• sausio 24 d., Pirmadienis

Kalėdų laukimas

Yra kategorija kūrybingų žmonių, kurių širdis degina nerimstantis kūrėjo kipšiukas, verčiantis rausti palėpes, stalčius, spinteles, planuoti žygius į mišką ar bent sodą, šniukštinėti parduotuvėse. Tačiau būtent šių kūrybingų žmonių dėka namai dar gerokai prieš Kalėdas ima spinduliuoti šventinį džiaugsmą. Tad siūlome keletą idėjų, kaip savo rankomis ir augalų dėka pasipuošti namus.

 

 

Iš įvairių augalų – puošniausiosios karpažolės, kalvorės, plokštenio, azalijos, miulenbekijos, kalankės, fitonijos – sukurtas vainikas padovanos daugybę atspalvių. Kūrybos principas – kambariniai augalai, išimti iš vazonėlių (kiek nupurčius žemes), sudedami į vieną indą. Žemės paviršių apdėkite samanomis – geriau laikysis drėgmė ir vainikas atrodys pilnesnis. Į vidų įstatykite keturias žvakes, kurios simbolizuos advento metą. Dekoratyvumo suteiks maumedžio šakelės su kankorėžiais.

 

 

Paprastas, tačiau dailus dekoravimo būdas – apsukti vazonėlį spygliuočio šakelėmis. Stenkitės pasirinkti kuo lygesnių ir tankesnių šakelių, kad jis atrodytų dailiau, sienelės būtų lygesnės. Glausdami prie vazonėlio šakeles apsukite žalia vielute. Žemę dekoruokite medžiagomis, kurių spalva dera prie augalo. Pavyzdžiui, prie puošniausiųjų karpažolių itin tiks raudonais žaisliukais nuklotas paviršius.

 

 

Puošniausioji karpažolė (Euphorbia pulcherrima) žydi 3–6 savaites, po to dažniausiai išmetama. Parduotuvėje pirkite sveiką (nesuvytusį ir nebyrančiais lapais) augalą. Namo gabenkite šiltai suvyniotą. Nepamirškite tą pačią dieną patikrinti, ar žemė neperdžiūvusi, esant reikalui – paliekite ne vėsesniu kaip kambario temperatūros vandeniu.

Jei norėsite karpažolę auginti toliau, laikykite šiltame kambaryje ir saikingai laistykite. Leiskite, kad nubyrėtų pažiedlapiai. Nieko tokio, jei nukris ir keli žali lapai. Pavasarį persodinkite, pradėkite reguliariai laistyti, kas dvi savaites tręšti universaliomis kompleksinėmis trąšomis. Šios karpažolės auga greitai, todėl iš karto būtina formuoti medelius arba krūmus.

 

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Sausio 24, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:21, leidžiasi 16:41.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 10:53.
  • Mėnulis Svarstyklėse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis sausio 18 d.
  • Artūras, Bukanta, Bukantas, Felicija, Galvilas, Galvilė, Mažvydas, Lėta, Šarūnas, Timotiejus, Vygaudas, Vilgaudas
  • Tarptautinė švietimo diena. Pasaulinė Afrikos ir afrikietiškos kilmės asmenų kultūros diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų dienos. Tręškite žydinčius kambarinius augalus, gėlių daigus. Apkaskite krūmus, spygliuočius sniegu, pomedžiuose jį sumindykite. Tvarkykite, valykite rūsius ir tvartus, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas. Sudėkite ant palangės indus su dygstančiomis svogūninėmis gėlėmis, palaistykite. Nepatartina laistyti augalų, ruošti malkų.
  • Žiema su sermėga, vasara su šienu.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar jau ėmėtės daržo planavimo?

Įvykių kalendorius

e-seklos
darzoviuseklos
IGLU