• liepos 27 d., Šeštadienis

Nesodinkite našlaičių pavėsyje

Tai vienmečiai, dvimečiai ar daugiamečiai žoliniai augalai. Kaip dvimetis augalas Lietuvoje jau seniai auginama darželinė našlaitė. Šios našlaitės žydi anksti pavasarį ir vasaros pradžioje, kai dar nežydi vienmetės ir mažai žydi daugiametės gėlės.

Statūs arba kylantys stiebai, iki 10–25 cm aukščio, labai šakoti ir gausiai lapuoti. Žiedai pavieniai, stambūs, 3,5–7 cm skersmens, įvairiausių spalvų, dvispalviai, trispalviai. Vaisius – dėžutė. Renkamos kol dėžutės tik pageltusios, bet nesuskilusios. Sėklos sėjamos birželio–liepos mėnesiais į lysves arba inspektus. Jos dygsta tamsoje, o pradėjus sėkloms dygti uždangą reikia nuimti. Į nuolatinę vietą našlaites geriau sodinti rugsėjo mėnesį, tada jos žydi anksčiau ir gausiau. Darželinės našlaitės dažnai pražysta pirmaisiais metais rudenį ir žydi rugsėjo–spalio mėnesiais iki stipresnių šalnų. Pavasarį pražysta balandžio mėnesį, o kartais ir kovą, gausiai žydi gegužę, dažnai ir birželį.

Našlaitės mėgsta derlingas, drėgnesnes priemolio dirvas ir saulėtas ar pusiau ūksmingas vietas. Pavėsyje labai ištįsta. Nepakenčia šviežio mėšlo, organinėmis trąšomis geriau tręšti priešsėlines kultūras. Darželinės našlaitės auginamos gėlynuose, balkonuose, vazonuose, puikiai tinka kapams apželdinti. Galima sodinti su pavasarinėmis svogūninėmis gėlėmis.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius