• spalio 4 d., Trečiadienis

CHRYSALIDOCARPUS - Chrysalidocarpus

Šios palmės vienastiebės ir krūmiškos daugiastiebės, iki 9 m aukščio. Stiebai lygūs, žieduoti. Lapai plunksniški, su 40-60 porų lapelių. Auga Madagaskaro saloje. Gentyje – 20 rūšių.

Ch. lutescens – labai paplitusi kambarinė palmė. Kamienų keletas, bet jie gana ploni – 10-12 cm skersmens. Suaugęs augalas pasiekia 7-9 m aukštį. Jauni stiebai ir lapkočiai gelsvi, su smulkiais juodais taškeliais. Lapai – 1,5-2 m ilgio, 80-90 cm pločio, lengvai išlinkę. Žiedynas pažastinis, gausiai šakotas. Augalai dvinamiai. Madagaskare auga pakrantės zonoje, palei upes ir upelius, salos gilumoje pakyla iki 1000 m virš jūros lygio. Gerai auga kambariuose ir šiltose oranžerijose. Šiltose oranžerijose auginama ir kita rūšis – Ch. madagascariensis. Jos stiebas vienas, iki 9 m aukščio ir 20-25 cm storio, lygus, su gerai matomais žiedais, į apačią kiek platėjantis. Lapai plunksniški, panašūs į Ch. lutescens.

Priežiūra

Namuose Chrysalidocarpus lutescens gerai auga šiltoje 18-22 C patalpoje, šviesioje ar iš dalies saulės apšviečiamoje vietoje. Laistykite vasarą gausiai, padėkle gali likti vandens, žiemą – kiek rečiau, bet žemei išdžiūti neleiskite. Mėgsta drėgną orą, dažną purškimą. Vasarą galima išnešti į lauką ir laikyti paunksmėje. Labai mėgsta šiltą lietų. Dauginama kero dalimis arba atskirtomis atžalomis. Sėklos sudygsta per mėnesį. Kai sąlygos geros, ši palmė auga greitai, todėl ją reikia persodinti kas 2-3 metus.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 4, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 20:34, leidžiasi 14:29.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 29 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite žydinčius krūmus, vijoklinius augalus. Mulčiuokite daugiametes gėles, rožes ir kitus augalus. Kovokite su žemės paviršiuje gyvenančiais kenkėjais. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Nereikėtų laistyti.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius