• vasario 16 d., Sekmadienis
Didelis baneris puslapio viršuje
sss

Malkų dėtuvė prie židinio

Sausis – tas mėnuo, kai tikrai atsipalaiduojame. Pagaliau turime laiko tiesiog ilgiau padrybsoti lovoje, išsitiesti patogiame krėsle ir paskaityti knygą ar tiesiog ramiai pavakaroti prie židinio, žiūrint į raminančios ugnies spragsėjimą…

 

Kad ugnis degtų, reikia kartkartėmis pametėti malkų. Tam, kad šios prie židinio atrodytų estetiškai, negulėtų netvarkingoje krūvoje, verta pasirūpinti specialiais dėklais, dėtuvėmis ar krepšiais malkoms. Šis simpatiškas interjero aksesuaras paprastai talpina tiek malkų, kiek prireikia vienam kūrenimui, be to, jis puošia židinio zoną, palaiko joje tvarką, o kartu yra patogiai kilnojamas, tad malkų nebereikės nešti glėbyje.

 

 

Pinti krepšiai

 

Pynimas yra vienas iš seniausių amatų pasaulyje. Manoma, kad seniausiam Egipte rastam pintam krepšiui gali būti net 12000 metų. Senovėje Lietuvoje pynėją turėjo kiekvienas kaimas. Pinti krepšiai būdavo naudojami įvairioms daržovėms, vaisiams, uogoms ar grybams rinkti ir laikyti. Tobulėjant technologijoms, atsirandant naujoms medžiagoms, pynimo amatas beveik nepakito. Jis iki šiol atliekamas rankomis, nenaudojant dažų, klijų, vinių ir kt. Pinti krepšiai malkoms gana populiarūs dėl savo lengvumo. Minusas – trumpaamžiai, neilgai tarnauja: pinti iš vytelių prakiūra; išsiardo net ir tie, kurie nupinti iš ratano ar abakos (bananų lapų).

 

Patarimai

 

 • Dėtuvėje tvarkingai sudėtos malkos greičiau džius, nei gulinčios netvarkingoje krūvoje.
 • Projektuojant erdvę su židiniu, iš anksto galima pagalvoti apie specialias nišas malkoms sudėti. Tačiau, jei židinys jau yra, – be malkų dėtuvės neapsieisite.
 • Jei perkate dėklą malkoms internetu, pinto ar gaminto iš medienos spalva arba atspalvis gali skirtis. Jei spalva svarbi, paprašykite pardavėjo, kad atsiųstų konkretaus gaminio nuotrauką.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ 2020 metų sausio numeryje.

 

 

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
darzoviuseklos
Sodoharmonija

Šiandien

 • Vasario 16, sekmadienis.
 • Saulė teka 07:40, leidžiasi 17:27.
 • Mėnulis teka 02:02, leidžiasi 10:52.
 • Mėnulis Šaulyje 06:07. Delčia 00:17.
 • Julijona, Laimutė, Tautvydė, Vytis.
 • Lietuvos valstybės atkūrimo diena.
 • Vaisių dienos. Sėkite, sodinkite porus, salierus, svogūnus, ridikėlius šildomuose inspektuose ar ant palangės. Tręškite kambarinius vaisinius augalus (citrinmedžius, granatmedžius, ananasus) ir daigus daržovių, gėlių. Jei nešąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Valykite ir tvarkykite namus, rūsius, langus. Netinkama diena sodinti gūžines salotas, ravėti.
 • Jei vasaris šaltas, birželis bus karštas.

Sekite mus

E-sėklos
gardenis
seklosdarzui

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokie darbai įrašyti Jūsų vasario mėnesio darbų sąraše?

Įvykių kalendorius