Daržovių draugystė: lysvėje ne visos gali būti „draugės“
Parenkant daržovėms kaimynus reikia prisiminti, kad visoms joms maisto medžiagų reikia skirtingai. Tad vienoje lysvėje auginkite tik tokias, kurių poreikiai panašūs. Jei vietos mažai, nuolat „alkanas“ daržoves sodinkite į gerai patręštos lysvės vidurį, mažiau „alkanas“ – šonuose, kurie mažai patręšti.
Panašiai galite auginti ir agurkus su svogūnais, kurie yra labai geri kaimynai. Agurkams reikia daug trąšų, o svogūnai pertręšti ilgai neišsilaiko. Taigi pirmuosius pasodinkite lysvės viduryje ir pririškite prie lazdelių, o antruosius – mažai patręštame pakraštyje.
Geri kaimynai yra kopūstai ir salierai. Pastarieji nuvaiko kopūstinius baltukus. Tačiau abiem kultūroms reikia daug vietos. Tad tarp kopūstų pasodinkite tik 1–2 salierus. Jie vargu ar subrandins gumbus, tačiau lapus galėsite pjauti drąsiai. Salierai veša ir užaugina storus gumbus, pasodinti vienoje lysvėje su česnakais.
Daug maisto medžiagų sunaudoja žiediniai kopūstai, brokoliai, cikorijos, agurkai, bulvės, moliūgai, česnakai, lapiniai runkeliai, salierai, pomidorai, baltieji ir raudonieji kopūstai, garbanotieji kopūstai, cukinijos.
Mažiau maisto medžiagų sunaudoja salotos, česnakai, morkos, pankoliai, ropiniai kopūstai, paprikos, ridikėliai, raudonieji burokai, špinatai, svogūnai, gelteklės.
Pixabay nuotr.