• gegužės 14 d., Penktadienis

Virženė kantabrinė - Daboecia cantabrica

Savaime paplitusi Vakarų Europoje, nuo Airijos iki Portugalijos ir Šiaurės Ispanijos. Lietuvoje reta.

Šis krūmokšnis yra gulsčias, gausiai šakotas, 25–30 cm aukščio. Šakos plonos, rudos su raudonu atspalviu, žvynuotos ir plaukuotos; iš jų išauga mažytės vaisinės šakelės. Lapai maži, pailgai ovalūs, 1,2 cm ilgio ir 0,5 cm pločio, ant vaisinių šakelių – 5 mm ilgio ir 2 mm pločio. Viršutinė lapų pusė tamsi žalia, žvilganti, su grioveliais, apatinė – balsva nuo tankių liaukingų, lipnių plaukelių. Kraštai lygūs, kartais persisukę. Žiedų vainikėliai suaugtiniai, išgaubtai cilindriški, violetiniai su rožiniu atspalviu, 1–1,2 cm ilgio, sudaro ilgas viršūnines kekes. Žydi ilgai, birželio–rugsėjo mėnesiais. Vaisiai – mažos pailgos daugiasėklės dėžutės. Sėklos rutuliškos, labai smulkios, tankiai karpotos.

Ypač gražios veislės ‘Alba Globosa’ (baltažiedė, rutuliška), ‘Atropurpurea’ (žiedai tamsūs violetiniai), ‘Bicolor’ (žiedai trispalviai balti ir rožiniai su lelijiniu atspalviu), ‘Nana’ (nykštukinė, smulkesniais lapais), ‘Praegerae’ (žiedai gausūs, tamsūs rožiniai).

Virženė mėgsta vidutinio derlingumo, drėgną, bet neužmirkusį, rūgštų dirvožemį, bet nepakenčia kalkingo. Iš dalies unksminė. Po sniego danga žiemoja gerai. Atvirose vietose ir besniegėmis žiemomis kartais apšąla, todėl vertėtų lengvai pridengti eglišakėmis. Tipinė rūšis dauginama sėklomis, veislės – žaliais ir sumedėjusiais auginiais.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 14, penktadienis.
  • Saulė teka 05:14, leidžiasi 21:17.
  • Mėnulis teka 06:29, leidžiasi .
  • Mėnulis Dvyniuose, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 11 d.
  • Gintaras, Gintarė, Motiejus, Bonifacas, Livita
  • Pilietinio pasipriešinimo diena. Buhalterių diena
  • Žiedų diena. Sėkite, sodinkite vijoklinius augalus, gėles, skiepykite rožes, persodinkite kambarinius augalus. Pasodinkite jurginus, kanas ir kitus šakniagumbinius augalus, pamulčiuokite. Rinkite vaistinių augalų žiedus; šią dieną iš jų paruošti vaistai veikia labai efektyviai. Vėdinkite patalpas, rūsius.
  • Jei sliekai lenda iš žemės, bus lietaus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius