• balandžio 13 d., Šeštadienis

Ipheion uniflorum - Ipheion uniflorum

Ipheion uniflorum paplitęs Uragvajuje, Čilėje ir Argentinoje, o kaip dekoratyvinis augalas išplitęs Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje ir kitose švelnesnio klimato šalyse, taip pat Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje.

Kaip ir dauguma svogūninių, šis augalas turi siaurus lancetiškus lapus. Patrynus ar suspaudus, skleidžia švelnų, porams ir svogūnams būdingą kvapą. Lapai pasirodo jau vėlai rudenį, svogūnėliams įsišaknijus. Žiemoja su lapais.

Pavasarį, sušilus orams, pasirodo apie 20 cm ilgio žiedkočiai ir skleidžiasi šviesiai žydri žvaigždutės formos žiedeliai. Ne veltui angliškai vadinamas spring starflower. Kiekvienas svogūnėlis išaugina po kelis žiedkočius, turinčius po vieną žiedą.

Peržydėjęs augalas pamažu gelsta ir gegužės pabaigoje prasideda ramybės periodas, kaip ir įprasta daugumai pavasarinių svogūninių gėlių.

Daugumos informacijos šaltinių duomenimis, Ipheion uniflorum tinka auginti 5-9 klimatinėse zonose (pagal USDA). Taigi, vienais duomenimis, išveria – 28,8 ºC ir Lietuvoje jis pritaptų. Kitais duomenimis, ištveria iki -15 ºC šaltį ir nepakenčia ilgų šalčių. Sužaliavusius augalus žiemai dengti galima tik labai orui laidžia medžiaga, pavyzdžiui eglišakėmis.

Lauke Ipheion uniflorum svogūnėliai sodinami rugsėjo – lapkričio mėnesiais, 6-7 cm gylyje.

Kadangi Ipheion dauginasi greit, po 2-3 auginimo metų sudaro didelius kupstus, vėliau – sąžalynus. Augalas nesunkiai prisitaiko prie įvairių dirvožemių ir drėgmės sąlygų. Svarbu, kad žemė jų augimo vietoje niekada neužmirktų, o ramybės periodo metu (vasarą) būtų apysausė.

    


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 12, penktadienis.
  • Saulė teka 06:23, leidžiasi 20:17.
  • Mėnulis teka 07:29, leidžiasi 00:50.
  • Mėnulis Dvyniuose, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 8 d.
  • Galmantas, Damijonas, Julijus (Julius), Jūratė, Zenonas
  • Tarptautinė aviacijos ir kosmonautikos diena
  • Žiedų diena. Sodinkite vijoklinius augalus, gėles, agurkus, moliūgus, arbūzus, aguročius. Persodinkite kambarinius augalus. Skiepykite rožes. Vėdinkite patalpas, rūsius, valykite grindis. Nepatartina laistyti, tręšti augalų.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius