Darbai rožyne liepos mėnesį
*Birželio antroje pusėje ir liepą rožės būna pačios gražiausios. Išskinkite peržydėjusius žiedus, išpjaukite iš poskiepių pamatų išaugusius ūglius.
*Birželio pabaigoje kompleksinėmis trąšomis rožes patręškite paskutinį kartą, kad iki rudens spėtų sumedėti ūgliai – mažiau tikėtina, kad jie nušals.
*Rožes laistykite tik prie pat žemės. Nepilkite vandens nei ant lapų, nei ant žiedų. Lapus drėkinti galima tik, jei augindami jas labai karštoje vietoje pastebėjote voratinklinių erkučių.
*Apžiūrėkite senesnes rožes. Tikrinkite, ar neužpuolė ligos arba kenkėjai, ypač amarai. Drėgnu oru lapus gali aptraukti pilkšvos apnašos – tai miltligės pradžia. Purkškite fungicidais, kol liga nepadarė didesnės žalos.
*Šį mėnesį augalų centruose parduodami jau žydintys rožių sodinukai. Pasodintus vazonuose galite pirkti ir sodinti sode. Tai patogu – iš karto matote, kokios spalvos ir dydžio yra žiedai. Atstumai tarp naujų sodinukų priklauso nuo veislės: mažųjų – kas 25–50 cm, didžiųjų ir parko rožių – kas 1–1,5 m. Net jei nupirktas sodinukas nedidelis, pasidomėkite, kokio dydžio jis užaugs vėliau. Geriausia, jei duobės yra paruoštos iš anksto. Puikiai perpuvęs mėšlas, kompostas ir daržo žemė sumaišomi ir paliekami susigulėti. Iškėlus sodinuką iš vazono, atidžiai apžiūrimos šaknys. Labai susisukusias, užsilenkusias reikia atlaisvinti ar net truputį apkarpyti. Jei apkarpėte šaknis, būtinai nuskinkite žiedus, patrumpinkite ūglius. Tada sodinukas lengviau prigis ir dar spės sužydėti vasaros pabaigoje. Naujai pasodintas rožes gausiai laistykite, karštomis dienomis padarykite priedangas nuo saulės.