• sausio 24 d., Pirmadienis

Iš lauko baldų kolekcijos: kėdės

Kėdžių ir lauko stalą galima įsigyti, tačiau smagiau pasidaryti savo jėgomis. Tai – puiki galimybė ne tik sumažinti išlaidas, bet ir pritaikyti originalų baldų gamybos procesą. Galite pasirinkti savitą dizaino variantą, sutelkdami dėmesį į artimųjų pageidavimus. Atsižvelgdami į visus niuansus, sukursite patogų, praktišką ir patvarų baldą. Be to, lauko baldų savo rankomis kūrimas yra puiki treniruotė laisvalaikio metu.

 

 

Kalbant bendrais lauko baldų projektavimo ir gamybos klausimais, negalima pamiršti jų įvairovės. Viena iš svarbių savybių yra tai, kad, turėdami kad ir nedidelius staliaus darbų įgūdžius, tokį baldą galime pasidaryti patys. Dar viena ypatybė – jų gamybai nėra būtinos brangios medžiagos: meistraukite iš paprasčiausių pušinių lentų arba net iš nebereikalingų padėklų.

Be abejo, norėdami surinkti baldus, privalėsite įsigyti tvirtinimo detalių rinkinių: sraigtų, varžtų, savisriegių, taip pat PVA arba specialių baldų klijų. Visų tvirtinimo detalių galvutės turi būti įleidžiamos į medinių detalių korpusą, kad būtų išvengta sužeidimų ar įbrėžimų juos naudojant. Patys gaminiai privalo būti pagaminti išvengiant nesuapvalintų, aštrių kampų, o jų paviršiai turi būti rūpestingai nušlifuoti.

Norint apsaugoti medieną nuo puvimo ir grybelio, ją reikia apdoroti specialiomis apsauginėmis medžiagomis (antiseptikais), o paviršių padengti laku, pageidautina, keliais sluoksniais. Tokios dangos puikiai išsaugo natūralų medžio rašto natūralumą ir ypač pabrėžia jos tekstūrą.

 

Kėdžių tipai

Lauko kėdės gali būti gaminamos iš medienos, taip pat iš metalinių vamzdžių. Pvz., rėmas gali būti pagamintas iš vandentiekio vamzdžio (rekomenduojamas ¾ colio skersmens vamzdis). Kėdės kojos įmaunamos į plastikinius arba guminius antgalius. Vamzdžiai jungiami naudojant smeiges ir veržles. Aštrūs išsikišimai užlyginami ir padengiami emaliu arba nitro dažais. Kėdžių dangai naudojamas audinys turi būti paruošiamas atsižvelgiant į pageidaujamą sėdynės gylį. Būtina tvirtai susiūti audinį, kurio vienas galas būtų tvirtinamas atlošo viršuje, o kitas apgaubtų priekinį sėdimosios dalies kampą. Geriausias variantas – sėdynės briauną padengti vilnoniu audiniu.

Sulankstomą kėdę galite pasigaminti iš tašelių, kurių skerspjūvis ne mažesnis kaip 20×40 mm, pusantro kv. metro drobės, brezento ar kitos patvarios medžiagos. Jums taip pat reikės kelių varžtų, kurių skersmuo 6–8 mm, o ilgis – 50–60 mm; sraigtasriegių ir specialių baldų vinių. Kad būtų patogiau naudotis, įvairių rūšių kėdžių ir improvizuotų suoliukų sėdynės privalo turėti nedidelį kampą su atlošu.

 

Tekstas – Vytauto Mankevičiaus. Nuotrauka – Schuterstock.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. liepos mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Sausio 24, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:21, leidžiasi 16:41.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 10:53.
  • Mėnulis Svarstyklėse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis sausio 18 d.
  • Artūras, Bukanta, Bukantas, Felicija, Galvilas, Galvilė, Mažvydas, Lėta, Šarūnas, Timotiejus, Vygaudas, Vilgaudas
  • Tarptautinė švietimo diena. Pasaulinė Afrikos ir afrikietiškos kilmės asmenų kultūros diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų dienos. Tręškite žydinčius kambarinius augalus, gėlių daigus. Apkaskite krūmus, spygliuočius sniegu, pomedžiuose jį sumindykite. Tvarkykite, valykite rūsius ir tvartus, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas. Sudėkite ant palangės indus su dygstančiomis svogūninėmis gėlėmis, palaistykite. Nepatartina laistyti augalų, ruošti malkų.
  • Žiema su sermėga, vasara su šienu.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar jau ėmėtės daržo planavimo?

Įvykių kalendorius

e-seklos
darzoviuseklos
IGLU