• birželio 25 d., Antradienis

Aviečių ligos: deguliai

Deguliai, arba antraknozė, – dar viena tipiška, labai išplitusi ir žalinga aviečių liga. Ant jaunų stiebų susidaro pilkšvos smulkios įdubusios dėmelės su tamsiai violetiniu apvadu. Jos išsidėsto netaisyklingai, vėliau susilieja. Sergančių ūglių audiniai sukamštėja, sutrūkinėja, stiebai pradeda džiūti. Ligoti augalai būna neatsparūs šalčiui, sunkiai peržiemoja, o kitais metais prastai dera arba nudžiūsta. Deguliai labai žalingi šiltą, lietingą vasarą, ypač tankiuose avietynuose. Patogenu apsikrečia tik jauni stiebai arba jų dalys, jautriausios yra 10–30 cm aukščio atžalos. Ši liga taip pat plinta su sodinamąja medžiaga.

Apsauga. Labai svarbu sodinti tik sveikus augalus. Avietės auginamos siauromis juostomis, kad geriau vėdintųsi. Nuskynus uogas, būtina tuoj pat išgenėti ir sunaikinti derėjusius stiebus, išpjauti silpnus ir ligotus vienmečius ūglius, rudenį sunaikinti užsikrėtusius lapus. Negalima aviečių sodinti greta gervuogių. Fungicidais purškiama vegetacijos pradžioje, kai ūgliai būna 10–30 cm aukščio, prieš žydėjimą ir po jo, nuėmus derlių. Purškimų skaičius priklauso nuo ligos išplitimo laipsnio. Be to, labai svarbu pasirinkti ligai atsparias aviečių veisles.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 25, antradienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 00:21, leidžiasi 08:12.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Baniutė, Geistautė, Geistautė, Vilhelmas (Vilius), Vilhelmina, Prosperas
  • Tarptautinė jūrininkų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Kai liepos šakos kiek pakilusios nuo žemės – rytoj bus giedra, jei dar labiau nusvyra – lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius