Gėlininko džiaugsmai spalio mėnesį
*Išraukite nužydėjusias vienmetes. Jei auginote serenčius, juos susmulkinkite ir kasdami įterpkite į dirvą. Tai puiki priemonė nuo kenkėjų.
*Siauralapių varpinių žolynų nenupjaukite – jie gražiai atrodo ir rudenį, ir žiemą. Palikite levandas, vis dar puošnius viržius – geriau žiemos, o nukirpti spėsite pavasarį.
*Išpjaukite miltlige, puviniais ar kitomis ligomis sergančių daugiamečių gėlių stiebus, sudeginkite ir pabarstykite pelenais – bus mažiau užkrato.
*Vilkdalgių lapus patrumpinkite perpus. Jei matomi į dirvos paviršių išlindę šakniastiebiai, užpilkite žemėmis ar durpėmis.
*Vazonuose augančias lelijas, brugmansijas, japoninius ožekšnius, kanas, kalijas, didžialapes hortenzijas, chrizantemas ir kitus šalčiui jautrius augalus suneškite į rūsį. Optimali temperatūra yra 0–2 °C.
*Rizikinga, bet vazonuose augančias anksčiau minėtas gėles galima įkasti į žemę ir uždengti. Jei žiema nebus nuožmi, rizika pasiteisins.
*Iškaskite nežiemojančias gėles: kardelius, tigrenes, galtonijas, kanas, begonijas, jurginus, tigrenes ir kt. Gumbus išdžiovinkite, nuvalykite žemę ir išbrokuokite įtartinus, ligotus, papuvusius ar mechaniškai pažeistus.
*Genėti ar ne rožes prieš žiemą? Vieno teisingo atsakymo nėra. Nugenėtas rožes patogiau uždengti. Be to, pašalinamos ligotos šakos. Šį darbą galima palikti ir pavasariui, kai matysis šalčio darbai.
*Į vazonėlius sodinkite svogūnines gėles: tulpes, narcizus, krokus, hiacintus. Visą spalį galite laikyti lauke, pavėsyje.
*Jei namuose dėl kambarinių gėlių ankšta, į vos 5–8 °C šviesią patalpą žiemoti suneškite aukubas, pelargonijas, petunijas, lantanas, lauramedžius, fuksijas.
*Saikingiau laistykite kambarinius augalus. Daugeliui reikalingas ramybės periodas.
Pixabay nuotr.