Ar iš tiesų egzistuoja pavojingos šunų veislės?

Koviniai ir pavojingi šunys daugeliui asocijuojasi su agresija. Manoma, kad jiems reikia ypatingos priežiūros ir išskirtinio dresavimo. Nepaisant to, jokiais tyrimais nėra įrodyta, kad tam tikrų veislių šunys yra labiau linkę užpulti negu kitų veislių ar neveisliniai šunys. Pavojingos veislės neegzistuoja. Egzistuoja pavojingi individai.

 

Šuo

 

Veislė – ne priežastis

Analizuojant priežastis, paaiškėja, kad žmones dažniausiai apkandžioja jų pačių augintiniai. Tikroji problema yra ne šuns veislė. Pavojingos veislės neegzistuoja. Egzistuoja pavojingi individai. Kovinių ir pavojingų šunų skirstymas tik pagal veisles, bet ne pagal individualias šuns savybes, realybėje neapsaugo visuomenės nuo pavojingų ir agresyvių šunų užpuolimų, įkandimų, gąsdinimų bei kitų augintinių keliamų grėsmių, o tik diskriminuoja tam tikras šunų veisles.

 

Akivaizdu, kad žmonėms pavojingi ne konkrečių veislių šunys ar jų mišrūnai, bet šunys, kurie auginami ir prižiūrimi netinkamai, neatsižvelgiant į jų poreikius ir individualius ypatumus. Netinkamose rankose ir į jokius sąrašus neįtrauktas šuo gali tapti agresyvus. „Dirbdama su šunimis, pastebėjau, kad viskas yra labai individualu. Atsižvelgiant į veislių istoriją, bull tipo šunys niekada nebuvo veisiami skatinant agresiją žmonėms, ne taip, kaip tarnybinės veislės, kurios nuo veislių atsiradimo pradžios veisiamos sulaikyti žmones, nešioti sprogmenis po tankais ir pan.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ lapkričio numeryje.

 

Informacija paruošta Agatos Žalneravičienės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius