• spalio 4 d., Trečiadienis

Kokios maudynės pirtyje be eterinio aliejaus

Eteriniai aliejai – daugybės junginių mišiniai, išgaunami iš lapų, vaisių, žiedų, medienos, šakų, žievės ir dervų. Bet ne iš visų augalų, tegul ir iš kvepiančių, galima išgauti eterinius aliejus. Pavyzdžiui, obuolių, persikų, žemuogių, kokosų, bananų aliejai – tai tik cheminės sintezės produktai.

Viena iš puikiausių aliejų savybių yra ta, kad jie grynina orą, kuriuo mes kvėpuojame. Pasklidęs kvapas ne tik pakelia nuotaiką, bet ir mažina nervinę įtampą, stresą, galvos skausmus, atpalaiduoja raumenis. Kitas eterinių aliejų panaudojimo būdas – per odą. Jie tinka masažams, įtrinti, įvairioms vonioms ir vonelėms.

Maudydamiesi pirtyje įlašinkite keletą lašų eterinio aliejaus į vandenį, juo apšlakstykite grindis, sienas, suolus, bet nepilkite ant akmenų. Įlašinę truputį į vandenį, kuriame mirkote vantą, pajusite tiesioginį masažą. Būdami turkiškoje pirtyje aliejaus įlašinkite į vandens rezervuarą, iš kurio kyla garai.

Citrusinių šeimos augalų aliejai pakels nuotaiką, padės kankinant nemigai ir depresijai, eukaliptų pagelbės persišaldžius, o levandų sumažins nervinę įtampą. Arbatmedžio aliejus – puiki dezinfekuojamoji priemonė. Kiparisų aliejus paspartina žaizdų gijimą ir gydo plaučių ligas.

Tik prisiminkite seną posakį – kas mažu kiekiu yra vaistas, dideliu gali būti nuodas.

Pixabay nuotr.

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 4, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 20:34, leidžiasi 14:29.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 29 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite žydinčius krūmus, vijoklinius augalus. Mulčiuokite daugiametes gėles, rožes ir kitus augalus. Kovokite su žemės paviršiuje gyvenančiais kenkėjais. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Nereikėtų laistyti.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius