• birželio 22 d., Šeštadienis

Kalėdų laukimas

Yra kategorija kūrybingų žmonių, kurių širdis degina nerimstantis kūrėjo kipšiukas, verčiantis rausti palėpes, stalčius, spinteles, planuoti žygius į mišką ar bent sodą, šniukštinėti parduotuvėse. Tačiau būtent šių kūrybingų žmonių dėka namai dar gerokai prieš Kalėdas ima spinduliuoti šventinį džiaugsmą. Tad siūlome keletą idėjų, kaip savo rankomis ir augalų dėka pasipuošti namus.

 

 

Iš įvairių augalų – puošniausiosios karpažolės, kalvorės, plokštenio, azalijos, miulenbekijos, kalankės, fitonijos – sukurtas vainikas padovanos daugybę atspalvių. Kūrybos principas – kambariniai augalai, išimti iš vazonėlių (kiek nupurčius žemes), sudedami į vieną indą. Žemės paviršių apdėkite samanomis – geriau laikysis drėgmė ir vainikas atrodys pilnesnis. Į vidų įstatykite keturias žvakes, kurios simbolizuos advento metą. Dekoratyvumo suteiks maumedžio šakelės su kankorėžiais.

 

 

Paprastas, tačiau dailus dekoravimo būdas – apsukti vazonėlį spygliuočio šakelėmis. Stenkitės pasirinkti kuo lygesnių ir tankesnių šakelių, kad jis atrodytų dailiau, sienelės būtų lygesnės. Glausdami prie vazonėlio šakeles apsukite žalia vielute. Žemę dekoruokite medžiagomis, kurių spalva dera prie augalo. Pavyzdžiui, prie puošniausiųjų karpažolių itin tiks raudonais žaisliukais nuklotas paviršius.

 

 

Puošniausioji karpažolė (Euphorbia pulcherrima) žydi 3–6 savaites, po to dažniausiai išmetama. Parduotuvėje pirkite sveiką (nesuvytusį ir nebyrančiais lapais) augalą. Namo gabenkite šiltai suvyniotą. Nepamirškite tą pačią dieną patikrinti, ar žemė neperdžiūvusi, esant reikalui – paliekite ne vėsesniu kaip kambario temperatūros vandeniu.

Jei norėsite karpažolę auginti toliau, laikykite šiltame kambaryje ir saikingai laistykite. Leiskite, kad nubyrėtų pažiedlapiai. Nieko tokio, jei nukris ir keli žali lapai. Pavasarį persodinkite, pradėkite reguliariai laistyti, kas dvi savaites tręšti universaliomis kompleksinėmis trąšomis. Šios karpažolės auga greitai, todėl iš karto būtina formuoti medelius arba krūmus.

 

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 22, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 23:22, leidžiasi 04:00.
  • Mėnulis Ožiaragyje 02:08. Pilnatis
  • Kaributas, Laima, Paulina, Paulinas, Tomas, Inocentas
  • Vasaros saulėgrįža
  • Šaknų diena. Tinkama diena derlių nuimti greitam naudojimui, tręšti, kad vešėtų ir gerai augtų vaisiai. Netinkama diena krūmus retinti, genėti gyvatvores.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius