• liepos 12 d., Sekmadienis

Statome verandą

Vasaros poilsiui naudojama atvira veranda. Įstiklinta veranda – universalus kambarys. Jis gali būti pritaikytas žiemos sodui, svetainei, valgomajam, miegamajam, svečių kambariui, vaikų žaidimų kambariui ar sporto salei. Nešildoma veranda gali būti naudojama kaip būstas tik vasarą, apie 2–3 mėnesius, priklausomai nuo regiono. Jeigu veranda ištisus metus nadojamasi tik kaip vestibiuliu, šaltuoju metų laiku ten patogu laikyti sodo baldus ir įrangą bei sporto inventorių.

 

 

 

Verandų konstrukcijos

Verandas galima skirstyti į įmontuojamas ir pristatomas prie pagrindinio pastato. Pirmuoju atveju ji statoma ant pagrindinio namo pamatų. Tokia veranda užima dalį pagrindinio pastato, ji būna šildoma ir apsaugota nuo kritulių. Dėl bendro pamato su pagrindiniu pastatu veranda išvengia problemų, susijusių su nusėdimo procesais. Įmontuotos verandos konstrukcija numatoma namo projektavimo etape.

Prie namo pastato fasado pristatyta veranda dažniausiai būna įstiklinama iš trijų pusių. Kai kurios verandos statomos atviros, ketinant jas įstiklinti vėliau. Tokie priestatai dažniausiai statomi vėliau negu pagrindinis pastatas.

Atvira veranda savo paskirtimi beveik dubliuoja terasą: ji naudojama vasaros poilsiui. Įstiklinta veranda yra universalus kambarys, tačiau įstiklinę ir neapšildę, verandą kaip būstą galėsite naudoti tik vasarą. Be abejo, planuodami statyti verandą, įvertinsite savo poreikius ir galimybes, tačiau darydami statinio projektą, nepamirškite, kad jūsų statinys visų pirma turėtų harmoningai derėti prie sodyboje jau esančių pastatų, ypač prie pagrindinio, stiliaus.

 

Pamatų statybos variantai

Verandos statybai gali būti naudojami įvairių konstrukcijų pamatai. Monolitiniai verandos pamatai ištisinė betono plokštė po visa pastato konstrukcija – yra racionaliausias statybos būdas. Juos klojant nereikia kasti gilios tranšėjos. Pradžioje jų klojinio vietoje pašalinamas viršutinis –žemės – sluoksnis, sutankinamas gruntas. Ant jo pilamas smėlio sluoksnis, iš lentų sukalama forma, klojama armatūra ir pilamas betono skiedinio sluoksnis, tuomet klojamas antras armatūros sluoksnis ir pilamas betono sluoksnis, kruopščiai jį išlyginant. Klojinys paprastai nedaug pakyla virš grunto, todėl nereikalingi laiptai bei turėklai; tai leidžia sumažinti pamatų kainą. Jei turite šiek tiek patirties statybose, šiuos pamatus galite pasidaryti savo rankomis.

Lengvos konstrukcijos mediniams priestatams taip pat gali būti naudojami stulpeliniai pamatai. Jie pasižymi konstrukcijos paprastumu ir palyginti nedidele kaina. Stulpelių gylis turėtų atitikti pagrindinio pastato pamatų gylį. Stulpai dedami po visais verandos kampais, taip pat tose vietose, kur yra sumontuoti rėmo statramsčiai. Stulpelių statybai naudojami 0,7–1 cm skersmens armatūros strypai, betono skiedinys, smėlis, ruberoidas, kuoliukai ir virvė žymėjimui bei lentos stulpelio maketui. Tarpusavyje stulpeliai nėra surišti, jie dengiami hidroizoliacija, prie jų tvirtinamas verandos rėmas.

 

Tekstas – Vytauto Mankevičiaus. Nuotrauka – Pixabay.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. birželio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita2

Šiandien

  • Liepos 12, sekmadienis.
  • Saulė teka 04:58, leidžiasi 21:50.
  • Mėnulis teka 00:46, leidžiasi 13:02.
  • Mėnulis Avine, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 5 d.
  • Sigitas, Margiris, Izabelė
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisines daržoves (ropes, ridikus, ridikėlius), tręškite pomidorus, paprikas ir ankštines daržoves. Pjaukite, aeruokite veją. Kirskite krūmus. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolių pagalves. Pjaukite, skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Naikinkite pelėsius. Vėdinkite patalpas, patalus. Ypač palanki diena nuimti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Ko liepa, rugpjūtis neišvirs, to rugsėjis neiškeps.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius