• gegužės 25 d., Šeštadienis

Dviejų automobilių stoginė su papildoma technine patalpa

Automobiliams laikyti privačiose sodybose dažniausiai statomi garažai. Tačiau kai kuriais atvejais geresnis sprendimas būtų pastatyti automobiliui stoginę su nedidele technine patalpa. Tokio statinio konstrukcija gana paprasta, tad pastatyti galima savo rankomis. Be to, tokios konstrukcijos laikui bėgant gali būti išplečiamos, o tai sudaro galimybę sumažinti rūpesčius dėl būtinybės statyti papildomus statinius padidėjus Jūsų automobilių parkui.

 

Sodybose, kotedžuose ir kitose privačiose valdose įprasta statyti įvairios paskirties ūkinės paskirties statinius. Jei prie jų pristatysime stoginę, sukursime patogią poilsio zoną, taip pat vietą, kurioje nuo karščio ir lietaus galėsime saugoti automobilį. Šiame straipsnyje kalbėsime apie panašių projektų tipus ir apie tai, kaip statyti ūkinės paskirties statinius su įvairiais priestatais. Šių statinių statybos mąstai priklauso nuo turimo sklypo dydžio ir ūkinių poreikių. Dideliame plote galima įrengti erdvias dirbtuves ir stoginę 2–3 automobiliams. Kompaktiškai poilsio zonai gyvenamojo namo kieme reikės nedidelio ploto. Automobilio stoginė gali užimti bet kurią vietą kiemo sklype – netoli įėjimo į gyvenamąjį namą, namo gale arba šoninėje dalyje, arba prie įvažiavimo pro kiemo vartus. Reikia atsiminti, kad, jeigu nesudėtingi statiniai neturi tvirtų pamatų, jie neregistruojami ir neapmokestinami.

Straipsnyje aprašoma 2 automobiliams skirta stoginė su technine patalpa. Statinys užima 6×9 m plotą. Techninę 3×6 m ploto patalpą numatoma dalinti į du kambarėlius – generatorinę ir dirbtuvę. Dviejų automobilių stovėjimui skirtas 6×6 m plotas.

 

Stoginių su technine patalpa pagrindinės savybės

Stoginė su technine patalpa – tai konstrukcija, susidedanti iš stogo, kuris remiasi į statramsčius. Vienoje statinio pusėje gali būti sumontuota siena arba tvorelė. Statinio galinėje dalyje gali būti įrengiama uždara patalpa įvairiems daiktams ir įrankiams susidėti. Visam statiniui bendras stogas supaprastina konstrukciją ir sumažina statybos sąnaudas. Svarbi tokios konstrukcijos savybė yra ta, kad statybą galima suskirstyti į du etapus. Pirmiausiai stogas montuojamas automobilių stovėjimo aikštelei ir būsimai techninei patalpai, ir tik po kurio laiko, atsiradus galimybei, gali būti montuojama pati techninė patalpa. Stoginių konstrukcijos gali skirtis priklausomai nuo kitų sodybos statinių konstrukcijų. Stogines montuojant prie gyvenamojo namo šono, sutaupoma laiko ir lėšų vienos sienelės montavimui. Antrasis variantas – stoginę montuojant toliau nuo pagrindinio pastato – patogus tuo, kad ateityje statinį galima praplėsti.

Stoginių su techninėmis patalpomis privalumai ir trūkumai iš dalies priklauso nuo jų konstrukcijos arba nuo medžiagų, iš kurių konstrukcija statoma. Privalumai: palyginti nedidelės statybos išlaidos; paprasta konstrukcija, leidžianti statybos darbus atlikti patiems; trumpas montavimo laikas – statybos užtrunka ne ilgiau kaip savaitę; galimybė išplėsti naudingąjį plotą; atskira zona, skirta automobilių ar sodo įrangai laikyti. Pagrindinis stoginės su technine patalpa trūkumas yra tik dalinė automobilio nuo kritulių apsauga. Be to, žiemos sezono metu nėra galimybės remontuoti automobilio.

 

Tekstas ir piešiniai – Vytauto Mankevičiaus

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. gegužės mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Gegužės 25, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:57, leidžiasi 21:35.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 05:17.
  • Mėnulis Ožiaragyje 18:36, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 23 d.
  • Alvyda, Almantas, Evelina, Magdalena, Danutė, Bedas
  • Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena. Tarptautinė Afrikos diena. Rankšluosčių diena.
  • Vaisių diena tęsis iki vakaro. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  • Jei gegužė šlapia ir vakarai rasoti – ruduo bus šieno turtingas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius