• balandžio 19 d., Penktadienis

Klausk specialisto

560 klausimų.
auris parašė 16 kovo, 2021
Sveiki! , pernai rudeni pirkau paprastojo ligustro sodinukus 1 metu laiko .jie buvo 50 cm aukscio , zali grazus lapukai , tankios susiformavusios saknys -tikrai graziai atrode is rudens. Dabar po ziemos , jis pabuves po storu sniego sluoksniu zinoma ir salnu atrodo nei siaip nei taip... apacioj dar yra zaliu lapu ,kai kurie nukrite o virsunes lapukai nurude ir atrodo kaip ir turi kristi ,bet dar laikosi tvirtai, visur raso, kad jie nukrenta po ziemos. Tai gal jie dar visi nukris kaip atsils stipriai ir nauji lapai pasirodys ar kaip cia bus ? As panikoj dabar didelej-patarkit kaip daryt ar cia viskas taip ir turi buti? ACIU .
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Natūralu, kad ligustrai po sniegu išlaikė dalį žalių lapų. Netrukus visi senieji lapeliai nukris ir išsprogs nauji. Panikuoti tikrai nėra reikalo. Dabar reiktų tik apžiūrėti sodinukus ir galbūt patrumpinti viršūnes, kad pradėtų gausiai šakotis ir gyvatvorė formuotųsi tanki nuo pat apačios. Ligustrai - palyginti nereiklūs krūmai, bet truputis kompleksinių trąšų pavasarį bus tik į naudą.
Michail parašė 14 kovo, 2021
Laba diena. Esam is mi Nusipirkom su zmona sodyba, aplink nama yra didelis sodas. Sodas yra senas, bet duoda gausiai vaisius. Norim susitvarkyti savo soda, bet ne zinom nuo ko pradeti. Gal galite patarti kada pradeti geneti sakas, kokias sakas geneti ir t.t. O gal yra koks specialistas kuris galetu patarti vietoj? Gyvenam tarp Jurbarko ir Raseiniu. Aciu
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Genėti vaismedžius reikia jau dabar. Jei sodas senas ir kelis metus buvo apleistas, vaismedžius suformuoti reiks per 2-3 metus. Kiekvieną medį reiktų apžiūrėti ir įvertinti atskirai. Bet visur laikykitės tokios darbų eilės: pirmiausiai išpjaunamos sausos, palūžusios ir ligotos šakos; išpjaukite vertikaliai aukštyn augančius vilkūglius; apžiūrėkite viršūnę - ar jos nereikia patrumpinti, ar nėra šalia augančios kitos vertikalios, su viršūne konkuruojančios šakos; iškirpkite visas į vainiko vidų linkstančias ir smailiu kampu nuo kamieno atsišakojusias šakas; iškirpkite po vieną iš besikryžiuojančių ir labai arti viena šalia kitos esančių šakų; trumpinkite per ilgas šakas, pjaudami už tinkama kryptimi augančios jaunos šoninės šakelės. Tai yra pagrindinės taisyklės. Galbūt atrodo sudėtinga, bet pašalinus nors dalį šakų, vaismedžio vainikas taps šviesesnis.
Ilmera parašė 9 kovo, 2021
Sveiki, noriu paklausti kokia gėlę pasiūlytumėt sodinti kapavietėje, kad ji butu ne aukštesnė nei 40-50cm, i ploti galėtų plėstis apie metrą, būtų gerai, kad ilgai žydėtų.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Kapavietėse sodinama daug ir įvairių gėlių. Pasirenkant augalus, būtina atsižvelgti į vietos sąlygas - saulėkaita ar šešėlis, sunki žemė ar smėlėta. Taip pat įvertinkite galimybės prižiūrėti kapavietę, laistyti augalus. Nereikliomis ir gražiomis laikomos dauguma melsvių veislių, bergenijos, astilbės, heleborai, alūnės.
Danute d parašė 9 kovo, 2021
Kada kovo mėnesį sėti pomidorus
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, čia rašėme apie pomidorų sėją - https://sodospalvos.lt/rubrikos/pomidoru-sejos-abc/. Gero derliaus!
Laimutė Bendikienė parašė 8 kovo, 2021
Po kiek laiko reikia pakartoti purškima sisteminiu fungicidu(actara) nuo miltuotojo skydmario? Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena. Actara yra ne fungicidas, o insekticidas, skirtas tik profesionaliajam naudojimui, šiuo metu nebeparduodamas. Rekomenduojamas intervalas tarp purškimų yra 7-14 dienų.
Robertas parašė 4 kovo, 2021
Sveiki, Paaiškinkite,prašau,ką reiškia terminas "pusiau savidulkė"? Ar tokie augalai apdulkina vienas kitą,jei jie yra tos pačios veislės?Konkrečiai - sausmedžiai "Duet"? Su pagarba,Robertas
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Pusiau savidulkėmis vadinamos tokios veislės, kurias auginant atskirai nuo kitų sėkmingai savomis žiedadulkėmis apdulkinama dalis žiedų. Skirtingoms veislėms šis kiekis (kartais išreiškiamas procentais) skiriasi. Kadangi veislių augalai dauginami vegetatyviškai, visi jie yra genetiškai vienodi. Taigi sodinant du ar daugiau tos pačios pusiau savidulkės veislės krūmų, sėkmingai apdulkinamų žiedų padaugėja labai nežymiai - tai tik dėl didesnio žiedų kiekio ir vabzdžių lankymosi. Kad derlius būtų gausus, pusiau savidulkėms veislėms rekomenduojama sodinti bet po vieną kitą tuo pačiu metu žydinčios kitos veislės augalą.
Laima parašė 3 kovo, 2021
Laba diena. Noriu paklausti. Pernai pirmą kartą auginau arbūzus. Auginau lauke. Vasara, manau buvo tinkama, nes tikrai šilta. Žydėjo, atrodo, pakankami, buvo 5 augalai. Tačiau užmegzti vaisiai, paaugę gal iki 2-3 cm skersmens, visi nukrito. Tik rugpjūčio mėn. keli vaisiai pasiliko ir augo. Bet buvo, aišku, vėlu, vaisiai nespėjo sunokti. Tik vienas pasiekė panašiai dvigubo lauko teniso kamuoliuko dydį , buvo raudonas viduj ir, neįtikėtina, net saldus. Norėčiau vėl bandyti auginti, nes patys daigai atrodė nelepūs, augo gana stamantrūs, nors nebuvo itin dideli. Taigi, kodėl krenta jauni vaisiai ir ką daryti, kad to nebūtų. Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Moliūginių šeimos augalų, arbūzų, agurkų vaisių užuomazgos gali kristi dėl nepalankių auginimo sąlygų arba maisto medžiagų stokos. Nors šilumos praeitą vasarą užteko, ne visur buvo pakankamai drėgmės. Perdžiūvus žemei arba palaisčius šiuos augalus šaltu vandeniu augalų reakcija neišvengiama. Arbūzai nėra tokie reiklūs drėgmei, kaip agurkai, bet perdžiūti neturėtų. Maisto medžiagų moliūginėms daržovėms reikia dažnai ir nedideliais kiekiais. Galima kaitalioti organines ir mineralines trąšas. Jei augalai laistomi purškiant vandenį arba tarp tankių lapų ilgai laikosi drėgmė, ant žemės gulinčios vaisių užuomazgos pradeda pūti. To galima išvengti pabėrus rupaus, greit išdžiūvančio mulčiaus (pavyzdžiui - medžio drožlių arba stambių žievės gabalų).
Vilma parašė 27 vasario, 2021
Laba diena. Norejau sužinoti 2021 metais... Kada kirminuku diena... Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, kirminų diena pirmadieniais.
zurauskaite.monika parašė 7 vasario, 2021
Sveiki, labai norėčiau pakeisti prenumeratos adresą, pasirodo asmuo jau turi šio žurnalo prenumeratą šiems metams. Norėčiau, kad, tokiu atveju, siųstumėte man: V. Žalakevičiaus g. 13-21, Vilnius, LT-1009. Mano vardas ir pavardė: Monika Žurauskaitė. Užsakymo nr.: 19184.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, gerai.
Andrius parašė 28 sausio, 2021
Sveiki, Kaip aš galėčiau įsigyti naujausią "Augalų pasaulio" numerį apie genėjimą?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, vasario 1 dieną jau atsiras mūsų svetainėje ir galėsite nusipirkti.
Regina parašė 20 sausio, 2021
Noriu užsisakyti žurnalą Sodo Spalvos PLIUS. Matau, kad yra laukelis švesti pensininko pažymėjimo numerį, bet jį suvedus nepritaikoma nuolaida. Mano pensininko Pažymėjimo nr. PG0253613
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, parašykite prašau el. paštu svetaine@sodospalvos.lt.
Ona parašė 11 sausio, 2021
Nepamenu tiksliai iki kada turiu uzsisakiusi zurnala SODO spalvos.Noreciau pratesti prenumerata iki Naujuju metu,ir toliau testi nuo 01 iki12 men, .Kaip man elgtis,kokiam laikotarpiui pratesti prenumerata,jei pasirinkti prenumeruojant leidzia tik 6 arba 12 men,
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, parašykite savo vardą, pavardę ir tel nr. el. paštu redakcija@sodospalvos.lt. Susisieksime ir viską sutikrinsime bei sutvarkysime prenumeratą pagal Jūsų poreikius.
Vilija parašė 9 sausio, 2021
Laba, mano lauko baseine auga vandens lelija. Prieš porą metų ant lapų ir šaknų užsiveisė amarai : šviesiai pilki ir apvalūs, maždaug 2-3mm dydžio. Pakeitėm baseino vandenį , su vandens žarna išplovėm leliją, bet kitais metais vėl pilna amarų. kokios yra cheminės priemonės prieš vandens amarus? Ačiū iš anksto už atsakymą
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Amarai dažnai puola vandens lelijas. Šių kenkėjų pasitaiko ant žiedų ir virš vandens pakilusių lapų, bet ne ant šaknų, nes šaknys yra po vandeniu, ten jokie amarai negyvena. Prie vandens telkinių jokių cheminių priemonių naudoti negalima. Geriausiai amarus sunaikinti vandens srove nuplaunant į vandenį. Jei baseinėlyje nėra jokių gyvūnų, galite bandyti pasirodžiusius amarus purkšti skysto muilo tirpalu ar augalų (česnakų, citrinų žievelių, tabako lapų) nuoviru. Dalinai naikinti amarus padeda gėrimas Coca-cola ir panašūs, turintys kuo daugiau cukraus. Išnaikinus amarus vienais metais, nereiškia, kad ateityje jų nebebus. Šiltuoju metų laiku amarai plinta nuo vienų augalų ant kitų.
Julius parašė 22 gruodžio, 2020
Sveiki, noreciau suzinoti kuo Elektronine prenumerata skiriasi nuo iprastos prenumeratos. Noreciau uzsakyti kaip dovana kitam asmeniui ir gauti i elektronini pasta atviruka, taciau noreciau kad zurnalas ateitu fizinisi(ne elektroniniu formatu) i gyvenamaja vieta. Is anksto aciu.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Elektroninė prenumerata yra tokia, kai žurnalai skaitomi online (ne popieriniai variantai). Tokiu atveju Jums reikia užsakyti įprastą prenumeratą (ne elektroninę) ir drauge į pirkinių krepšelį įdėti dovanų kuponą (pastarasis kainuoja tik 1 ct, jį atsiunčiame el. paštu).
Laura parašė 15 gruodžio, 2020
Sveiki, Kaip ir kiekvienais metais noriu užsakyti prenumeratą artimiesiams. Patikslinkite prašau kada baigiasi laurute2@inbox.lt užsakyta Sodo spalvos prenumerata. Dėkoju.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sveiki, šis mėnuo yra paskutinis.
Edita parašė 2 gruodžio, 2020
Sveiki.Jai kukmedžiai nurudavo gavę daugiau trąšų ar atsigaus pavasarį? Ar teks išrauti? Kaip prižiūrėti kukmedžių gyvatvorę? Koks ir kada tręšimas? Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Jei kukmedžiai gavo per didelę trąšų dozę, sunku pasakyti, kiek tai pakenkė šaknims (poveikis priklauso nuo trąšų tipo ir kiekio, nuo dirvožemio savybių ir drėgmės). Laidžiame dirvožemyje gausiai laistant augalus, didžioji dalis trąšų išplaunama į gilesnius žemės sluoksnius ir žala augalams būna mažesnė. Dabar sunku pasakyti, kaip pažeisti augalai išgyvens žiemą. Švelni žiema kukmedžiams palanki, bet stiprūs šalčiai arba staigios orų permainos gali būti pražūtingos. Tiesiog laukite pavasario, o tada ir bus aišku, ar kukmedžiai išgyveno. Kukmedžių gyvatvorę geriausia sodinti užuovėjoje, derlingame drėgnokame nerūgščiame dirvožemyje. Šie augalai gerai pakenčia šešėlį, bet yra jautrūs sausroms ir užterštam miestų orui. Priežiūra nėra sudėtinga: per sausras laistomi, 1-2 kartus per metus tręšiami. Tinkamos spygliuočiams skirtos trąšos (beriama pagal nurodytas normas), perpuvęs kompostas. Pavyzdžiui, pavasarį sušilus žemei, verta paberti kompleksinių mineralinių spygliuočiams skirtų trąšų, o vasaros pabaigoje - komposto sluoksnį.
Edita parašė 17 lapkričio, 2020
Norėčiau sužinoti, kodėl nuraudo kukmedžių gyvatvorė.Kaip gelbėti?Nulaužus šakelę, atrodo žalia. Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Kukmedžiai neturėtų keisti spalvos, ypač rudenį. Po šaltos žiemos, pavasarį galimas nušalimas ar nudžiūvimas saulėje. Dabar reiktų pagalvoti, kas galėjo paveikti augalus. Ar jie negavo per didelio trąšų kiekio ar kokių cheminių medžiagų, ar pastovi buvo dirvos drėgmė (be sausrų ir užmirkimų)? Ligų veikiami augalai nepasikeičia visi iš karto, būna matomi židiniai, džiūva atskiros šakos ar atskiri augalai.
Asta parašė 16 lapkričio, 2020
Sveiki, mano gyvatvorinėm-karpomom tujom apie 5 metus. Pradėjo trūkinėti žievė. Kai kurios tujos džiūna. Jos turi ne vieną kamieną. Ar išgelbėčiau augalus, nupjaudama visą kamieną? Galbūt, yra kitokie būdai?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Trūkinėti tujų žievė gali dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai taip būna dėl augalus pažeidžiančių grybinių ligų. Kokia tiksliai grybinė liga pažeidė Jūsų tujas atsakyti neįmanoma, nes būtų reikalingas tyrimas laboratorijoje. Jei spyglių ir šakelių grybines ligas galima suvaldyti purškiant fungicidais, medienoje ir po žieve išplitusių gydyti beveik nepavyksta. Rekomenduotume išpjauti visas džiūvančias ir žaizdotas tujų šakas, išrauti nudžiūvusias ir šias liekanas sudeginti. Galite naudoti fungicidus Previcur Energy ir Previcur, bet daug svarbiau pasirūpinti optimaliomis auginimo sąlygomis - tinkama drėgme, trąšomis.
Roberta parašė 16 lapkričio, 2020
Sveiki. Tvarkome seną sodybą ir susidūrėme su didžiule bėda - plačiai ir tarpusavyje išvešėjusiais bei susipynusiais augalais: alyvomis, jazminais ir erškėtrožėmis. Bandėme rauti, bandėme purkšti, bet vis atželia. Galiausiai viską nupjovėme palei šaknis. Šaknys tokios tankios, jog į žemę neįmanoma įsmeigti kąstuvo. Kaip patartumėte kovoti su tokia problema? Galbūt lauko dalį aparti ar net frezuoti? Tačiau žinome, jog jazminų šaknys itin daigios ir bijome dar labiau pakenkti.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Nelengva išnaikinti plačiai įsišaknijusius ir daug atžalų turinčius krūmus. Greičiausiai viską sutvarkyti galima tik technikos pagalba - ekskavatoriumi kasti kelmus, juos sukrauti nuošaliau, kad išdžiūtų, o vėliau - sudeginti arba jau negyvybingus giliai užkasti. Jei nėra galimybės pasitelkti techniką, šaknis sunaikinti bandykite specialiais herbicidais. Sodo prekių parduotuvėje ieškokite herbicidų sumedėjusių augalų kelmams naikinti, pagal instrukciją juos įterpkite į likusią medieną. Dar vienas senas būdas - likusiuose kelmuose gręžti vertikalias skyles ir jas pripildyti amonio salietros. Tokius kelmus aprišti polietileno plėvele ir laukti - per metus turėtų supūti. Galiausiai, jei turite galimybę kas mėnesį iškarpyti želiančias atžalas, neturėdamos antžeminės dalies šaknys savaime sunyks per 2-3 metus. Vien suarti arba frezuoti krūmų augimo plotą nepatartina - žemėje likusios šaknys išaugins daug atžalų, ir bendras krūmų plotas gali net padidėti.
Darius parašė 13 lapkričio, 2020
Sveiki, Gal galetumete patikrinti kokia yra uzsakymo #18724 busena? Prisijungus prie paskyros man rodo, kad ivykdytas, taciau leidinio dar negavau. Aciu, Darius
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sveiki, dėl prenumeratos, užsakymų parašykite el. paštu redakcija@sodospalvos.lt.

Šiandien

  • Balandžio 19, penktadienis.
  • Saulė teka 06:07, leidžiasi 20:30.
  • Mėnulis teka 15:22, leidžiasi 05:16.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Aistė, Eirimas, Laisvūnas, Laisvūnė, Leontina, Leonas, Simonas, Putrimas, Nogailė
  • Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite. Nerekomenduojama sėti ir sodinti gūžinių salotų, genėti gyvatvorių, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržovių, vaisių.
  • Jei sliekai lenda iš žemės, bus lietaus.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius