• balandžio 1 d., Trečiadienis

Kokios maudynės pirtyje be eterinio aliejaus

Eteriniai aliejai – daugybės junginių mišiniai, išgaunami iš lapų, vaisių, žiedų, medienos, šakų, žievės ir dervų. Bet ne iš visų augalų, tegul ir iš kvepiančių, galima išgauti eterinius aliejus. Pavyzdžiui, obuolių, persikų, žemuogių, kokosų, bananų aliejai – tai tik cheminės sintezės produktai.

Viena iš puikiausių aliejų savybių yra ta, kad jie grynina orą, kuriuo mes kvėpuojame. Pasklidęs kvapas ne tik pakelia nuotaiką, bet ir mažina nervinę įtampą, stresą, galvos skausmus, atpalaiduoja raumenis. Kitas eterinių aliejų panaudojimo būdas – per odą. Jie tinka masažams, įtrinti, įvairioms vonioms ir vonelėms.

Maudydamiesi pirtyje įlašinkite keletą lašų eterinio aliejaus į vandenį, juo apšlakstykite grindis, sienas, suolus, bet nepilkite ant akmenų. Įlašinę truputį į vandenį, kuriame mirkote vantą, pajusite tiesioginį masažą. Būdami turkiškoje pirtyje aliejaus įlašinkite į vandens rezervuarą, iš kurio kyla garai.

Citrusinių šeimos augalų aliejai pakels nuotaiką, padės kankinant nemigai ir depresijai, eukaliptų pagelbės persišaldžius, o levandų sumažins nervinę įtampą. Arbatmedžio aliejus – puiki dezinfekuojamoji priemonė. Kiparisų aliejus paspartina žaizdų gijimą ir gydo plaučių ligas.

Tik prisiminkite seną posakį – kas mažu kiekiu yra vaistas, dideliu gali būti nuodas.

Pixabay nuotr.

 

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Balandžio 1, trečiadienis.
  • Saulė teka 06:51, leidžiasi 19:56.
  • Mėnulis teka 10:54, leidžiasi 03:41.
  • Mėnulis Vėžyje. Priešpilnis 13:21.
  • Dainora, Rimgaudas, Teodoras.
  • Juokų (melagių) diena. Pasaulinė paukščių diena.
  • Lapų diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite salierus, petražoles, salotas (išskyrus gūžines), špinatus, prieskoninius augalus. Laistykite kambarinius augalus. Tvarkykite sodą, aplinką. Nerekomenduojama naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose, džiovinti vaistinių augalų.
gardenis
baseinai fontanai
Bijūnai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar karantinas netrukdo suplanuotiems darbams sode?

Įvykių kalendorius