Auginame litopsius: brangūs vandens lašai
Ypač patrauklūs tie sukulentų augalai, kurie teturi vieną porą sustorėjusių lapų. Jie taip prisitaikę prie aplinkos, kad tarp akmenų sunkiai pastebimi (išskyrus žydinčius). Tai „gyvųjų akmenų“ grupė, iš kurios žinomiausi yra litopsiai (Lithops).
* Natūraliomis sąlygomis litopsiai lietaus gali negauti kelis mėnesius. Rūkas ir ryto rasa – tai viskas, ko jiems reikia norint išgyventi.
* Namuose auginamiems sukulentams vandens taip pat reikia nedaug. Po kiekvieno laistymo žemė turi pradžiūti. Geriau laistyti taip, kad sudrėktų visa žemė, ir daryti ilgesnes pertraukas tarp laistymų, nei dažniau ir po truputį.
* Jei abejojate, ar laikas laistyti, neskubėkite. Geriau vandens mažiau nei per daug. Nepalikite jo vazono padėkle – tuoj ims pūti šaknys.
* Neįmanoma tiksliai pasakyti, kaip dažnai ir kiek vandens pilti. Tai priklauso nuo vazono dydžio, aplinkos sąlygų, metų laiko ir orų, kitų sąlygų.
* Naudokite minkštą vandenį (pageidautina ne vandentiekio).
*Jei laistote dieną, šviečiant saulei, nedrėkinkite augalų. Vandens lašeliuose lūžtantys saulės spinduliai juos nudeginti.
* Perlaistyti augalai arba supūva, arba deformuojasi. Jie stengiasi sugerti kuo daugiau vandens. Išsipūtę litopsiai net sprogsta: atsiranda didesnių ar mažesnių įtrūkių, kurie nebesuauga. Jei oras sausas ir toliau laistoma saikingai, kitais metais išaugs nauja sveikų lapų pora, o sutrūkę senieji sudžius. Bet jei aplink drėgna, įtrūkiuose įsiveis puvinys ir augalų nebeišgelbėsite.