Svogūnų augintojo atmintinė
Regis, visi žinome, kaip auginti svogūnus. Tačiau galbūt straipsnyje rasite šį tą, ko dar nežinojote.
*Svogūnai mėgsta priemolį. Jeigu juos sodinsite priesmėlyje, reikės daugiau laistyti. Vieta turi būti atvira, saulėta. Ir nebe reikalo – pavėsyje augančius svogūnus labiau puola ligos ir kenkėjai. Blogai jie augs rūgščioje dirvoje.
*Svogūnai, kaip ir česnakai, mėgsta, kad dirvoje būtų daugiau sieros. Pravartu naudoti ir specialias trąšas, pavyzdžiui, „Agroblen“, „Agromaster“, kuriose sieros yra apie 14–22 proc. Jomis, kaip ir kitomis mineralinėmis trąšomis, tręšiama pagal rekomendacijas. Trąšos įterpiamos negiliai, nes svogūnų šaknys giliai neauga. Mėšlas netinka, nebent paskleistas ankstesniais metais.
*Svogūnus galima auginti iš sėklų ar sėjinukų. Nevėlinkime sėjos ar sodinimo. Kuo anksčiau pasodinsime, tuo greičiau jie spės užaugti iki liepos liūčių ir rugpjūčio rūkų, bus mažiau pažeisti tokių ligų kaip netikroji miltligė.
*Svogūnai paprastai sodinami po bulvių. Tai galima daryti ir po kopūstų, pupelių, žirnių, agurkų. Tarp svogūnų naudinga pasodinti keletą krūmelių medetkų. Jų kvapas nuvys žalingus vabzdžius ir nematodus. Greta lysvėje gali augti krapai, kurie atbaido svogūninę musę ir kitus kenkėjus. Geri kaimynai – bulvės, pomidorai, morkos, burokėliai, kopūstai.
*Laistomi svogūnai tik vasaros pradžioje. Aišku, jei to reikia, kai apskritai nelyja. Jeigu laistysite visą vasarą, ropelės blogai laikysis, pus. Savaime aišku, kad blogiau laikysis svogūnai, augę lietingą vasarą.
Pixabay nuotr.