• birželio 25 d., Antradienis

Svarbiausi daržininko darbai gruodį

*Kaupkite – prireiks pavasarį. Žiemos mėnesiais daržininkai turėtų prisirinkti svogūnų lukštų ir citrusinių vaisių žievelių kovai su kenkėjais, laikraščių lysvėms mulčiuoti, kiaušinių lukštų (puikus kalcio šaltinis baklažanams, paprikoms), kavos tirščių ir panaudotų arbatžolių daržovėms tręšti, lapuočių medžių pelenų dirvai kalkinti.

*Prižiūrėkite vazonuose augančias gėrybes. Rudenį pasodintos petražolės, lapiniai salierai, laiškiniai česnakai, daržiniai builiai laistomi ir tręšiami taip pat, kaip ir lapiniai kambariniai augalai.

*Patikrinkite ir sutvarkykite surinktas sėklas. Atidarę savos gamybos pakelį ar maišelį pirmiausia atkreipkite dėmesį, ar nėra pelėsio. Jei pelėsis atsirado, sėklas išberkite ant popieriaus, perrinkite ir dar padžiovinkite. Matyt, jas subėrėte blogai išdžiovintas. Sėklas, kad iki pavasario neprarastų daigumo, laikykite sausoje ir vėsioje vietoje. Šiltesnėje nei 17 ºC vietoje jos sudžius, praras daigumą.

*Pradėkite planuoti ir skaičiuoti. Šiais metais dalį derliaus išdalinote ar vis dar dalinate kaimynams, giminaičiams. Pasėjote ir pasodinote per daug. Pabandykite paskaičiuoti, kol dar nepamiršote, kiek ir ko sėjote šiemet, ko ir kiek auginsite kitąmet. Sudarykite sėjos planą, nepamiršdami laikytis sėjomainos.

*Želdinkite salotines cikorijas. Gruodžio pradžioje tinkamai paruoštus šakniavaisius su vazonais įneškite į šiltesnę patalpą ir reguliariai laistykite. Kad gūželės užaugtų baltos, skanios, jas reikia laikyti tamsoje.

*Nukratykite sniegą nuo polietileninio šiltnamio. Tai darykite atsargiai, nepažeisdami dangos. Valyti reikia taip, kad neįplyštų plėvelė, nepersikreiptų karkasas.

*Šiltnamio žemę užpilkite puriomis, šalčiui nelaidžiomis medžiagomis – mažiau įšals. Artėjant pavasariui, jas nuimsite ir prinešite sniego. Susidaręs vanduo daug greičiau susigers, nes žemė bus negiliai įšalusi.

*Gelbėkite darže žiemojančias daržoves. Pastarosios žiemos šykšti sniego, galima apsieiti ir be jo. Kai nesninga ir pučia šaltas, džiovinantis ir šaldantis vėjas, lysvę su petražolėmis, salotinėmis sultenėmis uždenkite šiaudais ir daržo plėvele. Tada daržovės bus saugios ir patogiai pasiekiamos.

*Sėkite ir sodinkite žalumynus. Pasisėkite pipirnių, lapinių ridikėlių. Jei dėžėse rūsyje pastebėsite želiančių svogūnų, pasodinkite juos į dėžutes ir sustatykite ant palangių – turėsite šviežių laiškų.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 25, antradienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 00:21, leidžiasi 08:12.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Baniutė, Geistautė, Geistautė, Vilhelmas (Vilius), Vilhelmina, Prosperas
  • Tarptautinė jūrininkų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Kai liepos šakos kiek pakilusios nuo žemės – rytoj bus giedra, jei dar labiau nusvyra – lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius