• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Svogūnų augintojo atmintinė

Regis, visi žinome, kaip auginti svogūnus. Tačiau galbūt straipsnyje rasite šį tą, ko dar nežinojote.

 

 

 

 

 

*Svogūnai mėgsta priemolį. Jeigu juos sodinsite priesmėlyje, reikės daugiau laistyti. Vieta turi būti atvira, saulėta. Ir nebe reikalo – pavėsyje augančius svogūnus labiau puola ligos ir kenkėjai. Blogai jie augs rūgščioje dirvoje.

*Svogūnai, kaip ir česnakai, mėgsta, kad dirvoje būtų daugiau sieros. Pravartu naudoti ir specialias trąšas, pavyzdžiui, „Agroblen“, „Agromaster“, kuriose sieros yra apie 14–22 proc. Jomis, kaip ir kitomis mineralinėmis trąšomis, tręšiama pagal rekomendacijas. Trąšos įterpiamos negiliai, nes svogūnų šaknys giliai neauga. Mėšlas netinka, nebent paskleistas ankstesniais metais.

*Svogūnus galima auginti iš sėklų ar sėjinukų. Nevėlinkime sėjos ar sodinimo. Kuo anksčiau pasodinsime, tuo greičiau jie spės užaugti iki liepos liūčių ir rugpjūčio rūkų, bus mažiau pažeisti tokių ligų kaip netikroji miltligė.

*Svogūnai paprastai sodinami po bulvių. Tai galima daryti ir po kopūstų, pupelių, žirnių, agurkų. Tarp svogūnų naudinga pasodinti keletą krūmelių medetkų. Jų kvapas nuvys žalingus vabzdžius ir nematodus. Greta lysvėje gali augti krapai, kurie atbaido svogūninę musę ir kitus kenkėjus. Geri kaimynai – bulvės, pomidorai, morkos, burokėliai, kopūstai.

*Laistomi svogūnai tik vasaros pradžioje. Aišku, jei to reikia, kai apskritai nelyja. Jeigu laistysite visą vasarą, ropelės blogai laikysis, pus. Savaime aišku, kad blogiau laikysis svogūnai, augę lietingą vasarą.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius