Kambarinės gėlės žiemą: šilumos ar gaivos?
*Trumpiausių dienų šviesos pakanka tik nedaugeliui augalų. Gerai, jei jie turi dalinės ramybės periodą – žiemą beveik neauga. O norinčioms augti visus metus kambarinėms gėlėms žiemą reikalinga papildoma šviesa. Nepalikite jų tamsiuose kampuose, sustatykite ant pačių šviesiausių palangių, pakelkite ant staliukų arčiau langų. Didelių nelaikykite už tamsių užuolaidų – tegul pasidžiaugia bent vakare įjungiamų lempų šviesa.
*Neskatinkite augalų augimo – nelaistykite gausiai ir nenaudokite jokių trąšų. Žiemą galima tręšti tik žydinčias ir besiruošiančias žydėti gėles.
*Ant palangės laikomus augalus apsaugokite nuo šalto oro. Dabar dauguma langų sandarūs, bet palangė gali būti šalta. Vazonus su gėlėmis verta sudėti į lovelius ar krepšelius. Jei norite pravėdinti kambarį, įsitikinkite, kad šaltas oras pro atidarytą langą nepasieks augalų.
*Sausas oras kenkia beveik visiems augalams: vieniems – labai menkai, o kitų džiūsta lapai, atsiranda netaisyklingų sausų dėmių. Purkšti paprasta, bet ne visada galima tai daryti dėl šalia esančių drėgmei jautrių daiktų. Geresnis būdas – padėti plačius indus ar padėklus su vandeniu, šlapiomis samanomis. Tada jie nuolat drėkins aplinką.
*Šilti kambariai tinka ne visiems kambariniams augalams. Nemaža dalis geriau žiemoja mažesnės temperatūros vietoje. Daugumai sukulentų patinka 15 ºC, o kaktusams – dar vėsesnė aplinka. Tokiomis sąlygomis jie laistomi labai mažai.
*Kiti mėgstantys vėsą kambariniai augalai yra ciklamenai, raktažolės, bugenvilijos, agapantai, aukubos, gebenės, mirtos, oleandrai, vazoninės rožytės, strelicijos, jukos, klivijos, jazminaičiai. Be žiemos poilsio vėsioje aplinkoje jie prastai auga, nenoriai žydi.