• liepos 3 d., Penktadienis

Kokios maudynės pirtyje be eterinio aliejaus

Eteriniai aliejai – daugybės junginių mišiniai, išgaunami iš lapų, vaisių, žiedų, medienos, šakų, žievės ir dervų. Bet ne iš visų augalų, tegul ir iš kvepiančių, galima išgauti eterinius aliejus. Pavyzdžiui, obuolių, persikų, žemuogių, kokosų, bananų aliejai – tai tik cheminės sintezės produktai.

Viena iš puikiausių aliejų savybių yra ta, kad jie grynina orą, kuriuo mes kvėpuojame. Pasklidęs kvapas ne tik pakelia nuotaiką, bet ir mažina nervinę įtampą, stresą, galvos skausmus, atpalaiduoja raumenis. Kitas eterinių aliejų panaudojimo būdas – per odą. Jie tinka masažams, įtrinti, įvairioms vonioms ir vonelėms.

Maudydamiesi pirtyje įlašinkite keletą lašų eterinio aliejaus į vandenį, juo apšlakstykite grindis, sienas, suolus, bet nepilkite ant akmenų. Įlašinę truputį į vandenį, kuriame mirkote vantą, pajusite tiesioginį masažą. Būdami turkiškoje pirtyje aliejaus įlašinkite į vandens rezervuarą, iš kurio kyla garai.

Citrusinių šeimos augalų aliejai pakels nuotaiką, padės kankinant nemigai ir depresijai, eukaliptų pagelbės persišaldžius, o levandų sumažins nervinę įtampą. Arbatmedžio aliejus – puiki dezinfekuojamoji priemonė. Kiparisų aliejus paspartina žaizdų gijimą ir gydo plaučių ligas.

Tik prisiminkite seną posakį – kas mažu kiekiu yra vaistas, dideliu gali būti nuodas.

Pixabay nuotr.

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 3, penktadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 20:28, leidžiasi 03:09.
  • Mėnulis Šaulyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 28 d
  • Anatolijus, Rytis, Liudmina, Vaidilas
  • Tarptautinė diena be plastikinių maišelių.
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti virš žemės vaisius vedančias daržoves, vijoklinius augalus, vazonuose augančius medžius, skiepyti (akiuoti) vaismedžius. Auginiais dauginkite vaiskrūmius. Imkite derlių greitam vartojimui. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Šaldykite vaisius, daržoves. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Nepalanki diena sėti, sodinti salotas, ravėti, ruošti malkas.
  • Jei akmuo rytą aprasojęs – dieną lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar smarkiai nukentėjo Jūsų daržai nuo smarkių liūčių?

Įvykių kalendorius