• birželio 25 d., Antradienis

Kiekvienas žolių mišinio narys veikia savaip

Jeigu tikėsime specialistais, žalsvos ir melsvos spalvų derinys psichologiškai žmogui yra pats komfortiškiausias. Vasarą bus daugiau švaraus dangaus. Kad poilsis sodyboje būtų jaukus, laikas imtis antrosios efektyvaus plano gyventi komfortiškoje aplinkoje dalies – smaragdinės vejos. Norint laikytis visų taisyklių, svarbu pirmiausia ištirti teritoriją ir nuspręsti, kokie žolynai čia jausis geriausiai.

 

 

 

 

 

*Vejos grožį lemia įvairūs veiksniai: klimatas, dirvos savybės, sklypo apšviestumas ir, žinoma, priežiūra. Jai užsėti naudojami įvairūs žolių sėklų mišiniai, o ne viena kuri rūšis. Kodėl taip yra? Vejoje kiekvienos rūšies augalai veikia savaip. Jeigu vieni esamomis sąlygomis augs prasčiau, kiti trūkumus užmaskuos, ir žaliasis kilimas vis tiek bus lygus, glotnus.

*Vejų žolynai – ypatingi augalai. Parenkami tik pačios geriausios rūšys ir veislės. Jų augalai greitai, giliai, tvirtai šaknijasi, lėtai atauga nupjauti žoliapjove, stipriai priešinasi agresyvioms piktžolėms, pasižymi ištvermingumu ligoms, ilgaamžiškumu, ilga vegetacija ir kitomis savybėmis.

*Žolių mišinys sudaro bet kokios vejos pagrindą, bet patyrę želdinimo specialistai kartais renkasi ir paskiras rūšis. Jos sėjamos, pavyzdžiui, kraštuose. Kodėl taip kartais daroma? Mat galima išryškinti vejos kraštus, plokštumą, lygumą. Bet turėkite omenyje, kad tokią technologiją galima naudoti tik įsitikinus, kad žolynai gerai augs.

*Vejos sėklų mišinys parenkamas atsižvelgiant ne tik į sodybos vietą, pakuotę, bet ir į sodininko norus. Ant pakuotės paprastai nurodoma augalų sudėtis procentais, o mišinio pavadinimas priklauso nuo jo paskirties, gamintojų. Pirmoji informacija kur kas svarbesnė už antrąją. Kitaip sakant, žinodami vejos mišinio sudėtį nuspręsite, ar jis augs jūsų sodyboje. Pavyzdžiui, saulėtoms vietoms tinka toks, kurio sudėtyje dominuoja nendriniai eraičinai. Nederlingoje, sausoje dirvoje puikiai prigyja aviniai eraičinai, o šešėlyje dominuoja raudonieji.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 25, antradienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 00:21, leidžiasi 08:12.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Baniutė, Geistautė, Geistautė, Vilhelmas (Vilius), Vilhelmina, Prosperas
  • Tarptautinė jūrininkų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Kai liepos šakos kiek pakilusios nuo žemės – rytoj bus giedra, jei dar labiau nusvyra – lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius