• liepos 27 d., Šeštadienis

Žilakrūmių sodinimas ir priežiūra

*Žilakrūmiai dauginami sėklomis, šaknų atžalomis ir žaliais auginiais.

*Sėklas reikėtų sėti tuoj pat išimtas iš kaulavaisių. Jos gan gerai dygsta. Vėliau, išryškėjus biologiniams skirtumams, galima atlikti atranką: palikti vertingesnius, labiau prie mūsų klimato kaitos prisitaikiusius individus. Iš sėklų išaugę žilakrūmiai derėti pradeda vėliau.

 

 

 

*Norint greitesnio derliaus, žilakrūmius geriau dauginti auginiais. Į nuolatinę vietą pasodinti dvimečiai sodinukai dera po poros metų.

*Augalus nesudėtinga auginti. Jie nereiklūs, atsparūs sausroms, ligoms ir kenkėjams. Tinkamiausia saulėta ir atvira vieta.

*Sodinti geriausia į lengvesnes, laidžias drėgmei, nerūgščias dirvas. Rūgštesnės pakalkinamos, o priemolio ar sunkesnės molingos pabarstomos stambesniu smėliu, kad pagerėtų aeracija. Žilakrūmius geriau sodinti į iš anksto paruoštas 30–50 cm gylio ir maždaug 1 m pločio duobes, ne per giliai.

*Žilakrūmių šaknys paviršinės. Ant jų formuojasi gumbeliai su azotą fiksuojančiomis bakterijomis, taigi šia medžiaga augalai apsirūpina patys.

Kiti priežiūros darbai

 

Žilakrūmiai jautresni permainingiems žiemos orams, ypač kai nėra sniego. Stipresni (25–30 ºC) šalčiai, ypač užsitęsiantys, greičiau pažeidžia pumpurus, šaknis. Labiau nukenčia jaunesni augalai. Galima guostis, kad Lietuvoje tokių speigų būna nedaug. Be to, vyksta klimato kaita – šyla, o tai junta ir augalai.

Vis dėlto žilakrūmiais prieš žiemą reikėtų pasirūpinti labiau: pridengti, pamulčiuoti durpėmis. Geriausia naudoti eglišakes. Prieš didesnius šalčius papildomai užklojama daržo plėvelė. Jei yra sniego, užklojamas didesnis sluoksnis eglišakių. Tvirtos ir nelanksčios krūmų šakos aprišamos šiaudais, apkaišomos eglišakėmis. Didesnių augalų šakos prilenkiamos prie žemės, prismeigiamos ir uždengiamos. Pažeistas šalčio kovo–balandžio mėnesiais būtina pašalinti. Krūmai greitai atželia. Kad jie ilgiau išliktų spalvingesni, praretinamos ar išpjaunamos ir senesnės šakos, jaunos silpnos atžalos. Pernelyg išsišovusios šakos patrumpinamos iki 1/3.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius