• gruodžio 22 d., Sekmadienis

Klausk specialisto

568 klausimai.
Adele parašė 8 gegužės, 2021
Laba diena.Kada siemet kirminu diena?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, Kirminų diena yra pirmadieniais.
Danutė parašė 3 gegužės, 2021
Sveiki. Per žiemą Sundavilė išbujojo priaugino daug ūsų, jie visi susipynė, apsivynioja atramas... Pražydo, bet meta karts nuo karto geltonus lapelius. Viena pažįstama pasiūlė apkarpyti ūglius-ūsus. Pabandžiau patrumpinti vieną ataugą, bet pradėjo išsiskirti pienelis. Pagalvojau, kad taip ko gero aš gėlę galiu pražudyti. Noriu Jūsų patarimo. Ir dar vienas klausimas ar gėlei geriau dalinis pavėsis-rytinė pusė, ar geriau saulėta. Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Mandevilos (vadinamos sundavilėmis) yra gan aukšti vijokliniai augalai. Apatinės stiebų dalys ilgainiui sumedėja ir seniausieji lapai nukrenta. Taigi, jei krenta vienas kitas apatinis lapelis - tai natūralus procesas augalui senstant. Jei krenta daugiau įvairaus amžiaus lapų - galbūt trūksta trąšų, per mažas vazonas. Mandevilos gerai auga ir saulėtoje vietoje ir šviesiame pusšešėlyje. Sunku įvertinti kiekvieną auginimo vietą ir prognozuoti ateinančios vasaros orus. Jei prasidės ilgai trunkantys per 30 laipsnių karščiai - mandevilai geriau augti rytinėje pusėje. Įprastomis "lietuviškomis" vasaromis gausiau žydi saulėtoje vietoje. Ūglius patrumpinti reikėtų anksti pavasarį, iki žiedpumpurių sukrovimo. Pieniškos sultys būdingos šiam augalui ir nereikia to bijoti.
Virgilijus parašė 1 gegužės, 2021
Ar galima nupjauti baltagyslės karpažolės viršutinę dalį, paliekant augti žemiau augančias atšakas ? Jei taip, kaip tai daryti ? Mat nesinori, kad ji augtų toliau į viršų. Ačiū už atsakymą !
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Jei Jūsų baltagyslė karpažolė jau turi kelias šakas, ilgiausią galima nupjauti. Bet ir tos šakos vis vien pamažu augs į viršų. Pjauti reiktų maždaug 2 cm aukščiau viršutinės šakos, statmenai stiebui, kad pjūvio plotas būtų kuo mažesnis. Iš žaizdos sunksis daug pieniškų sulčių, todėl iš karto pasiruoškite popierinių rankšluosčių joms sugerti. Dirbkite su pirštinėmis, nes karpažolių sultys nuodingos. Labai suvešėjusius, peraugusius šiuos augalus reiktų atnaujinti išauginant iš sėklų jaunų augaliukų.
Roma parašė 27 balandžio, 2021
Pernai nukrito visi rožių lapai,liko tik žiedai.Noriu paklausti:kuo ir kada nupurkšti,kad šiemet taip nenutiktų.Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Dažniausiai rožių lapai nukrenta, kai šiuos krūmus pažeidžia raudonjuodė dėmėtligė. Antroje vasaros pusėje ant lapų atsiranda didelės juodos dėmės, pažeisti lapai anksti nukrenta. Ši liga labai išplitusi ir pažeidžia daug rožių veislių. Labai svarbios profilaktinės priemonės: tinkama priežiūra, savalaikis tręšimas ir saikingas azotinių trąšų naudojimas, pažeistų lapų ir stiebų surinkimas ir sunaikinimas. Liga labiau plinta šiltu ir drėgnu oru. pavasarį nudengtas rožes reikia kruopščiai išgenėti ir nupurkšti vario sulfatu. Antrą kartą purškiama ūgliams paaugus iki 15-20 cm. Vasarą fungicidais rožes galima purkšti kas 2-3 savaites. Pasitaiko, kad rožių lapai nukrenta smarkiai išplitus voratinkilinėms erkutėms, kai augalai laikomi karštoje ir sausoje vietoje. Šiuo atveju pagelbės purškimas kalio muilo tirpalu ir oro drėgmės didinimas. Purkšti augalus reiktų vos pastebėjus pirmuosius kenkėjų požymius.
Lidija parašė 21 balandžio, 2021
Laba diena, panaikinome pomidorų šiltnamį, 6 m senumo, žemė gera. Ką galima sodinti/sėti šioje žemėje (po pomidorų) Dėkoju
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Derlingoje žemėje po pomidorų gerai auga agurkai, pupelės ir žirniai, svogūnai, salotos, šakniavaisiai ir kopūstinės daržovės. Būtina vengti paprikų, balkažanų, bulvių ir dumplūnių.
Ieva parašė 20 balandžio, 2021
Braškių mulčiavimas šiaudais. Ar padeda atbaidyti invazinius šliužius, ar atvirkščiai - juos dar labiau pritraukia?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Bet koks lengvai suyrantis mulčias yra nebloga slėptuvė visoms sraigėms ir šliužams, taip pat ir invazinėms rūšims. Mažiausiai šių gyvių susirenka po juoda daržo plėvele, todėl toks braškių auginimo būdas saugiausias. Bet jei sode pastebėjote šių kenkėjų, būtinai tarp braškių išdėliokite gaudykles ir reguliariai jas tikrinkite.
Lukas parašė 7 balandžio, 2021
Laba diena, norėjau pasiteirauti vienu klausimu. Jis skambėtų taip ,,kada pradeda augti ir kada greičiausiai pradeda augti jauni lapai". Pagarbiai, Lukas
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, patikslinkite, kokius konkrečiai augalus turite omenyje, kadangi lapų augimas tikrai nevienodas. Lauksime patikslinimo.
Modestas parašė 29 kovo, 2021
Sveiki, ar dar galima prisipjauti obelu iskiepiu skiepijimui? Ar jau paveluota.. pumpurai neatrodo dar labai isbrinke.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sveiki. Įskiepių dar spėsite prisipjauti, nepavėlavot. Tik nelaikykite jų šiltai, nuneškite į rūsį ar dėkite į šaldytuvo daržovių skyrių. Ir pasistenkite skiepyti artimiausiomis dienomis.
auris parašė 16 kovo, 2021
Sveiki! , pernai rudeni pirkau paprastojo ligustro sodinukus 1 metu laiko .jie buvo 50 cm aukscio , zali grazus lapukai , tankios susiformavusios saknys -tikrai graziai atrode is rudens. Dabar po ziemos , jis pabuves po storu sniego sluoksniu zinoma ir salnu atrodo nei siaip nei taip... apacioj dar yra zaliu lapu ,kai kurie nukrite o virsunes lapukai nurude ir atrodo kaip ir turi kristi ,bet dar laikosi tvirtai, visur raso, kad jie nukrenta po ziemos. Tai gal jie dar visi nukris kaip atsils stipriai ir nauji lapai pasirodys ar kaip cia bus ? As panikoj dabar didelej-patarkit kaip daryt ar cia viskas taip ir turi buti? ACIU .
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Natūralu, kad ligustrai po sniegu išlaikė dalį žalių lapų. Netrukus visi senieji lapeliai nukris ir išsprogs nauji. Panikuoti tikrai nėra reikalo. Dabar reiktų tik apžiūrėti sodinukus ir galbūt patrumpinti viršūnes, kad pradėtų gausiai šakotis ir gyvatvorė formuotųsi tanki nuo pat apačios. Ligustrai - palyginti nereiklūs krūmai, bet truputis kompleksinių trąšų pavasarį bus tik į naudą.
Michail parašė 14 kovo, 2021
Laba diena. Esam is mi Nusipirkom su zmona sodyba, aplink nama yra didelis sodas. Sodas yra senas, bet duoda gausiai vaisius. Norim susitvarkyti savo soda, bet ne zinom nuo ko pradeti. Gal galite patarti kada pradeti geneti sakas, kokias sakas geneti ir t.t. O gal yra koks specialistas kuris galetu patarti vietoj? Gyvenam tarp Jurbarko ir Raseiniu. Aciu
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Genėti vaismedžius reikia jau dabar. Jei sodas senas ir kelis metus buvo apleistas, vaismedžius suformuoti reiks per 2-3 metus. Kiekvieną medį reiktų apžiūrėti ir įvertinti atskirai. Bet visur laikykitės tokios darbų eilės: pirmiausiai išpjaunamos sausos, palūžusios ir ligotos šakos; išpjaukite vertikaliai aukštyn augančius vilkūglius; apžiūrėkite viršūnę - ar jos nereikia patrumpinti, ar nėra šalia augančios kitos vertikalios, su viršūne konkuruojančios šakos; iškirpkite visas į vainiko vidų linkstančias ir smailiu kampu nuo kamieno atsišakojusias šakas; iškirpkite po vieną iš besikryžiuojančių ir labai arti viena šalia kitos esančių šakų; trumpinkite per ilgas šakas, pjaudami už tinkama kryptimi augančios jaunos šoninės šakelės. Tai yra pagrindinės taisyklės. Galbūt atrodo sudėtinga, bet pašalinus nors dalį šakų, vaismedžio vainikas taps šviesesnis.
Ilmera parašė 9 kovo, 2021
Sveiki, noriu paklausti kokia gėlę pasiūlytumėt sodinti kapavietėje, kad ji butu ne aukštesnė nei 40-50cm, i ploti galėtų plėstis apie metrą, būtų gerai, kad ilgai žydėtų.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Kapavietėse sodinama daug ir įvairių gėlių. Pasirenkant augalus, būtina atsižvelgti į vietos sąlygas - saulėkaita ar šešėlis, sunki žemė ar smėlėta. Taip pat įvertinkite galimybės prižiūrėti kapavietę, laistyti augalus. Nereikliomis ir gražiomis laikomos dauguma melsvių veislių, bergenijos, astilbės, heleborai, alūnės.
Danute d parašė 9 kovo, 2021
Kada kovo mėnesį sėti pomidorus
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, čia rašėme apie pomidorų sėją - https://sodospalvos.lt/rubrikos/pomidoru-sejos-abc/. Gero derliaus!
Laimutė Bendikienė parašė 8 kovo, 2021
Po kiek laiko reikia pakartoti purškima sisteminiu fungicidu(actara) nuo miltuotojo skydmario? Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena. Actara yra ne fungicidas, o insekticidas, skirtas tik profesionaliajam naudojimui, šiuo metu nebeparduodamas. Rekomenduojamas intervalas tarp purškimų yra 7-14 dienų.
Robertas parašė 4 kovo, 2021
Sveiki, Paaiškinkite,prašau,ką reiškia terminas "pusiau savidulkė"? Ar tokie augalai apdulkina vienas kitą,jei jie yra tos pačios veislės?Konkrečiai - sausmedžiai "Duet"? Su pagarba,Robertas
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Pusiau savidulkėmis vadinamos tokios veislės, kurias auginant atskirai nuo kitų sėkmingai savomis žiedadulkėmis apdulkinama dalis žiedų. Skirtingoms veislėms šis kiekis (kartais išreiškiamas procentais) skiriasi. Kadangi veislių augalai dauginami vegetatyviškai, visi jie yra genetiškai vienodi. Taigi sodinant du ar daugiau tos pačios pusiau savidulkės veislės krūmų, sėkmingai apdulkinamų žiedų padaugėja labai nežymiai - tai tik dėl didesnio žiedų kiekio ir vabzdžių lankymosi. Kad derlius būtų gausus, pusiau savidulkėms veislėms rekomenduojama sodinti bet po vieną kitą tuo pačiu metu žydinčios kitos veislės augalą.
Laima parašė 3 kovo, 2021
Laba diena. Noriu paklausti. Pernai pirmą kartą auginau arbūzus. Auginau lauke. Vasara, manau buvo tinkama, nes tikrai šilta. Žydėjo, atrodo, pakankami, buvo 5 augalai. Tačiau užmegzti vaisiai, paaugę gal iki 2-3 cm skersmens, visi nukrito. Tik rugpjūčio mėn. keli vaisiai pasiliko ir augo. Bet buvo, aišku, vėlu, vaisiai nespėjo sunokti. Tik vienas pasiekė panašiai dvigubo lauko teniso kamuoliuko dydį , buvo raudonas viduj ir, neįtikėtina, net saldus. Norėčiau vėl bandyti auginti, nes patys daigai atrodė nelepūs, augo gana stamantrūs, nors nebuvo itin dideli. Taigi, kodėl krenta jauni vaisiai ir ką daryti, kad to nebūtų. Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Moliūginių šeimos augalų, arbūzų, agurkų vaisių užuomazgos gali kristi dėl nepalankių auginimo sąlygų arba maisto medžiagų stokos. Nors šilumos praeitą vasarą užteko, ne visur buvo pakankamai drėgmės. Perdžiūvus žemei arba palaisčius šiuos augalus šaltu vandeniu augalų reakcija neišvengiama. Arbūzai nėra tokie reiklūs drėgmei, kaip agurkai, bet perdžiūti neturėtų. Maisto medžiagų moliūginėms daržovėms reikia dažnai ir nedideliais kiekiais. Galima kaitalioti organines ir mineralines trąšas. Jei augalai laistomi purškiant vandenį arba tarp tankių lapų ilgai laikosi drėgmė, ant žemės gulinčios vaisių užuomazgos pradeda pūti. To galima išvengti pabėrus rupaus, greit išdžiūvančio mulčiaus (pavyzdžiui - medžio drožlių arba stambių žievės gabalų).
Vilma parašė 27 vasario, 2021
Laba diena. Norejau sužinoti 2021 metais... Kada kirminuku diena... Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, kirminų diena pirmadieniais.
zurauskaite.monika parašė 7 vasario, 2021
Sveiki, labai norėčiau pakeisti prenumeratos adresą, pasirodo asmuo jau turi šio žurnalo prenumeratą šiems metams. Norėčiau, kad, tokiu atveju, siųstumėte man: V. Žalakevičiaus g. 13-21, Vilnius, LT-1009. Mano vardas ir pavardė: Monika Žurauskaitė. Užsakymo nr.: 19184.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, gerai.
Andrius parašė 28 sausio, 2021
Sveiki, Kaip aš galėčiau įsigyti naujausią "Augalų pasaulio" numerį apie genėjimą?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, vasario 1 dieną jau atsiras mūsų svetainėje ir galėsite nusipirkti.
Regina parašė 20 sausio, 2021
Noriu užsisakyti žurnalą Sodo Spalvos PLIUS. Matau, kad yra laukelis švesti pensininko pažymėjimo numerį, bet jį suvedus nepritaikoma nuolaida. Mano pensininko Pažymėjimo nr. PG0253613
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, parašykite prašau el. paštu svetaine@sodospalvos.lt.
Ona parašė 11 sausio, 2021
Nepamenu tiksliai iki kada turiu uzsisakiusi zurnala SODO spalvos.Noreciau pratesti prenumerata iki Naujuju metu,ir toliau testi nuo 01 iki12 men, .Kaip man elgtis,kokiam laikotarpiui pratesti prenumerata,jei pasirinkti prenumeruojant leidzia tik 6 arba 12 men,
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, parašykite savo vardą, pavardę ir tel nr. el. paštu redakcija@sodospalvos.lt. Susisieksime ir viską sutikrinsime bei sutvarkysime prenumeratą pagal Jūsų poreikius.

Šiandien

  • Gruodžio 22, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:40, leidžiasi 15:55.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 12:09.
  • Mėnulis Svarstyklėse 21:07, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gruodžio 15 d.
  • Anna, Aneta, Dovilė, Gedvyda, Gedvydas, Ksavera, Rimbertas, Zenonas
  • Astronominės žiemos pradžia.
  • Žiedų diena. Tręškite žydinčius kambarinius augalus, gėlių daigus. Apkaskite krūmus, spygliuočius sniegu, pomedžiuose jį sumindykite. Tvarkykite, valykite namus, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas.
  • Koks oras yra gruodžio 22 dieną, toks bus ir kitų metų kovo mėnesį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius