• rugpjūčio 14 d., Sekmadienis

Kuriame patogią ir jaukią terasą

Nesvarbu, kokio dydžio Jūsų terasa, – didelėje erdvėje galite įsirengti poilsio zoną su gultais, kubilu ar baiseinėliu, lauko virtuvės zoną, o mažoje gal tilps tik nedidelis staliukas su keliomis kėdėmis ir lempučių girlianda ant turėklų. Bet kuriuo atveju – tai ypatinga vieta šiltuoju metų laiku. Būtent šiuo metu terasa sulaukia daugiausiai dėmesio – juk taip smagu leisti laiką lauke, jaukiai įrengtoje erdvėje. Lietuvoje dar nelabai populiaru puošti namus ar kitas erdves pagal metų sezonus, žinoma, išskyrus žiemos ir rudens šventes, tačiau po truputėlį žmonės jaukinasi šią idėją ir sezoniniai dekorai atranda vis daugiau gerbėjų.

 

 

 

 

 

Erdvės

Jei terasos dydis tinkamas, susikurkite patogią sėdimąją zoną, ypač jei turi didelį artimųjų ir draugų ratą, mėgstantį leisti laiką kartu. Pagalvokite apie lauko baldų komplektą, skirtą 6–8 asmenims. Lauko baldus rinkitės dengtus drėgmei ir saulei atspariomis bei lengvai valomomis medžiagomis. Spalviškai baldus derinkite prie namų interjero kolorito – taip jie harmoningai pratęs namų erdvę. Jei nenorite derinti spalvų, balti ir natūralių atspalvių lauko baldai visada puikiai tiks terasoje.

Kurdami terasos erdvę, galite suskirstyti ją į kelias zonas:

  • bendrąją – skirtą bendram susibūrimui; čia puikiai tiks sofos tipo sustumiamas modelis su daug sėdimų vietų;
  • kitą zoną skirti skirkite asmeniškesniems pokalbiams; čia derės nedidelis staliukas su keliomis kėdėmis ar tiesiog dvivietis suoliukas. Šią zoną rekomenduojama atskirti nedidele augalų lentynėle ar tiesiog aukštu augalu, taip erdvei suteiksite daugiau privatumo;
  • jei artimųjų rate yra vaikų, nepamirškite ir jų. Sukurkite jiems nedidelį kampelį, kuriame jie galėtų žaisti ir likti suaugusiųjų akiratyje. Vaikų erdvei pasitarnaus kilimas ir minkštos pagalvėlės bei kiti neaukšti lauko baldai.

Nepamirškite pasirūpinti kiekvienos zonos apšvietimu. Žvakidės su žvakėmis ar šviestuvas su baterijomis suteiks erdvei jaukumo.

 

Sienos

Terasa – atviras, sienų neturintis statinys. Kadangi žmogus saugiau jaučiasi sienomis apribotoje erdvėje, nesąmoningai stengiamės „pastatyti“ jas ir terasai. Priklausomai nuo poreikių, rinkoje galima rasti pačių įvairiausių „sienų“ terasoms. Tai – įvairios pertvaros, varstomi vitrininiai langai, sienutės, tentai. Norintys mažesnių investicijų į pavasario / vasaros „sienas“ gali rinktis paprastesnius variantus. Tai gali būti atraminė sienelė iš medžio ar bambuko, šalia kurios pasodintas besivejantis, vijoklinis augalas. Prisiminkite, kad jei tai – pirmieji augalo metai šalia Jūsų terasos, jis gali nespėti užaugti ir sukurti reikiamo privatumo ar pavėsio, todėl apie tai pagalvokite iš anksto ir pasirūpinkite papildomomis privatumui reikalingomis priemonėmis.

 

Tekstas – Agnės Misiūnaitės–Virbalienės. Nuotraukos – Pixabay ir Pexels.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. gegužės mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugpjūčio 14, sekmadienis.
  • Saulė teka 05:53, leidžiasi 20:53.
  • Mėnulis teka 22:11, leidžiasi 08:39.
  • Mėnulis Avine 23:45, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 12 d.
  • Grintautas, Guostė, Euzebijus, Maksimiljonas
  • Lapų diena tęsis iki vidurnakčio. Laistykite augalus, purkškite, genėkite gyvatvores, ravėkite. Augalus, kad žaliuotų ir vešėtų, tręškite. Naikinkite pelėsius. Negalima sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti ir sandėliuoti derliaus, konservuoti.
  • Ryškiai raudona rytinė žara – prieš vėjus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius