• lapkričio 30 d., Trečiadienis

Svogūnų augintojo atmintinė

Nors ir be didelių pretenzijų gauti didelius derlius, auginant darže ar lysvėje, vis dėlto reikėtų žinoti svogūnų poreikius.

 

 

 

 

 

*Svogūnai mėgsta priemolį. Jeigu juos sodinsite priesmėlyje, reikės daugiau laistyti. Vieta turi būti atvira, saulėta. Ir nebe reikalo – pavėsyje augančius svogūnus labiau puola ligos ir kenkėjai. Blogai jie augs rūgščioje dirvoje.

*Svogūnai, kaip ir česnakai, mėgsta, kad dirvoje būtų daugiau sieros. Pravartu naudoti ir specialias trąšas, pavyzdžiui, „Agroblen“, „Agromaster“, kuriose sieros yra apie 14–22 proc. Jomis, kaip ir kitomis mineralinėmis trąšomis, tręšiama pagal rekomendacijas. Trąšos įterpiamos negiliai, nes svogūnų šaknys giliai neauga. Mėšlas netinka, nebent paskleistas ankstesniais metais.

*Svogūnus galima auginti iš sėklų ar sėjinukų. Nevėlinkime sėjos ar sodinimo. Kuo anksčiau pasodinsime, tuo greičiau jie spės užaugti iki liepos liūčių ir rugpjūčio rūkų, bus mažiau pažeisti tokių ligų kaip netikroji miltligė.

*Svogūnai paprastai sodinami po bulvių. Tai galima daryti ir po kopūstų, pupelių, žirnių, agurkų. Tarp svogūnų naudinga pasodinti keletą krūmelių medetkų. Jų kvapas nuvys žalingus vabzdžius ir nematodus. Greta lysvėje gali augti krapai, kurie atbaido svogūninę musę ir kitus kenkėjus. Geri kaimynai – bulvės, pomidorai, morkos, burokėliai, kopūstai.

*Laistomi svogūnai tik vasaros pradžioje. Aišku, jei to reikia, kai apskritai nelyja. Jeigu laistysite visą vasarą, ropelės blogai laikysis, pus. Savaime aišku, kad blogiau laikysis svogūnai, augę lietingą vasarą.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Lapkričio 30, trečiadienis.
  • Saulė teka 08:17, leidžiasi 15:58.
  • Mėnulis teka 13:42, leidžiasi 23:36.
  • Mėnulis Žuvyse 02:15. Priešpilnis 16:36.
  • Andrėja, Andriejus (Andrius), Dovainė, Saugardas, Saugardė
  • Šv. Andriejaus diena. Saulės grįžtuvių laukimo pradžia. Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto diena
  • Lapų diena. Rekomenduojama augalus laistyti, purkšti, dezinfekuoti. Išleiskite vandenį iš vandentiekio. Apriškite vaismedžius lipniomis juostomis, nupurkškite preparatais nuo ligų ir kenkėjų, balinkite kamienus.
  • Blėstančios anglys prieš gerą orą žaruoja.
SS dienoraštis

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS dienoraštis

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius