• gruodžio 8 d., Sekmadienis

Sodas

Write a new entry for the Guestbook

 
 
 
 
 
 
Fields marked with * are required.
Your E-mail address won't be published.
It's possible that your entry will only be visible in the guestbook after we reviewed it.
We reserve the right to edit, delete, or not publish entries.
78 klausimai.
Živilė parašė 22 rugsėjo, 2022
Turiu pūkeni, jau kokie 6metai,užaugo didelis krūmas, bet pradėjo darytis permatomas, kai kurios šakos nudžiūvo teko pašalinti. Ar yra koks genėjomo būdas, kad būtų tankesnis ir nedingtų žiedynas? Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Pūkeniai genimi mažai. Sausas šakas iškarpyti galima bet kada. O per ilgas ir netaisyklingai augančias trumpinti ir kirpti geriausia pavasarį. Tokiu metu skatinamas naujų šakų augimas. Stenkitės pakirpti tik dalį jaunų šakelių, taip skatindami krūmą tankėti, bet išsaugodami žiedynus.
Saulė parašė 24 liepos, 2022
Sveiki, šiandien nusipirkau vazonėlyje žydinčią leliją. Man patarė pasodinus į dirvą, nupjauti stiebą su žiedais. Ar tikrai nupjauti? Man gaila žiedų, visas grožis. Dėkoju.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Dabar tikrai nebūtina pjauti lelijos stiebo. Jei norite ją į dirvą sodinti jau dabar, atsargiai išimkite iš vazono ir neardant šaknų perkelkite į duobutę dirvožemyje, apspauskite žemėmis, gausiai palaistykite - tegul žydi. Jei leisite lelijai žydėti vazone ir į dirvą sodinsite vėliau, iki žydėjimo pabaigos reguliariai laistykite, kad vazone netrūktų drėgmės. Tiek vazone, tiek dirvoje peržydėjusioms lelijoms žiedynų likučiai nukerpami iki lapų. Stiebai su lapais reikalingi fotosintezei, nes tuo metu bręsta svogūnai ir ruošiasi kitų metų augimui ir žydėjimui. Stiebus reikia nukirpti pačioje vasaros pabaigoje arba rudenį, kai pradeda gelsti - augalai jau ruošiasi ramybės metui.
Ramune parašė 8 liepos, 2022
Sveiki, juka aplipusi skruzdelemis.Ar tai suprasti kad amaraižpuolė, ir kaip juos naikinti.Dekuiu
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Jukas amarai puola labai retai, o skruzdėlių pasirodymas dar nereiškia, kad turi būti ir amarų. Galbūt prie jukų tiesiog yra skruzdėlynas? Atidžiai apžiūrėkite augalą - ar tikrai nėra amarų, ar nėra skruzdėlyno po jukos lapais ar netoliese. Atbaidyti skruzdėles padės pabarstyti pelenai, malta kava arba smulkintas česnakas, sodo reikmenų parduotuvėse rasite specialių insekticidų skruzdėlėms naikinti.
Polis parašė 25 kovo, 2022
Dėl labai neprofesionalios kaimynų veiklos sodininkų bendrijoje, jau keli metai smarkiai pakilo gruntinis vanduo, pavasarį kelis mėnesius laikosi net 20 - 30 cm gylyje. Sodo augalai labai suvargę, ypač vyšnios - žydi ir mezga labai gausiai, bet visos užuomazgos nubyra. Žinau, kad šioje situacijoje ne ką įmanoma patarti, bet iš jūsų esu gavęs tokių netikėtų ir nelauktai efektyvių patarimų, kad nesusilaikau nepasiguodęs.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Deja, sodininkų bendrijose ne visi elgiasi kaimyniškai. Todėl iškilusią problemą teks spręsti savo sklypo ribose arba su artimiausiais kaimynais (jei jie draugiški ir turi tas pačias problemas). Gruntinį vandenį surinkti padėtų iškasti šuliniai, kūdra arba griovys žemiausioje sklypo vietoje. Galbūt būtų galimybė pavasarį kelis kartus išsiurbti vandenį ir nuleisti į kur nors netoli esantį telkinį. Suprantama, nesinori papildomai skirti plotą vandens surinkimui ir nėra visai paprasta tai įrengti. Bet tai paprasčiau, nei visame sklype įrengti drenažą.
Vytis parašė 14 kovo, 2022
Laba diena. Mano sode auga didziulis graikinis riesutmedis. Daugelyje vietu jo sakos remesi i zeme. Klausimas butu toks: kokiu laiku galeciau sias nukarusias sakas nupjauti ? Lauksiu is jusu atsakymo i tai.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Graikinius riešutmedžius genėti reikėtų vasarą. Nupjovus šakas pavasarį, medžiai praranda labai daug sulčių, nusilpsta. Riešutmedžiams sulapojus, sulčių tekėjimas būna silpnesnis. Bet vėlai, pačioje vasaros pabaigoje ir rudenį nugenėti medžiai iki šalčių nespėja gerai apdžiovinti žaizdų. Todėl stambesnes šakas išpjauti rekomenduojama iki rugpjūčio mėnesio.
Vytis parašė 14 kovo, 2022
Laba diena. Mano sode auga didziulis graikinis riesutmedis. Daugelyje vietu jo sakos remesi i zeme. Klausimas butu toks: kokiu laiku galeciau sias nukarusias sakas nupjauti ? Lauksiu is jusu atsakymo i tai.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Graikinius riešutmedžius genėti reikėtų vasarą. Nupjovus šakas pavasarį, medžiai praranda labai daug sulčių, nusilpsta. Riešutmedžiams sulapojus, sulčių tekėjimas būna silpnesnis. Bet vėlai, pačioje vasaros pabaigoje ir rudenį nugenėti medžiai iki šalčių nespėja gerai apdžiovinti žaizdų. Todėl stambesnes šakas išpjauti rekomenduojama iki rugpjūčio mėnesio.
Birute parašė 13 kovo, 2022
Sveiki, turiu magnolijos medi, taciau nekrauna ziedu, jam jau 6 metai ar atsisveikinti ar dar laukti?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Magnolijos yra gan reiklios aplinkos sąlygoms. Gaila, nežinome kokios rūšies ir veislės magnoliją auginate, kokį dydį ji pasiekė per tuos 6 metus. Nemažai magnolijų sėkmingai auginamos visoje Lietuvoje, bet yra kelios jautrios šalčiui. Gausiai žydi tik palankiomis sąlygomis auginamos magnolijos, todėl pagalvokite, ar augalas turi užuovėją, ar gauna pakankamai trąšų ir vandens augimo metu. Palaukite dar kelis metus, galbūt augalui reikia daugiau laiko. Tiksliau galėtume atsakyti tik žinodami Jūsų augalo rūšį ir veislę.
Danutė parašė 13 kovo, 2022
Prisieina perkelti į kitą vietą pūslenį ir sedulą.Koks laikas šį pavasarį tinkamiausias ir kaip tai geriausiai atlikti-žemė,duobė iškasant ir naujai įsodinant,etc.Krūmeliams apie 6 metai. Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Dekoratyvinius krūmus persodinti geriausia pavasarį, iki pumpurams sprogstant. Jei jūsų sklype šiuo metu žemė jau atšilusi, paruoškite naujas duobes - kaskite apie 0,8-1 m gylio ir pločio, pripildykite su kompostu sumaišytos daržo žemės. Po savaitės ar dviejų persodinkite krūmus. Kaskite juos su didesniu žemės gniužulu, bet tokiu, kad tilptų į naują duobę. Ilgesnių šaknų neužlenkite, geriau yra jas nukirpti. Šiek tiek sumažinkite šakų (iškirpkite kelias seniausias arba patrumpinkite ilgiausias), kad augalai lengviau prigytų. Persodintus krūmus gausiai laistykite visą pavasarį ir vasarą.
Vida parašė 25 vasario, 2022
Laba diena, ar yra vilties išgelbėti ilgai augintą pušelę, kurios visas vidurys jau nuo praeito pavasario pradėjo ruduoti, bandėm karpyti tas pažeistas šakas. Šiuo metu visas vidurys pažeistas, tik krūmo kraštai žali. Pušelė tokia švelniais ir minkštais spygliais, kuri labai lėtai iš pradžių augo ( pirkta buvo prieš 20m. pavadinimo nežinau).
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Pušeles gali pažeisti daug įvairių ligų, kurias tiksliai nustatyti galima tik laboratorijoje. Bandykite ir toliau karpyti visas pažeistas šakas, apžiūrėkite spyglius - ar ant jų nesimato kokių nors pažeidimų. Orams sušilus likusią kamieno dalį ir dar žaliuojančias storesnes šakas iki spyglių nuvalykite vario sulfato tirpalu (ruošiamas pagal instrukciją) - taip sumažinsite paviršinių žievės ligų tikimybę. Deja, medienoje išplitusių grybinių ligų išgydyti neįmanoma. Bet jei pavyks sustabdyti ligos plitimą, iš likusių gyvų šakų vėl galima pradėti formuoti krūmą arba medelį.
Dalia parašė 19 sausio, 2022
Laba diena, kai po ąžuolu augantis ievos krūmas pasidengė pilka samana, nekreipėme dėmesio, bet dabar pamatėme kad ta samana persimetė ir ant sodo medžių. Kas tai galėtų būti? Ar tai nekenkia augalams, o jei taip, kaip su tuo kovoti, kad toliau neplistų? Ačiū. P. S. Turiu nuotraukų, bet neleidžia pridėti..
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Ant medžių šakų ir kamienų augančios pilkos "samanos" iš tikrųjų yra kerpės. Jos gausiau auga pavėsyje, drėgnesnėse, sunkiau vėjo perpučiamose vietose. Sendami medžiai neretai turi daugiau ar mažiau kerpių. Kerpės medžiams visai nekenkia, nes prie žievės tik prisitvirtina, nenaudodamos jokių medžio maisto medžiagų. Jei jums kerpės labai nepatinka, pavasarį didžiąją jų dalį galite nuvalyti šepetėliu. Po lietaus jos tampa minkštos, nesunkiai nugramdomos, o atauga labai lėtai.
Danguolė parašė 27 lapkričio, 2021
Ar galima persodinti šilauogių krūmus? Jei taip, kada geriausias tam laikas? Ar galima tręšti ir po kurio laiko? Kokio amziaus krūmus galima persodinti?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Jaunus šilauogių krūmus galima persodinti panašiai kaip ir kitus vaiskrūmius. Tinkamiausias tam laikas - pavasaris, iki pumpurų sprogimo. Naujas duobes paruošti rekomenduojama maždaug mėnesį prieš darbų pradžią - vos atšilus žemei. Duobės kasamos 60-80 cm gylio ir pločio (priklausomai nuo veislės ir vyraujančio dirvožemio), užpildomos šilauogėms paruoštu mišiniu. Kuo daugiau šaknų išsaugosite kasdami ir perkeldami krūmus, tuo gyvybingesni jie bus ir lengviau prigis naujoje vietoje. Persodintus augalus pirmąją vasarą būtina gausiai laistyti, o tręšti pradedama kitų metų pavasarį. Senesnių nei 5 metai krūmų persodinimas sudėtingas, reikėtų įvertinti visas aplinkybes - galbūt verčiau sodinti jaunus sodinukus.
Kristina parašė 10 spalio, 2021
Laba diena, Šalia namo auginame dekoratyvines eglutes, joms jau nemažai metų, todėl jau savo ūgiu siekia pusantro metro. Tačiau maždaug prieš du metus vienos pačios pakaraštinės eglutės spygliai pradėjo ruduoti.. Dabar jau iš 6 net trijų viena pusė nurudavo, o viena ruduoja iš visų pusių. Kokia gali būti to priežastis ir gal galime kaip nors tai sustabdyti? Ir laistomos ir tręšiamos buvo. Niekas nepadeda. Eglutės puošė kiemą, todėl labai norisi jas prikelti antram gyvenimui, jei tik įmanoma. Gaila, čia negaliu įklijuoti nuotraukos. Pagarbiai, Kristina
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Egles gali pažeisti gan daug ligų ir kenkėjų, todėl vien iš aprašymo nuspėti spyglių rudavimo priežasties neįmanoma. Jei eglės gauna pakankamai drėgmės ir trąšų su mikroelementais, pabandykite patys paieškoti negalavimų priežasties. Atidžiai apžiūrėkite spyglius - ar ant jų nėra smulkių juodų taškelių ar dryželių. Tai būtų grybinių ligų požymiai. Spyglius pažeidžiančias grybines ligas galima stabdyti purškiant fungicidais. Bet gali būti, kad grybinė infekcija yra išplitusi medienoje. Tada purškimas nebepagelbės, ligos plitimą galima dalinai stabdyti iškerpant ir sudeginant džiūvančias šakas.
Vida parašė 22 rugsėjo, 2021
Sveiki.Ar galima persodinti 2metų graikinį riešutą.Jei taip ,koks laikas tinkamiausias.?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Graikinių riešutmedžių šaknys trapios, todėl šios medžius persodinti reikia labai atsargiai. Tikėtina, kad dviejų metų augalas dar nepasiekė nė metro aukščio. Tokį persodinti dar galima. Tinkamiausias laikas - ankstyvas pavasaris. Naujoje vietoje duobę riešutmedžiui galite paruošti rudenį.
Vida parašė 22 rugsėjo, 2021
Turiu du abrikosus vazonėliuose.Žinau tik kad ukrainietiška veislė.Jie išauginti iš sėklos.Ar juos verta sodinti ir ar būtina sodinti du ar galima vieną?.Po kiek laiko abrikosai pradeda vesti vaisius?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sėjinukų, dar ir išaugintų iš nežinomos veislės, savybių nusakyti iš anksto neįmanoma. Dauguma abrikosų veislių yra kryžmadulkės, todėl reikalingi bent du netoli (bet ne arčiau 3 m) vienas nuo kito augantys medeliai. Dauguma abrikosų derėti pradeda ketvirtaisiais penktaisiais metais.
Jurgita parašė 7 rugsėjo, 2021
Laba diena. Noriu pasiteirauti apie raudonlapi pūkenį. At jis numeta lapus rudenį? Ar jo"pūkai"skraido? Baiminuosi dėl kaimynų
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Europinio pūkenio ir jo veislių lapai rudenį pagelsta arba parausta ir nukrenta. Šių krūmų vaisiai - tarp ilgų pūkų pasislėpę 3-5 mm ilgio sausi kaulavaisiai. Pūkų šluotelės ilgai išsilaiko ant šakų viršūnių, bet rudenį pamažu juos išnešioja vėjas. Savaime pūkeniai nepasisėja, todėl baimintis dėl kaimynų nereikia. Rūšių augalus galima dauginti sėklomis. Jos turi būti sėjamos į dauginimo dėžutes arba lysves, jauni sėjinukai atidžiai prižiūrimi. Veislių sėjinukai gali neišlaikyti būdingų požymių.
Birutė parašė 26 rugpjūčio, 2021
Sveiki, ar galiu dabar persodinti jau paaugusią magnoliją?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Paaugusias magnolijas persodinti rizikinga. Tai jautrūs medžiai ir krūmai, sunkiai ištveriantys stiprius šaknų pažeidimus. Didesnė tikimybė sėkmingai persodinti augalą yra pavasarį, iki pumpurų sprogimo. Rudenį perkeltas augalas gali neįsišaknyti iki žiemos ir žūti.
Polis parašė 17 liepos, 2021
Daugiau nei 40 metų sodo sklype netoli tako puikiai auga eglė Konica. Pastaruoju metu jos gabaritai kažkiek viršijo mano įsivaizdavimą eglutės sodinimo metu, ji pradėjo trukdyti vaikščioti taku. Ar įmanoma iš tako pusės bent 10-15 cm sutrumpinti šakų viršūnes? Kada ir kaip tai atlikti? Dėkoju - Polis
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Eglės ʻConicaʼ paauga tik po kelis centimetrus per metus. Trumpinti galima tik jaunus metūglius, tai yra vos po 1 ar 2 centimetrus augančių šakelių viršūnių. Tik taip nesugadinsite taisyklingos šios eglutės formos. Jei nukirpsite 10 ar 15 cm ilgio šakeles, liks spyglių neturinčios šakos, kurios jau nebeatžels.
Vaida parašė 28 birželio, 2021
Sveki, auginu tujas vazonuose. Pora deja nuvyto, jas išmečiau, bet liko žemė. Kadangi tujas tręšiu specialiom spygliuočiams skirtomis skystomis trąšomis, ar galima į tą žemę dabar sodinti žydinčias gėles: pvz begonijas? Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Kitus augalus į naudotą žemę sodinti pavojinga ne tiek dėl trąšų, kiek dėl galimai ten esančių ligų sukėlėjų. Jei tujos žuvo dėl sausros ar kitų priežiūros klaidų, žemėje pavojingų ligų pradmenų neturėtų būti. Bet jei džiūvimo priežastis buvo kokia nors grybinė liga (pavyzdžiui - fitoftorozė), nauji augalai taip pat gali susirgti. Jei nuspręsite seną žemę naudoti naujiems augalams, sumaišykite ją su dalimi naujo komposto arba durpių - taip ir sumažinsite ten susikaupusių trąšų koncentraciją, ir pagerinsite struktūrą.
Rita parašė 15 birželio, 2021
Kodel bijunai nekrauna ziedu?2 , 3 metu ,(Per giliai pasodinti?)
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Bijūnų nežydėjimo priežasčių gali būti kelios. Dažniausiai kaltas netinkamas sodinimo gylis. Nežydi tiek per giliai, tiek visa paviršiuje pasodinti bijūnai. Virš susiformavusių bijūno pumpurų turi būti 3-5 cm dirvožemio sluoksnis. Taip pat nežydi, nors ir neblogai auga šešėlyje prie sienų, po medžiais ar prie kitų aukštų gėlių pasodinti bijūnai. Jie turi gauti 5-6 val. saulės spindulių. Nežydi arba silpnai žydi auginami rūgščioje dirvoje, kai itin trūksta maisto medžiagų, arba nualinti augalai, kai išskinami beveik visi stiebai su žiedais. Menkai žydi seni, kelis dešimtmečius vienoje vietoje augę bijūnų kerai. Įvairios ligos, ypač puviniai, stabdo pumpurų vystymąsi.
Jolanta parašė 23 gegužės, 2021
Laba diena, noriu sužinoti dėl kokių priežasčių galėjo pradėti džiūti sukrovusi pumpurus ir išleidusi lapelius obels stora šaka (obeliai 15 m.)?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Storokos obels šakos netikėtai nudžiūti gali dėl medienoje besivsytančių grybinių ligų. Tokias šakas reikia nelaukiant išpjauti ir sudeginti. Retais atvejais šakų džiūvimo priežastimi gali būti po žieve gyvenantys kenkėjai.

Šiandien

  • Gruodžio 8, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:29, leidžiasi 15:53.
  • Mėnulis Žuvyse. Priešpilnis
  • Gedmintė, Gediminas, Gedimina, Guntila, Vaidgintas, Zenonas
  • Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo šventė
  • Lapų diena. Rekomenduojama augalus laistyti, purkšti. Vėdinkite patalpas, valykite grindis.
  • Jei gruodis šiltas, tai birželis bus šaltas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius