• birželio 25 d., Antradienis

Kokias avietes rinktis?

Lietuvoje auginamos kelios dešimtys aviečių veislių. Renkantis svarbu žinoti, kokiam tikslui bus skirtos uogos. Desertinės, greitam valgymui skirtos uogos turi būti gražios išvaizdos, skanios, aromatingos, stambios, tvirtos. Šaldyti geriausia kietas, nesubyrančias uogas tų veislių aviečių, kurių kaulavaisiai stipriai suaugę. Versliniuose avietynuose verta sodinti tik derlingas veisles, išauginančias gražias, tvirtas uogas, atsparias ligoms ir kenkėjams, žiemos šalčiams. Auginant desertui ar savo reikmėms patartina sodinti daugiau skirtingo ankstyvumo veislių.

 

 

Tinkamiausias laikas sodinti avietes – rugsėjo pabaiga–spalis. Pavasarį tai daryti reikia kuo anksčiau, nes šių vaiskrūmių vegetacija prasideda labai anksti. Sodinukų šaknis verta pamirkyti mėšlo ir molio tyrėje. Jas apkasus, žemės paviršius pabarstomas kompleksinėmis trąšomis ir pamulčiuojamas. Po to stiebai nukerpami palei pat žemę.

Avietėms sodinti tinkamiausi nedidelio nuolydžio pietiniai ar vakariniai šlaitai. Visiškai lygioje vietoje, net menkiausiose lomelėse, per žiemos atlydžius ar pavasarinį polaidį kaupiasi vanduo, o avietėms kenkia net laikinas užmirkimas.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 25, antradienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 00:21, leidžiasi 08:12.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Baniutė, Geistautė, Geistautė, Vilhelmas (Vilius), Vilhelmina, Prosperas
  • Tarptautinė jūrininkų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Kai liepos šakos kiek pakilusios nuo žemės – rytoj bus giedra, jei dar labiau nusvyra – lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius