• gegužės 19 d., Sekmadienis

Daugiamečių choras pavasario sode

Ne paslaptis, kad kiekvienas sodininkas svajoja savo gėlynuose matyti nenutrūkstamo žydėjimo šventę nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Tarp ankstyvo pavasario šventės ir putojančio vasaros žydėjimo sodą spalvomis užpildys daugiamečiai augalai.

Populiariausi žiedai

Lietuvoje žolinių daugiamečių augalų žydėjimas prasideda balandį, šiltesniuose kraštuose anksčiau – jau kovą, o eleborai (Helleborus) džiugina ir žiemą. Tuo metu pavėsinguose ir pusiau pavėsinguose sodo kampeliuose naujam gyvenimui nubunda žibuoklės, plautės, sangvinarijos. Įvairiaspalvėmis dėmėmis sausas, saulėtas vietas padabina adoniai, ankstos, šilagėlės. Balandį–gegužę pražysta ir kiti saulės gerbėjai: švitriešiai, raktažolės, aubretės, laibeniai.

Gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje saulėtose klombose į žaidimą įsijungia daugiamečiai augalai, žydintys ištaigingais, stambiais žiedais. Paradą pradeda bijūnai, hibridiniai barzdotieji vilkdalgiai ir daugelis rytietiškųjų aguonų. Jie žydi iki vidurvasario. Tuo pat metu skleidžiasi sinavadai, žiognagės, įvairių rūšių snapučiai. Tiesa, jie labiau mėgsta pusiau pavėsį po medžių ir krūmų lajomis, kaip ir puikieji auskarėliai ar bergenijos.

 

Daugiamečių privalumai

Rungtis su puošniais žiedais besipuikuojančiomis svogūninėmis gėlėmis mūsų straipsnio herojams sunku, bet vilties sužibėti savitu grožiu yra. Daugelis pavasarinių daugiamečių augalų ilgiau būna dekoratyvūs, nes jų lapai nesunyksta iškart po žydėjimo. Jie gali pridengti grožio netekusias vystančias, gelstančias svogūnines gėles. Beje, kai kurių iš šių augalų (pavyzdžiui, eleborų, snapučių arba bergenijų) lapai yra labai puošnūs.

Tą patį galėtume pasakyti ir apie daugelį anksti pražystančių kiliminių augalų: nuo gegužės saulėtose klombose išsities glažučių, širdžialapių krekesų kilimėliai. Valdšteinijos, epimedžiai ir pavasariniai poraičiai pražysta keliomis savaitėmis anksčiau, kai medžių ir krūmų lapai dar nesusiglaudę į tankias lajas. Kiliminiai augalai yra ne tik gražūs, bet ir gana praktiški: tankios atžalos apsaugo dirvą nuo smarkaus lietaus ir greito perdžiūvimo, nustelbia piktžoles.

Mažose kompozicijose pavasariniai daugiamečiai augalai ypač gražūs. Pasodinti pavieniui, jie gali išnykti tarp vėliau pražystančių augalų, o jei užsodinsime per didelį plotą, vėliau jame ilgam apsigyvens žaliasis nuobodulys. Optimalus variantas – 5–7 rūšių daugiamečių augalų, pasodintų po 3–5, kompozicija.

Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
free download udemy course
download micromax firmware
Download Premium WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

 • Gegužės 19, sekmadienis.
 • Saulė teka 05:06, leidžiasi 21:26.
 • Mėnulis teka 22:01, leidžiasi 05:50.
 • Mėnulis Šaulyje 04:20. Pilnatis 00:11.
 • Gilvinas, Jovaras, Celestinas, Tauras.
 • Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena.
 • Vaisių diena. Tinkama diena tręšti (vaisinius augalus), skiepyti, derlių nuimti, sandėliuoti, konservuoti, šaldyti, rinkti vaistingųjų augalų vaisius. Netinkamas metas sodinti, ravėti.
 • Jei sliekai lenda iš žemės, bus lietaus.

Įvykių kalendorius

Apklausa

Ar šalnos padarė nuostolių jūsų augalams?

 • Taip, nušalo vaismedžių, vaiskrūmių žiedai (45%, 30 Balsų)
 • Mūsų vietovėje nebuvo stiprių šalnų (23%, 15 Balsų)
 • Ne, nes pasirūpinau augalais - dengiau, šildžiau, laisčiau (17%, 11 Balsų)
 • Taip, beveik viskas nušalo (9%, 6 Balsų)
 • Taip, nušalo šiltnamyje augantys pomidorai ir kt. daržovės (6%, 4 Balsų)

Viso balsavo: 66

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus