Plokščio vainiko formavimas – ne vienų metų darbas
Laisvai augančio plokščio vainiko apatinis aukštas formuojamas iš dviejų trijų priešais esančių šakų. Viena iš jų turi augti medžių eilės kryptimi, dvi kitos – iš priešingos pusės, paprastai šiek tiek nukrypusios nuo eilės.
Per pirmuosius dvejus metus nuo vainiko formavimo pradžios stengiamasi išlyginti apatines šakas pagal augimo stiprumą, genėti stipriausias, įstatyti spyrius, pritraukti prie liemens silpnas šakas. Kitos šakos trumpinamos, kad susilpnėtų. Liemens ilginamoji virš šoninių šakų po žiemos ir pavasario genėjimo turi būti išlindusi nedaug – apie 20 cm per visus vainiko formavimo metus.
Trečiais metais 60-80 cm aukštyje nuo apatinio aukšto ant liemens pradedamos auginti pavienės arba porinės šakos. Atstumas skaičiuojamas tarp lygiagrečių šakų pagal aukštį. Jis turi būti ne mažesnis kaip 60 cm. Iš viso vainike auginamos 5-6 šakos.
Iki šeštų metų plečiant vainiką išilgai ar plokštinant skersai eilės ir auginant šakas pagal augimo stiprumą, puoselėjamos šoninės šakos. Tada stiprios šakos, augančios į tarpueilių puses, visiškai išpjaunamos, o silpnesnės auginamos į šonus. Formuojant plokščią vainiką, papildomai išpjaunamos šakos iš tarpueilio pusės, kad būtų galima laisvai prieiti prie liemens.
Turėkite kantrybės ir rezultatai džiugins jus.