• spalio 5 d., Trečiadienis

Juodieji sodo perlai – gervuogės

Užsukusiam svečiui aviečių gali pasiūlyti beveik kiekvienas sodininkas, o štai gervuogių – tik vienas kitas. Visai be reikalo į šiuos augalus nekreipiame dėmesio. Mat juose gausu vitaminų B1, B2, C, PP, K, karotino, cukrų, organinių rūgščių, pektinų, rauginių ir dažinių medžiagų, kalio, geležies.

 

 

Nors kultūrinių gervuogių pasiūla nemaža, tačiau Lietuvoje rekomenduojama auginti tik atsparias šalčiui veisles. Net ir gamtoje paplitę rūšiniai augalai nenukenčia tik tokiu atveju, kai žiemoja po storu sniego patalu.

Gervuoges rekomenduojama sodinti šiltoje, saulėtoje vietoje, apsaugotoje nuo žvarbių vėjų. Geriausiai šie augalai auga ir dera silpnai rūgščioje, derlingoje dirvoje, ypač humusingame priemolyje.

Kadangi mūsų krašte žiemos yra permainingos, sodinti gervuoges geriausia pavasarį. Jei sodinukų gausite rudenį, pasodinę juos užberkite 10–15 cm durpių sluoksniu, kad žiemą neapšaltų. Augalai sodinami į maždaug 50 cm gylio duobes. Pasodinti nukerpami – paliekami apie 25 cm ilgio.

Jei vasara sausringa, krūmelius reikia laistyti. Gervuogės tręšiamos saikingai. Ypač nemėgsta azoto pertekliaus.

Kadangi augalai, ypač šalčiui jautrių veislių ar pasodinti rudenį, bijo žvarbių vėjų, žiemos pradžioje juos reikia apipilti durpėmis, žeme, apkloti šiaudais ar eglišakėmis.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 5 d., trečiadienis
  • Saulė teka 07:29, leidžiasi 18:44.
  • Mėnulis teka 17:56, leidžiasi 00:32.
  • Mėnulis Vandenyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 3 d.
  • Donata, Gilda, Palemonas, Placidas, Edvinas
  • Tarptautinė mokytojų diena.
  • Žiedų diena. Purenkite dirvožemį, ravėkite, ruoškite žemės mišinius daigams, kuriuose auginsite daigus pavasarį. Grėbstykite lapus. Balinkite vaismedžius. Iš vandentiekio išleiskite vandenį. Remontuokite, valykite, tvarkykite, vėdinkite namus, rūsius ir kitas patalpas. Nepalanki diena sėti, sodinti, laistyti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius