• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Virženė kantabrinė - Daboecia cantabrica

Savaime paplitusi Vakarų Europoje, nuo Airijos iki Portugalijos ir Šiaurės Ispanijos. Lietuvoje reta.

Šis krūmokšnis yra gulsčias, gausiai šakotas, 25–30 cm aukščio. Šakos plonos, rudos su raudonu atspalviu, žvynuotos ir plaukuotos; iš jų išauga mažytės vaisinės šakelės. Lapai maži, pailgai ovalūs, 1,2 cm ilgio ir 0,5 cm pločio, ant vaisinių šakelių – 5 mm ilgio ir 2 mm pločio. Viršutinė lapų pusė tamsi žalia, žvilganti, su grioveliais, apatinė – balsva nuo tankių liaukingų, lipnių plaukelių. Kraštai lygūs, kartais persisukę. Žiedų vainikėliai suaugtiniai, išgaubtai cilindriški, violetiniai su rožiniu atspalviu, 1–1,2 cm ilgio, sudaro ilgas viršūnines kekes. Žydi ilgai, birželio–rugsėjo mėnesiais. Vaisiai – mažos pailgos daugiasėklės dėžutės. Sėklos rutuliškos, labai smulkios, tankiai karpotos.

Ypač gražios veislės ‘Alba Globosa’ (baltažiedė, rutuliška), ‘Atropurpurea’ (žiedai tamsūs violetiniai), ‘Bicolor’ (žiedai trispalviai balti ir rožiniai su lelijiniu atspalviu), ‘Nana’ (nykštukinė, smulkesniais lapais), ‘Praegerae’ (žiedai gausūs, tamsūs rožiniai).

Virženė mėgsta vidutinio derlingumo, drėgną, bet neužmirkusį, rūgštų dirvožemį, bet nepakenčia kalkingo. Iš dalies unksminė. Po sniego danga žiemoja gerai. Atvirose vietose ir besniegėmis žiemomis kartais apšąla, todėl vertėtų lengvai pridengti eglišakėmis. Tipinė rūšis dauginama sėklomis, veislės – žaliais ir sumedėjusiais auginiais.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius