• spalio 26 d., Pirmadienis

Kokias avietes rinktis?

Lietuvoje auginamos kelios dešimtys aviečių veislių. Renkantis svarbu žinoti, kokiam tikslui bus skirtos uogos. Desertinės, greitam valgymui skirtos uogos turi būti gražios išvaizdos, skanios, aromatingos, stambios, tvirtos. Šaldyti geriausia kietas, nesubyrančias uogas tų veislių aviečių, kurių kaulavaisiai stipriai suaugę. Versliniuose avietynuose verta sodinti tik derlingas veisles, išauginančias gražias, tvirtas uogas, atsparias ligoms ir kenkėjams, žiemos šalčiams. Auginant desertui ar savo reikmėms patartina sodinti daugiau skirtingo ankstyvumo veislių.

 

 

Tinkamiausias laikas sodinti avietes – rugsėjo pabaiga–spalis. Pavasarį tai daryti reikia kuo anksčiau, nes šių vaiskrūmių vegetacija prasideda labai anksti. Sodinukų šaknis verta pamirkyti mėšlo ir molio tyrėje. Jas apkasus, žemės paviršius pabarstomas kompleksinėmis trąšomis ir pamulčiuojamas. Po to stiebai nukerpami palei pat žemę.

Avietėms sodinti tinkamiausi nedidelio nuolydžio pietiniai ar vakariniai šlaitai. Visiškai lygioje vietoje, net menkiausiose lomelėse, per žiemos atlydžius ar pavasarinį polaidį kaupiasi vanduo, o avietėms kenkia net laikinas užmirkimas.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Spalio 26, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:10, leidžiasi 16:55.
  • Mėnulis teka 16:03, leidžiasi 00:44.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 23 d.
  • Liaudginas, Mingintė, Vita, Evaristas
  • Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, į vazonėlius persodinti prieskonines daržoves, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Nepatartina ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti prieskoninių augalų ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Apšalas rudenį ant medžių žada derlingus metus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius