• rugsėjo 27 d., Trečiadienis

Juodieji sodo perlai – gervuogės

Užsukusiam svečiui aviečių gali pasiūlyti beveik kiekvienas sodininkas, o štai gervuogių – tik vienas kitas. Visai be reikalo į šiuos augalus nekreipiame dėmesio. Mat juose gausu vitaminų B1, B2, C, PP, K, karotino, cukrų, organinių rūgščių, pektinų, rauginių ir dažinių medžiagų, kalio, geležies.

 

 

Nors kultūrinių gervuogių pasiūla nemaža, tačiau Lietuvoje rekomenduojama auginti tik atsparias šalčiui veisles. Net ir gamtoje paplitę rūšiniai augalai nenukenčia tik tokiu atveju, kai žiemoja po storu sniego patalu.

Gervuoges rekomenduojama sodinti šiltoje, saulėtoje vietoje, apsaugotoje nuo žvarbių vėjų. Geriausiai šie augalai auga ir dera silpnai rūgščioje, derlingoje dirvoje, ypač humusingame priemolyje.

Kadangi mūsų krašte žiemos yra permainingos, sodinti gervuoges geriausia pavasarį. Jei sodinukų gausite rudenį, pasodinę juos užberkite 10–15 cm durpių sluoksniu, kad žiemą neapšaltų. Augalai sodinami į maždaug 50 cm gylio duobes. Pasodinti nukerpami – paliekami apie 25 cm ilgio.

Jei vasara sausringa, krūmelius reikia laistyti. Gervuogės tręšiamos saikingai. Ypač nemėgsta azoto pertekliaus.

Kadangi augalai, ypač šalčiui jautrių veislių ar pasodinti rudenį, bijo žvarbių vėjų, žiemos pradžioje juos reikia apipilti durpėmis, žeme, apkloti šiaudais ar eglišakėmis.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:05.
  • Mėnulis teka 18:52, leidžiasi 03:30.
  • Mėnulis Žuvyse 03:18, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
  • Adalbertas, Daugilė, Kovaldas, Vincentas, Damijonas
  • Pasaulinė turizmo diena. Lietuvos socialinių darbuotojų diena
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jeigu rudenį medžių lapai ilgai nekrenta, reikia laukti labai ankstyvo pavasario.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius