• balandžio 20 d., Sekmadienis

Klausk specialisto

576 klausimai.
Laimutė Bendikienė parašė 8 kovo, 2021
Po kiek laiko reikia pakartoti purškima sisteminiu fungicidu(actara) nuo miltuotojo skydmario? Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena. Actara yra ne fungicidas, o insekticidas, skirtas tik profesionaliajam naudojimui, šiuo metu nebeparduodamas. Rekomenduojamas intervalas tarp purškimų yra 7-14 dienų.
Robertas parašė 4 kovo, 2021
Sveiki, Paaiškinkite,prašau,ką reiškia terminas "pusiau savidulkė"? Ar tokie augalai apdulkina vienas kitą,jei jie yra tos pačios veislės?Konkrečiai - sausmedžiai "Duet"? Su pagarba,Robertas
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Pusiau savidulkėmis vadinamos tokios veislės, kurias auginant atskirai nuo kitų sėkmingai savomis žiedadulkėmis apdulkinama dalis žiedų. Skirtingoms veislėms šis kiekis (kartais išreiškiamas procentais) skiriasi. Kadangi veislių augalai dauginami vegetatyviškai, visi jie yra genetiškai vienodi. Taigi sodinant du ar daugiau tos pačios pusiau savidulkės veislės krūmų, sėkmingai apdulkinamų žiedų padaugėja labai nežymiai - tai tik dėl didesnio žiedų kiekio ir vabzdžių lankymosi. Kad derlius būtų gausus, pusiau savidulkėms veislėms rekomenduojama sodinti bet po vieną kitą tuo pačiu metu žydinčios kitos veislės augalą.
Laima parašė 3 kovo, 2021
Laba diena. Noriu paklausti. Pernai pirmą kartą auginau arbūzus. Auginau lauke. Vasara, manau buvo tinkama, nes tikrai šilta. Žydėjo, atrodo, pakankami, buvo 5 augalai. Tačiau užmegzti vaisiai, paaugę gal iki 2-3 cm skersmens, visi nukrito. Tik rugpjūčio mėn. keli vaisiai pasiliko ir augo. Bet buvo, aišku, vėlu, vaisiai nespėjo sunokti. Tik vienas pasiekė panašiai dvigubo lauko teniso kamuoliuko dydį , buvo raudonas viduj ir, neįtikėtina, net saldus. Norėčiau vėl bandyti auginti, nes patys daigai atrodė nelepūs, augo gana stamantrūs, nors nebuvo itin dideli. Taigi, kodėl krenta jauni vaisiai ir ką daryti, kad to nebūtų. Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Moliūginių šeimos augalų, arbūzų, agurkų vaisių užuomazgos gali kristi dėl nepalankių auginimo sąlygų arba maisto medžiagų stokos. Nors šilumos praeitą vasarą užteko, ne visur buvo pakankamai drėgmės. Perdžiūvus žemei arba palaisčius šiuos augalus šaltu vandeniu augalų reakcija neišvengiama. Arbūzai nėra tokie reiklūs drėgmei, kaip agurkai, bet perdžiūti neturėtų. Maisto medžiagų moliūginėms daržovėms reikia dažnai ir nedideliais kiekiais. Galima kaitalioti organines ir mineralines trąšas. Jei augalai laistomi purškiant vandenį arba tarp tankių lapų ilgai laikosi drėgmė, ant žemės gulinčios vaisių užuomazgos pradeda pūti. To galima išvengti pabėrus rupaus, greit išdžiūvančio mulčiaus (pavyzdžiui - medžio drožlių arba stambių žievės gabalų).
Vilma parašė 27 vasario, 2021
Laba diena. Norejau sužinoti 2021 metais... Kada kirminuku diena... Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, kirminų diena pirmadieniais.
zurauskaite.monika parašė 7 vasario, 2021
Sveiki, labai norėčiau pakeisti prenumeratos adresą, pasirodo asmuo jau turi šio žurnalo prenumeratą šiems metams. Norėčiau, kad, tokiu atveju, siųstumėte man: V. Žalakevičiaus g. 13-21, Vilnius, LT-1009. Mano vardas ir pavardė: Monika Žurauskaitė. Užsakymo nr.: 19184.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, gerai.
Andrius parašė 28 sausio, 2021
Sveiki, Kaip aš galėčiau įsigyti naujausią "Augalų pasaulio" numerį apie genėjimą?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, vasario 1 dieną jau atsiras mūsų svetainėje ir galėsite nusipirkti.
Regina parašė 20 sausio, 2021
Noriu užsisakyti žurnalą Sodo Spalvos PLIUS. Matau, kad yra laukelis švesti pensininko pažymėjimo numerį, bet jį suvedus nepritaikoma nuolaida. Mano pensininko Pažymėjimo nr. PG0253613
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, parašykite prašau el. paštu svetaine@sodospalvos.lt.
Ona parašė 11 sausio, 2021
Nepamenu tiksliai iki kada turiu uzsisakiusi zurnala SODO spalvos.Noreciau pratesti prenumerata iki Naujuju metu,ir toliau testi nuo 01 iki12 men, .Kaip man elgtis,kokiam laikotarpiui pratesti prenumerata,jei pasirinkti prenumeruojant leidzia tik 6 arba 12 men,
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, parašykite savo vardą, pavardę ir tel nr. el. paštu redakcija@sodospalvos.lt. Susisieksime ir viską sutikrinsime bei sutvarkysime prenumeratą pagal Jūsų poreikius.
Vilija parašė 9 sausio, 2021
Laba, mano lauko baseine auga vandens lelija. Prieš porą metų ant lapų ir šaknų užsiveisė amarai : šviesiai pilki ir apvalūs, maždaug 2-3mm dydžio. Pakeitėm baseino vandenį , su vandens žarna išplovėm leliją, bet kitais metais vėl pilna amarų. kokios yra cheminės priemonės prieš vandens amarus? Ačiū iš anksto už atsakymą
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Amarai dažnai puola vandens lelijas. Šių kenkėjų pasitaiko ant žiedų ir virš vandens pakilusių lapų, bet ne ant šaknų, nes šaknys yra po vandeniu, ten jokie amarai negyvena. Prie vandens telkinių jokių cheminių priemonių naudoti negalima. Geriausiai amarus sunaikinti vandens srove nuplaunant į vandenį. Jei baseinėlyje nėra jokių gyvūnų, galite bandyti pasirodžiusius amarus purkšti skysto muilo tirpalu ar augalų (česnakų, citrinų žievelių, tabako lapų) nuoviru. Dalinai naikinti amarus padeda gėrimas Coca-cola ir panašūs, turintys kuo daugiau cukraus. Išnaikinus amarus vienais metais, nereiškia, kad ateityje jų nebebus. Šiltuoju metų laiku amarai plinta nuo vienų augalų ant kitų.
Julius parašė 22 gruodžio, 2020
Sveiki, noreciau suzinoti kuo Elektronine prenumerata skiriasi nuo iprastos prenumeratos. Noreciau uzsakyti kaip dovana kitam asmeniui ir gauti i elektronini pasta atviruka, taciau noreciau kad zurnalas ateitu fizinisi(ne elektroniniu formatu) i gyvenamaja vieta. Is anksto aciu.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Elektroninė prenumerata yra tokia, kai žurnalai skaitomi online (ne popieriniai variantai). Tokiu atveju Jums reikia užsakyti įprastą prenumeratą (ne elektroninę) ir drauge į pirkinių krepšelį įdėti dovanų kuponą (pastarasis kainuoja tik 1 ct, jį atsiunčiame el. paštu).
Laura parašė 15 gruodžio, 2020
Sveiki, Kaip ir kiekvienais metais noriu užsakyti prenumeratą artimiesiams. Patikslinkite prašau kada baigiasi laurute2@inbox.lt užsakyta Sodo spalvos prenumerata. Dėkoju.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sveiki, šis mėnuo yra paskutinis.
Edita parašė 2 gruodžio, 2020
Sveiki.Jai kukmedžiai nurudavo gavę daugiau trąšų ar atsigaus pavasarį? Ar teks išrauti? Kaip prižiūrėti kukmedžių gyvatvorę? Koks ir kada tręšimas? Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Jei kukmedžiai gavo per didelę trąšų dozę, sunku pasakyti, kiek tai pakenkė šaknims (poveikis priklauso nuo trąšų tipo ir kiekio, nuo dirvožemio savybių ir drėgmės). Laidžiame dirvožemyje gausiai laistant augalus, didžioji dalis trąšų išplaunama į gilesnius žemės sluoksnius ir žala augalams būna mažesnė. Dabar sunku pasakyti, kaip pažeisti augalai išgyvens žiemą. Švelni žiema kukmedžiams palanki, bet stiprūs šalčiai arba staigios orų permainos gali būti pražūtingos. Tiesiog laukite pavasario, o tada ir bus aišku, ar kukmedžiai išgyveno. Kukmedžių gyvatvorę geriausia sodinti užuovėjoje, derlingame drėgnokame nerūgščiame dirvožemyje. Šie augalai gerai pakenčia šešėlį, bet yra jautrūs sausroms ir užterštam miestų orui. Priežiūra nėra sudėtinga: per sausras laistomi, 1-2 kartus per metus tręšiami. Tinkamos spygliuočiams skirtos trąšos (beriama pagal nurodytas normas), perpuvęs kompostas. Pavyzdžiui, pavasarį sušilus žemei, verta paberti kompleksinių mineralinių spygliuočiams skirtų trąšų, o vasaros pabaigoje - komposto sluoksnį.
Edita parašė 17 lapkričio, 2020
Norėčiau sužinoti, kodėl nuraudo kukmedžių gyvatvorė.Kaip gelbėti?Nulaužus šakelę, atrodo žalia. Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Kukmedžiai neturėtų keisti spalvos, ypač rudenį. Po šaltos žiemos, pavasarį galimas nušalimas ar nudžiūvimas saulėje. Dabar reiktų pagalvoti, kas galėjo paveikti augalus. Ar jie negavo per didelio trąšų kiekio ar kokių cheminių medžiagų, ar pastovi buvo dirvos drėgmė (be sausrų ir užmirkimų)? Ligų veikiami augalai nepasikeičia visi iš karto, būna matomi židiniai, džiūva atskiros šakos ar atskiri augalai.
Asta parašė 16 lapkričio, 2020
Sveiki, mano gyvatvorinėm-karpomom tujom apie 5 metus. Pradėjo trūkinėti žievė. Kai kurios tujos džiūna. Jos turi ne vieną kamieną. Ar išgelbėčiau augalus, nupjaudama visą kamieną? Galbūt, yra kitokie būdai?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Trūkinėti tujų žievė gali dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai taip būna dėl augalus pažeidžiančių grybinių ligų. Kokia tiksliai grybinė liga pažeidė Jūsų tujas atsakyti neįmanoma, nes būtų reikalingas tyrimas laboratorijoje. Jei spyglių ir šakelių grybines ligas galima suvaldyti purškiant fungicidais, medienoje ir po žieve išplitusių gydyti beveik nepavyksta. Rekomenduotume išpjauti visas džiūvančias ir žaizdotas tujų šakas, išrauti nudžiūvusias ir šias liekanas sudeginti. Galite naudoti fungicidus Previcur Energy ir Previcur, bet daug svarbiau pasirūpinti optimaliomis auginimo sąlygomis - tinkama drėgme, trąšomis.
Roberta parašė 16 lapkričio, 2020
Sveiki. Tvarkome seną sodybą ir susidūrėme su didžiule bėda - plačiai ir tarpusavyje išvešėjusiais bei susipynusiais augalais: alyvomis, jazminais ir erškėtrožėmis. Bandėme rauti, bandėme purkšti, bet vis atželia. Galiausiai viską nupjovėme palei šaknis. Šaknys tokios tankios, jog į žemę neįmanoma įsmeigti kąstuvo. Kaip patartumėte kovoti su tokia problema? Galbūt lauko dalį aparti ar net frezuoti? Tačiau žinome, jog jazminų šaknys itin daigios ir bijome dar labiau pakenkti.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Nelengva išnaikinti plačiai įsišaknijusius ir daug atžalų turinčius krūmus. Greičiausiai viską sutvarkyti galima tik technikos pagalba - ekskavatoriumi kasti kelmus, juos sukrauti nuošaliau, kad išdžiūtų, o vėliau - sudeginti arba jau negyvybingus giliai užkasti. Jei nėra galimybės pasitelkti techniką, šaknis sunaikinti bandykite specialiais herbicidais. Sodo prekių parduotuvėje ieškokite herbicidų sumedėjusių augalų kelmams naikinti, pagal instrukciją juos įterpkite į likusią medieną. Dar vienas senas būdas - likusiuose kelmuose gręžti vertikalias skyles ir jas pripildyti amonio salietros. Tokius kelmus aprišti polietileno plėvele ir laukti - per metus turėtų supūti. Galiausiai, jei turite galimybę kas mėnesį iškarpyti želiančias atžalas, neturėdamos antžeminės dalies šaknys savaime sunyks per 2-3 metus. Vien suarti arba frezuoti krūmų augimo plotą nepatartina - žemėje likusios šaknys išaugins daug atžalų, ir bendras krūmų plotas gali net padidėti.
Darius parašė 13 lapkričio, 2020
Sveiki, Gal galetumete patikrinti kokia yra uzsakymo #18724 busena? Prisijungus prie paskyros man rodo, kad ivykdytas, taciau leidinio dar negavau. Aciu, Darius
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sveiki, dėl prenumeratos, užsakymų parašykite el. paštu redakcija@sodospalvos.lt.
edita parašė 18 spalio, 2020
mano fikusas meta lapus ji uzpuole kazkokia liga kurios negaliu iveikti lapai pagelsta ir krenta purskiau nuo kenkeju ir ukiniu muilu ir persodinau bet po kuriolaiko vel tas pats ka daryti
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Fikusų lapai gelsti ir kristi gali dėl daugelio priežasčių. Dažniausiai tai nutinka dėl netinkamų auginimo sąlygų. Negalima pamiršti, kad fikusai yra atogrąžų medžiai, jiems reikia daug šviesos ir šilumos. Rudenį šviesos pro langus dažniausiai neužtenka, reikia papildomo apšvietimo. Negalima jų laistyti šaltu vandeniu, šie augalai bijo skersvėjų ir vėsių patalpų. Lapai gali kristi dėl per didelės drėgmės, netolygaus laistymo, ar bent kartą perdžiūvus žemei. Sausose patalpose fikusus puola kenkėjai, ir lapai gausiai krenta, jei augalą pažeidžia voratinklinės erkutės. Todėl reikia labai atidžiai apžiūrėti augalą - ar nėra kenkėjų, o jei yra, bandyti juos atpažinti.
Danutė parašė 8 spalio, 2020
Šiandien neatsispyriau ir nusipirkau mažų rožyčių vazonėliose iš olandijos. Bet parsinešus neradau jokio aprašymo ant maišelio. Kilo klausimas ar jas galima sodinti dabar? Bet jeigu jas dabar atvežė, tai tikriausia galima. Dar spės prigyti? Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Mažų rožyčių vazonėliuose galima nusipirkti visus metus. Bet sodinti sode spalio viduryje gan rizikinga. Šių ką tik pražydusių rožyčių šaknynas mažas, o šakelės nesumedėjusios. Jei vėl bus tokia žiema kaip praėjusi - bet kokios rožės išsilaikys puikiai. O jei prasidės įprasta mūsų klimato žiema, jauni augalėliai gali neatlaikyti šalčių. Geriausia būtų tokias rožytes atsargiai perkelti į didesnius vazonėlius su kompostine žeme ir, kol peržydės, laikyti nelabai šiltoje vietoje (pavyzdžiui, uždarame balkone, nešildomoje verandoje). Peržydėjusias truputį apkarpykite ir iki pavasario laikykite artimoje 0 laipsnių temperatūros patalpoje (rūsyje). Pavasarį pamažu pratinkite prie lauko sąlygų ir sušilus orams sodinkite sode.
Ligita parašė 6 spalio, 2020
Laba diena, turiu 4-5 m pūkenį ar būtų dar galimą jį iškasus iš grunto persodinti kitoje vietoje ir jei galima kada geriausia tai padaryti? Ačiū už atsakymą
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Persodinti pūkenį geriausia pavasarį, prieš sprogstant pumpurams. Rudenį persodinti augalai gali nukentėti, jei žiema bus šalta. Dabar paruoškite sodinimo duobę, o pavasarį perkelkite krūmą su dideliu šaknų ir žemės gniužulu. Persodintus augalus būtina gausiai laistyti.
Janina parašė 30 rugsėjo, 2020
Sveiki.Daug kartų džiaugiausi Jūsų patarimais. Dėkoju už juos.Šįkart prašyčiau pamokyti,kaip atskirti gambuolio ir bronzinuko lervas.Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sveiki, džiaugiamės galėdami pagelbėti 🙂 Bronzinuko arba paprastojo auksavabalio lervos gyvena trūnijančioje įvairių lapuočių medžių medienoje. Paprastojo grambuolio lervos 3-4 metus gyvena dirvožemio viršutiniame sluoksnyje, minta augalų šaknimis. Lervos stambios, jas atpažinsite iš tamsiai rudos galvos ir ilgesnių rudų kojų.

Šiandien

  • Balandžio 20, sekmadienis.
  • Saulė teka 06:04, leidžiasi 20:33.
  • Mėnulis teka 03:51, leidžiasi 09:59.
  • Mėnulis Ožiaragyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 13 d.
  • Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė (Agnetė), Traidenis
  • Šv. Velykos. Kinų kalbos diena.
  • Su atgimimu! Tegul pabunda vidinės pievos ir žolynai, tegul išgiedrėja dangus. Ramaus laiko su šeima ir kukliais gamtos kvėptelėjimais.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius