• rugsėjo 27 d., Trečiadienis

Virženė kantabrinė - Daboecia cantabrica

Savaime paplitusi Vakarų Europoje, nuo Airijos iki Portugalijos ir Šiaurės Ispanijos. Lietuvoje reta.

Šis krūmokšnis yra gulsčias, gausiai šakotas, 25–30 cm aukščio. Šakos plonos, rudos su raudonu atspalviu, žvynuotos ir plaukuotos; iš jų išauga mažytės vaisinės šakelės. Lapai maži, pailgai ovalūs, 1,2 cm ilgio ir 0,5 cm pločio, ant vaisinių šakelių – 5 mm ilgio ir 2 mm pločio. Viršutinė lapų pusė tamsi žalia, žvilganti, su grioveliais, apatinė – balsva nuo tankių liaukingų, lipnių plaukelių. Kraštai lygūs, kartais persisukę. Žiedų vainikėliai suaugtiniai, išgaubtai cilindriški, violetiniai su rožiniu atspalviu, 1–1,2 cm ilgio, sudaro ilgas viršūnines kekes. Žydi ilgai, birželio–rugsėjo mėnesiais. Vaisiai – mažos pailgos daugiasėklės dėžutės. Sėklos rutuliškos, labai smulkios, tankiai karpotos.

Ypač gražios veislės ‘Alba Globosa’ (baltažiedė, rutuliška), ‘Atropurpurea’ (žiedai tamsūs violetiniai), ‘Bicolor’ (žiedai trispalviai balti ir rožiniai su lelijiniu atspalviu), ‘Nana’ (nykštukinė, smulkesniais lapais), ‘Praegerae’ (žiedai gausūs, tamsūs rožiniai).

Virženė mėgsta vidutinio derlingumo, drėgną, bet neužmirkusį, rūgštų dirvožemį, bet nepakenčia kalkingo. Iš dalies unksminė. Po sniego danga žiemoja gerai. Atvirose vietose ir besniegėmis žiemomis kartais apšąla, todėl vertėtų lengvai pridengti eglišakėmis. Tipinė rūšis dauginama sėklomis, veislės – žaliais ir sumedėjusiais auginiais.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:05.
  • Mėnulis teka 18:52, leidžiasi 03:30.
  • Mėnulis Žuvyse 03:18, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
  • Adalbertas, Daugilė, Kovaldas, Vincentas, Damijonas
  • Pasaulinė turizmo diena. Lietuvos socialinių darbuotojų diena
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jeigu rudenį medžių lapai ilgai nekrenta, reikia laukti labai ankstyvo pavasario.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius