Kūčių nakties burtai

Stebuklingoji Kūčių naktis asocijuojasi ne tik su pačiais artimiausiais žmonėmis, ramybe, susikaupimu, tačiau ir su paslaptingumu bei burtais. Anuomet burtai Kūčių naktį buvo itin vertinami ir populiarūs. Šiais, moderniais, laikais daugelis burtų jau primiršti, tačiau tikrai yra tų žmonių, kurie šią gražią tradiciją vis dar puoselėja. Galbūt esate vienas iš jų? O gal esate tas, kuris nori išbandyti burtų magiją?

 

  • Kūčių vakarą į indą su vandeniu įmeskite kelis mažus akmenėlius. Indą atsargiai pasukite. Akmenėliai parodys, koks derlius užaugs jūsų sode ar darže. Susibūrusieji į krūvelę žada gerą derlių.
  • Aukštaičiams metų sėkmę išburti padeda į didelę taurę pilamo alaus puta. Kuo ji didesnė, tuo metai bus turtingesni.
  • Kūčių nakties sapnai išsipildys, jei vakare lovą pastatysite arti slenksčio, išgersite specialaus gėrimo (į stiklo taurę įberkite žiupsnelį druskos, maltų pipirų, cukraus, užpilkite vandeniu). Druska – dienų kasdienybė, malti pipirai – rūpesčiai, cukrus – džiaugsmas. Jei sapnas be rūpesčių, saldus, metai bus geri, laukia daug džiaugsmo. Jei sapne slenkstį peržengia bičiuliai, tuoj sulauksite naujienų, piršlių ar krikštynų.
  • Kūčių naktį žuvys kalba žmogaus balsu į eketę įbėrus pupų ar grikių, žvejui į kišenę įsidėjus džiovinto šamo ūsą. Be to, žvejui neskaudės dantų.
  • Šiaudo traukimas – vienas populiariausių burtų. Kartais klaidingai manoma, jog ištraukus trumpą šiaudą iš po Kūčių stalo staltiesės laukia trumpas gyvenimas. Tačiau šis burtas interpretuojamas kitaip. Pavyzdžiui, ištraukus storą šiaudą, laukia geri, turtingi metai, o jei šiaudo gale yra sėklų – metai bus derlingi.

Stebuklingos Kūčių nakties ir smagaus būrimosi!

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius