Darbai darže lapkričio mėnesį
Nors sniegas laikosi trumpai, bet yra vis dažnesnis lapkričio palydovas. Kartais šaltis žemę sukausto savo spąstuose ir jau nebepaleidžia. Kas vyksta daržuose? Kaip pasirūpinti dirva? Ką sodinti?
Sodiname topinambus. Šių augalų gumbai maistine verte prilygsta bulvėms, o derlius užauga netgi didesnis. Juos sodinkime vėlyvą rudenį, lapkričio pradžioje, arba ankstyvą pavasarį, dirvai pradžiūvus. Į sunkesnę (molio ar priemolio) dirvą – geriau pavasarį, kovą–balandį. Mažesnius gumbus į duobutes meskime po du, didesnius perpjaukime skersai. Sodinant rudenį pjaustyti nerekomenduojama.
Dekoratyviniai kopūstai nebijo šalnų. Jie puoš gėlynus tol, kol paspaus stiprus šaltis. Žali su pilku ar violetiniu atspalviu apatiniai lapai gaubia ryškius viršūninius. Šie gali būti rausvai violetiniai, violetiniai, gelsvi, rausvi ar beveik balti. Nupjautas kopūstas su ilgoku kotu atstoja gėlių puokštę. Dekoratyviais lapais galima puošti valgius. Senesnieji sumedėję, kartoki. Kartumas pranyksta po šalnų arba nuplikius verdančiu vandeniu. Tada jauni lapai tinka maistui.
Sėjame morkas. Anksti įsišaknijusios, jos užauga net sausą vasarą, tad derlius kasmet būna geras. Pasėtos prieš žiemą morkos išvengia kenkėjų ir ligų. Jas rekomenduotina auginti ten, kur anksčiau buvo svogūnai, česnakai, agurkai arba žirniai – tada derės geriausiai.