• kovo 25 d., Šeštadienis

Svarbiausi daržininko darbai gruodį

*Kaupkite – prireiks pavasarį. Žiemos mėnesiais daržininkai turėtų prisirinkti svogūnų lukštų ir citrusinių vaisių žievelių kovai su kenkėjais, laikraščių lysvėms mulčiuoti, kiaušinių lukštų (puikus kalcio šaltinis baklažanams, paprikoms), kavos tirščių ir panaudotų arbatžolių daržovėms tręšti, lapuočių medžių pelenų dirvai kalkinti.

*Prižiūrėkite vazonuose augančias gėrybes. Rudenį pasodintos petražolės, lapiniai salierai, laiškiniai česnakai, daržiniai builiai laistomi ir tręšiami taip pat, kaip ir lapiniai kambariniai augalai.

*Patikrinkite ir sutvarkykite surinktas sėklas. Atidarę savos gamybos pakelį ar maišelį pirmiausia atkreipkite dėmesį, ar nėra pelėsio. Jei pelėsis atsirado, sėklas išberkite ant popieriaus, perrinkite ir dar padžiovinkite. Matyt, jas subėrėte blogai išdžiovintas. Sėklas, kad iki pavasario neprarastų daigumo, laikykite sausoje ir vėsioje vietoje. Šiltesnėje nei 17 ºC vietoje jos sudžius, praras daigumą.

*Pradėkite planuoti ir skaičiuoti. Šiais metais dalį derliaus išdalinote ar vis dar dalinate kaimynams, giminaičiams. Pasėjote ir pasodinote per daug. Pabandykite paskaičiuoti, kol dar nepamiršote, kiek ir ko sėjote šiemet, ko ir kiek auginsite kitąmet. Sudarykite sėjos planą, nepamiršdami laikytis sėjomainos.

*Želdinkite salotines cikorijas. Gruodžio pradžioje tinkamai paruoštus šakniavaisius su vazonais įneškite į šiltesnę patalpą ir reguliariai laistykite. Kad gūželės užaugtų baltos, skanios, jas reikia laikyti tamsoje.

*Nukratykite sniegą nuo polietileninio šiltnamio. Tai darykite atsargiai, nepažeisdami dangos. Valyti reikia taip, kad neįplyštų plėvelė, nepersikreiptų karkasas.

*Šiltnamio žemę užpilkite puriomis, šalčiui nelaidžiomis medžiagomis – mažiau įšals. Artėjant pavasariui, jas nuimsite ir prinešite sniego. Susidaręs vanduo daug greičiau susigers, nes žemė bus negiliai įšalusi.

*Gelbėkite darže žiemojančias daržoves. Pastarosios žiemos šykšti sniego, galima apsieiti ir be jo. Kai nesninga ir pučia šaltas, džiovinantis ir šaldantis vėjas, lysvę su petražolėmis, salotinėmis sultenėmis uždenkite šiaudais ir daržo plėvele. Tada daržovės bus saugios ir patogiai pasiekiamos.

*Sėkite ir sodinkite žalumynus. Pasisėkite pipirnių, lapinių ridikėlių. Jei dėžėse rūsyje pastebėsite želiančių svogūnų, pasodinkite juos į dėžutes ir sustatykite ant palangių – turėsite šviežių laiškų.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Kovo 25, šeštadienis.
  • Saulė teka 06:08, leidžiasi 18:43.
  • Mėnulis teka 07:21, leidžiasi .
  • Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis kovo 21 d.
  • Merkys, Normantas, Normantė, Normilė
  • Gandro šventė (Blovieščiai). Apsireiškimas šv. Mergelei Marijai. Tarptautinės vergovės aukų ir transatlantinės prekybos vergais atminimo diena.
  • Šaknų diena. Sodinkite ir persodinkite dekoratyvinius ir vaisinius medžius bei krūmus. Sėkite ir sodinkite gėles, daržoves, prieskonius, gyvatvores. Skiepykite. Persodinkite kambarinius augalus. Ruoškite kompostą. Naikinkite kenkėjus.
  • Kaip gandrą, šį žmogaus artimą kaimyną pirmąkart pamatysi. Jei skrendantį – gerai, visų metų darbus spėriai nudirbsi. Jei tupintį – vangiai viskas seksis.
Originalios seklos
Mugė

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos
Sėklos darzui
darzoviuseklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias daigyklas naudojate?

Įvykių kalendorius