• birželio 23 d., Trečiadienis

Kokios maudynės pirtyje be eterinio aliejaus

Eteriniai aliejai – daugybės junginių mišiniai, išgaunami iš lapų, vaisių, žiedų, medienos, šakų, žievės ir dervų. Bet ne iš visų augalų, tegul ir iš kvepiančių, galima išgauti eterinius aliejus. Pavyzdžiui, obuolių, persikų, žemuogių, kokosų, bananų aliejai – tai tik cheminės sintezės produktai.

Viena iš puikiausių aliejų savybių yra ta, kad jie grynina orą, kuriuo mes kvėpuojame. Pasklidęs kvapas ne tik pakelia nuotaiką, bet ir mažina nervinę įtampą, stresą, galvos skausmus, atpalaiduoja raumenis. Kitas eterinių aliejų panaudojimo būdas – per odą. Jie tinka masažams, įtrinti, įvairioms vonioms ir vonelėms.

Maudydamiesi pirtyje įlašinkite keletą lašų eterinio aliejaus į vandenį, juo apšlakstykite grindis, sienas, suolus, bet nepilkite ant akmenų. Įlašinę truputį į vandenį, kuriame mirkote vantą, pajusite tiesioginį masažą. Būdami turkiškoje pirtyje aliejaus įlašinkite į vandens rezervuarą, iš kurio kyla garai.

Citrusinių šeimos augalų aliejai pakels nuotaiką, padės kankinant nemigai ir depresijai, eukaliptų pagelbės persišaldžius, o levandų sumažins nervinę įtampą. Arbatmedžio aliejus – puiki dezinfekuojamoji priemonė. Kiparisų aliejus paspartina žaizdų gijimą ir gydo plaučių ligas.

Tik prisiminkite seną posakį – kas mažu kiekiu yra vaistas, dideliu gali būti nuodas.

Pixabay nuotr.

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 23, trečiadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 20:51, leidžiasi 03:20.
  • Mėnulis Šaulyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 18 d.
  • Arvydas, Arvyda, Agripina, Vanda, Vaida, Vaidas, Vaidenė, Vaidenis, Zenonas, Ligita
  • Tarptautinė našlių diena. Tarptautinė olimpinė diena. Birželio sukilimo diena. Valstybės tarnautojo diena
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite daržoves, vedančias vaisius virš žemės, vijoklinius augalus, vaismedžius, vaiskrūmius, augusius vazonuose. Skiepykite medžius. Pjaukite viską, kas greitai auga. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Šaldykite vaisius, daržoves. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Labai geras laikas akiuoti. Nepalanki diena sėti, sodinti salotas, ravėti, malkas ruošti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar žinote apie galimybę mūsų svetainėje užduoti klausimą specialistui?

Įvykių kalendorius