Kokiais žiedais pasidžiaugsite spalį?
Daugumos rudeninių gėlių žydėjimą sustabdo šalnos. Bet net ir tada tęsiasi spalvų žaismas. Dar daug kur soduose žydi daugiamečiai astrūnai. Ypač puošnūs yra vėlyvųjų veislių augalai.
Sodą pagyvins chrizantemos ir našlaitės. Dauguma vazonėliuose išaugintų ir pražydintų chrizantemų lauke neperžiemos, bet jos yra vienos gražiausių rudens sezono gėlių. Daug veislių pakenčia lengvutes (vos kelių laipsnių) šalnas.
Parduotuvėse rasite chizantemų, kurių žiedynai visai mažyčiai ir stambūs, nuo baltos, pastelinių iki ryškių ir tamsių spalvų. Šių gėlių vazonėliai nėra brangūs, todėl vertinkite jas kaip trumpaamžes sezonines. Parsinešus namo, chrizantemas pakanka atsargiai išimti ir susodinti numatytose vietose. Tada sodo kampeliai sužibės naujomis spalvomis.
Panašiai sodinkite ir našlaites. Sode dauguma jų neblogai peržiemoja ir pavasarį, sušilus dirvai, vėl džiugina įvairiaspalviais žiedais.
Šį mėnesį dar galima pasidžiaugti rudeninių krokų ir vėlyvesnių vėlyvių žiedais.
Retenybes mėgstantys sodininkai tikriausiai turi po kelių rūšių ar veislių kreivuonų (Tircirtis). Šie įdomūs augalai žiedus skleidžia rudenį, ir ne visiems sodininkams užtenka kantrybės jų sulaukti.
Vilkpupių žiedynai sausą rudenį išsilaiko labai ilgai, privilioja pulkus bičių ir kitų vabzdžių.
Vis dažniau gėlynai paįvairinami dekoratyviniais kopūstais, lapiniais burokėliais, prieskoniniais augalais. Naujos spalvos ir formos padeda sukurti originalius derinius. Sunykus vienmečiams augalams, gėlynus užvaldo dekoratyviniai kopūstai.
Nepamirškite antrą kartą sužydusių saulučių, vaistinių skaistenių, vėliau išdygusių medetkų, dirvinių našlaičių, atžėlusių flioksų. Tai vasarinės gėlės, ir jų žydėjimas priklauso nuo mėnesio orų.