• rugsėjo 27 d., Trečiadienis

Eterinių aliejų galia pirtyje

Pirtis – turbūt tobuliausia sveikatos, higienos ir grožio procedūrų visuma, sugalvota per visą žmonijos istoriją. Į pirtį einame ne tik išprakaituoti toksinų ar nusiprausti – jos ritualų metu susigrąžiname vidinę pusiausvyrą ir ramybę, o kartais pirtinimasis padeda išspręsti ir susikaupusias problemas.

 

 

Visame pasaulyje pirties ir vonios procedūros nuo neatmenamų laikų susijusios su kvapų naudojimu. Eteriniai aliejai gerokai padidina pirties naudą. Jie suteikia išskirtinės gerovės jausmą ir aromato gausa praturtina pirties patalpą. Įkvėpdami nuostabaus spygliuočių, žolynų, gėlių ar sakų aromato, pasijuntame tarsi būtume gryname ore, apsupti gamtos: miškų, pievų ar kalnų.

Pristatome populiariausius pirtyje naudojamus eterinius aliejus – apžvelgsime jų savybes, pateiksime patarimų, kaip juos teisingai naudoti.

 1. Pipirmėčių eterinis aliejus

Pipirmėtės eterinis aliejus – vienas iš populiariausių pirtyje naudojamų aliejų, kuris savo ypač gaiviu, vėsinančiu aromatu praskaidrina mintis. Jis puikiai tinka norintiems pirtyje atsipalaiduoti, taip pat turi antibakterinių savybių, kurios padeda dezinfekuoti aplinką ir palaikyti patalpoje švarą. Pipirmėtės – puikus pasirinkimas, padedantis atsigaivinti ir sumažinti nuovargio jausmą.

 

 1. Levandų eterinis aliejus

Vienas nuostabiausių produktų, taip pat drąsiai naudotinų pirtyje, – levandų eterinis aliejus. Šis aliejus veikia raminančiai, gali padėti atsipalaiduoti po ilgos ir sunkios dienos, savo subtiliu aromatu subalansuodamas fizinę ir emocinę būklę. Jis taip pat puikiai tinka kvėpavimui lengvinti. Kadangi šis eterinis aliejus turi uždegimus slopinančių ir antiseptinių savybių, jis gali padėti išgydyti nedidelius nudegimus ar vabzdžių įkandimus.

 

 1. Pušų eterinis aliejus

Pušų eterinis aliejus puikiai tinka pirtims. Gaivus medienos ir sakų kvapas gali padėti atsipalaiduoti, išvalyti mintis. Pušų aliejų paskleidę pirtyje, pajusite gaivų miško kvapą, kartu tai – ir natūrali dezinfekuojanti priemonė. Pušų eterinis aliejus naudojamas sergant peršalimo ar kvėpavimo takų ligomis. Be to, pušų eterinis aliejus gali būti padėti sumažinti galvos, sąnarių skausmus.

 

 1. Eukaliptų lapų eterinis aliejus

Eukaliptų eterinis apliejus pasižymi antibakterinėmis ir antivirusinėmis savybėmis, puikiai valo orą ir užkerta kelią infekcijų plitimui, todėl dažnai naudojamas viešose erdvėse. Šį eterinį aliejų dažnai naudojame užklupus peršalimo ir kvėpavimo takų ligoms. Jei jaučiatės šiek tiek užkimę, pabandykite pirtyje panaudoti kelis lašus eukalipto eterinio aliejaus, ir iškart pajusite teigiamą jo poveikį.

 

Tekstas – Linos Švelnikienės. Nuotaukos – Pixabay.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2023 m. rugpjūčio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

 • Rugsėjo 27, trečiadienis.
 • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:05.
 • Mėnulis teka 18:52, leidžiasi 03:30.
 • Mėnulis Žuvyse 03:18, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
 • Adalbertas, Daugilė, Kovaldas, Vincentas, Damijonas
 • Pasaulinė turizmo diena. Lietuvos socialinių darbuotojų diena
 • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
 • Jeigu rudenį medžių lapai ilgai nekrenta, reikia laukti labai ankstyvo pavasario.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius