• liepos 27 d., Šeštadienis

Akmeninio židinio statyba

Kambarys su akmeniniu židiniu iš karto įgauna ypatingą atmosferą. Magiški atviros liepsnos blyksniai, degančių malkų traškesys žavi ir veikia raminamai. Be to, šiuolaikinių namų židiniai atlieka ir šildymo funkciją. Jie taip pat tampa originalaus dizaino dalimi, pabrėžiančiu stilistinį interjero originalumą.

 

Akmeninio židinio privalumai

Akmeninis židinys – tai estetiškas, gražus, patikimas ir patvarus židinys, pastatytas iš aplinkai nekenksmingų medžiagų. Jis išsiskiria garbinga išvaizda, puikiai dera su bet kokia svetainės ir miegamojo aplinka. Židinio iš akmens klojimas savo rankomis nesukelia sunkumų, o rezultatas visada pateisina lūkesčius.

Šiuolaikiniai židiniai gali būti įrengiami vien kaip dekoras, jie papildo interjerą ir užbaigia vidaus estetinio projektavimo darbus. Malkų deginimas ir dūmai imituojami įmontuotais davikliais, net šiluma sklinda iš krosnelės, kuria šildoma nedidelė patalpa. Židiniai taip pat gali būti skirti visos patalpos šildymui. Pastačius akmeninę krosnį, galima panaudoti visus židinio išteklius, įskaitant maisto ruošimo ir namo šildymo funkciją.

Pastaruoju metu labai paklausūs židiniai iš natūralių medžiagų: tai paaiškinama ne tik nuostabiu vaizdu, sukuriančiu prabangaus gyvenimo iliuziją, bet ir daugybe privalumų:

  • neribotas akmens tarnavimo laikas;
  • ekologinė švara, kenksmingų toksinų nebuvimas kaitinant iki ekstremalių temperatūrų;
  • atsparumas chemikalams;
  • priežiūros ir valymo paprastumas;
  • atsparumas temperatūros ir drėgmės pokyčiams.

Plačios židinio šildymo galimybės leidžia nenaudoti papildomos įrangos namo šildymui. Akmuo prisideda prie greito ir tolygaus šilumos paskirstymo, palaikant patogią temperatūrą patalpoje. O tai sukuria dar vieną pranašumą – efektyvumą, minimalias energijos sąnaudas.

 

Medžiagos ir įrankiai židinio statybai

Kruopščiai laikydamiesi pasirinktos schemos, židinį galite pastatyti savo rankomis, atsižvelgdami į tai, kad pagrindas yra ugniai atsparios plytos, dengiamos dažniausiai natūraliais akmenimis.

Parengiamajame etape turėtų būti paruoštos šios medžiagos: plytos (keraminės, karščiui atsparios), cementas, skalda, smulkus smėlis (upinis, džiovintas ir sijotas arba nesijotas), statybinis molis, natūralus arba apdailos akmuo, židinio reikmenys, statybiniai įrankiai.

Statant židinius, reikia turėti mintyje, kad jie patiria palyginti aukštų temperatūrų poveikį. Statyboje naudojamos keraminės, šamotinės arba net žaliojo molio plytos, o jų sutvirtinimui – molio skiediniai. Molis privalo būti vidutinio riebumo. Židinio vidinė dalis dažniausiai klojama iš karščiui atsparių plytų. Šių plytų jungimui optimalu būtų naudoti rišamąjį skiedinį iš baltojo molio – kaolino. Mišinį galima papildyti karščiui atsparaus cemento milteliais. Natūralaus akmens surišimui rekomenduojama naudoti cemento (geriausia karščiui atsparaus) skiedinį su nesijotu arba sijotu smėliu. Be to, prekybos centruose visada galima įsigyti sauso skiedinio, skirto akmens mūro surišimui.

Savo židinio statybai galite pasirinkti įvairių rūšių natūralų akmenį. Visų pirma, natūralus akmuo papuoš bet kurį interjerą. Galima naudoti dryžuoto rašto akmenį, marmurą, granitą arba kalkakmenį su pilkai auksiniais, pilkai žaliais ar paslaptingais violetiniais atspalviais. Naudojamas ir talkochloritas – akmuo, pasižymintis didele šilumine talpa dėl savo sluoksniuotos struktūros. Tai yra uoliena, susiformavusi iš minkštų mineralų, kuriuose susijungęs magnezitas ir talkas. Pagrindinis jo spalvinis tonas yra pilkas su žaliais, geltonais, rudais, kartais vyšniniais ar raudonais atspalviais. Šilkinis blizgesys suteikia paviršiui kilnią išvaizdą.

Darbui reikalingas plaktukas (tinkamiausias – su stiklo pluošto rankena), mūro smulkintuvas, tradicinis kaltas ir kaltas su dantyta galvute, specialus (taškinis) kaltas, rankinis žymeklis ir kiti rankiniai įrankiai.

Akmens danga, skirta židinių apdailai, gaminama įvairių konfigūracijų plytelių pavidalu. Jei tai yra įprasti stačiakampiai, galite iš karto juos klijuoti prie portalo.

Įsigijus netaisyklingos formos apdailą, reikia iškirpti iš popieriaus arba ant grindų nupiešti tikslų židinio fasado brėžinį ir ant jo išdėlioti piešinį. Kiekvienas gabalas yra pažymėtas ant šoninio krašto, kuris leis piešinį tiksliai perkelti į nuolatinę vietą.

 

 

Tekstas ir piešiniai – Vytauto Mankevičiaus.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. vasario mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius