• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Kokios maudynės pirtyje be eterinio aliejaus

Eteriniai aliejai – daugybės junginių mišiniai, išgaunami iš lapų, vaisių, žiedų, medienos, šakų, žievės ir dervų. Bet ne iš visų augalų, tegul ir iš kvepiančių, galima išgauti eterinius aliejus. Pavyzdžiui, obuolių, persikų, žemuogių, kokosų, bananų aliejai – tai tik cheminės sintezės produktai.

Viena iš puikiausių aliejų savybių yra ta, kad jie grynina orą, kuriuo mes kvėpuojame. Pasklidęs kvapas ne tik pakelia nuotaiką, bet ir mažina nervinę įtampą, stresą, galvos skausmus, atpalaiduoja raumenis. Kitas eterinių aliejų panaudojimo būdas – per odą. Jie tinka masažams, įtrinti, įvairioms vonioms ir vonelėms.

Maudydamiesi pirtyje įlašinkite keletą lašų eterinio aliejaus į vandenį, juo apšlakstykite grindis, sienas, suolus, bet nepilkite ant akmenų. Įlašinę truputį į vandenį, kuriame mirkote vantą, pajusite tiesioginį masažą. Būdami turkiškoje pirtyje aliejaus įlašinkite į vandens rezervuarą, iš kurio kyla garai.

Citrusinių šeimos augalų aliejai pakels nuotaiką, padės kankinant nemigai ir depresijai, eukaliptų pagelbės persišaldžius, o levandų sumažins nervinę įtampą. Arbatmedžio aliejus – puiki dezinfekuojamoji priemonė. Kiparisų aliejus paspartina žaizdų gijimą ir gydo plaučių ligas.

Tik prisiminkite seną posakį – kas mažu kiekiu yra vaistas, dideliu gali būti nuodas.

Pixabay nuotr.

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius