuris laikomas uodų karalija, nuo įgėlimų saugomasi užsidedant bitininko kepurę.
 3. Liaudiškas. Yra augalų, kurių kvapo uodai nepakenčia. Paprastai jie skleidžia stiprų kvapą: citrinžolė, serentis, katžolė, melisa, bazilikas, levanda, pipirmėtė, rozmarinas, snaputis. Naudojami švieži augalai, bet labiau padeda ant kūno tepami eteriniai aliejai (patariama skiesti saulėgrąžų ar kitu aliejumi ir išbandyti ant nedidelio odos plotelio, siekiant įsitikinti, ar nesukelia alergijos).
 4. Biologinis. Jei turite tvenkinį, auginkite uodų lervomis mintančias žuvis (gambuzijas, amūrus ir kt.). Efektyvūs iš bakterijų Bacillus thuringiensis arbaBacillus sphaericus sukurti preparatai, kurie sunaikina 95–100 proc. uodų lervų. Geri pagalbininkai yra laumžirgiai – jų lervos minta uodų lervomis vandenyje, o skraidantys suaugėliai gaudo vabzdžius ore. Tik kaip tuos laumžirgius prisijaukinti?..
 5. Cheminis. Vienas iš efektyviausių būdų būnant gamtoje – repelentų, padegamų spiralių, žvakių naudojimas. Šių dezinsekcijos priemonių sudėtyje yra medžiagų, kurių skleidžiamo kvapo uodai nepakenčia. Apsisaugoti, kad jie neskristų į namus, padeda į elektros lizdą įkišamas prietaisas su specialiu skysčiu.
 6. Techninis. Ultragarsiniai įrenginiai skleidžia tokio dažnio garsą, kaip ir uodai kilus pavojui. Veikimo spindulys, atsižvelgiant į modelį, yra nuo 20 m2 iki 5 000 m2. Dėl šio kovos būdo kyla daug ginčų – vieni teigia, esą jis visiškai neveiksmingas, o priešininkai aiškina, kad rinkoje daug klastočių, tad atsiranda nusivylusių pirkėjų.
 7. Elektrinis. Speciali ultravioletinė lempa vilioja uodus ir akimirksniu juos užmuša. Žmogui ji saugi, mat uždengta tinkleliu, o uodams ‒ kaip elektros kėdė. Gal pasirinkime humaniškesnį kovos su kraujasiurbiais būdą…

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

 • Gegužės 25, šeštadienis.
 • Saulė teka 04:57, leidžiasi 21:35.
 • Mėnulis teka , leidžiasi 05:17.
 • Mėnulis Ožiaragyje 18:36, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 23 d.
 • Alvyda, Almantas, Evelina, Magdalena, Danutė, Bedas
 • Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena. Tarptautinė Afrikos diena. Rankšluosčių diena.
 • Vaisių diena tęsis iki vakaro. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
 • Jei gegužė šlapia ir vakarai rasoti – ruduo bus šieno turtingas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius