• birželio 1 d., Pirmadienis

Daržo balkone dienoraštis. Antra dalis, arba visko po truputį!

Praktiški patarimai, kaip užsiauginti daržovių balkone. Tai padaryti „pasišovė“ Rūta – mergina eksperimentuoja ir bando auginti prieskoninius ir kitus augalus  balkone. Jei smalsu, kaip sekasi, sekite jos dienoraštį. O jei turite laisvo laiko, išbandykite šią patirtį ir Jūs!

 

Ilgasis savaitgalis buvo suplanuotas sodyboje už miesto, tad, sukaišiojusi visas sėklytes į vazonėlius, palikau juos kambaryje pirmadienio sulaukti. Šiandien jau džiaugiuosi pietų pertrauka darže: visi vazonėliai iškeliavo į lauką, gerokai ūgtelėję bazilikai ir petražolės taip pat perkelti į šiltnamėlį, kad pamažėl prie lauko sąlygų pratintųsi, svogūnų laiškai rado savo vietą lentynoje. Ant palangės kambaryje liko tik pomidorai, jautrioji mimoza (daržo puošmenai juk ir gėlių reikia!), dygstančios ant drėgnos servetėlės agurkų sėklos ir citrinžolės vazonas-gigantas (prisiskaičiusi, kaip smarkiai ši ponia šalčio nemėgsta, leisiu jai iki karštųjų orų karaliauti namie). Ką dar sėjau? Ogi visko po truputį! Čiobrelius, krapus ir kalendrą išstačiau atvirose lentynose: pagal rekomendacijas ant sėklų pakelių, jiems danga tokiu metu jau nereikalinga. Visi kiti vazonėliai – pipirmėtės, rozmarinai, raudonėliai, levandos,- ir laiškinių svogūnų loveliai kol kas pūpso šiltnamėlyje. Žemės substratų maišuose šalia jų pasėjau salotų ir ridikėlių. Kadangi savaitgalį klaidžiojau pamiškėmis rinkdama dilgėles (o ir išvis dėl jų šįmet esu tiesiog pamišusi!) ir prisidilgėliavau visą krepšą, užraugiau jų šiek tiek trąšoms – interneto platybės apie dilgėlių trąšų naudą labai daug gero rašo, kodėl nepabandžius? Stebėdama saulės kelią savo balkone, labai apsidžiaugiau ir tinkamai parinkta vieta šiltnamiui bei lentynai: šiltnamis mėgausis pietrytine puse ir maždaug nuo antros valandos jau galės atsikvėpti nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie atiteks lentynai. O ir joje tiesioginę saulės kaitrą bus galima reguliuoti: pavėsį labiau mėgstantys prieskoniai galės keliauti ant žemesnių lentynų, o visi kiti – aukščiau. Dabar belieka sulaukti daigelių, tad vis tūpčioju kaip mažas vaikas: suprantu, kad laiko nepaskubinti, bet nekantru be galo!

 

 

Rūta su degtukais


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Birželio 1, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:50, leidžiasi 21:45.
  • Mėnulis teka 15:38, leidžiasi 03:22.
  • Mėnulis Svarstyklėse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 30 d.
  • Jogaila, Justinas, Galindė, Konradas.
  • Tarptautinė vaikų gynimo diena. Vasaros pradžia.
  • Žiedų diena. Sodinkite gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, balkonines gėles. Kraukite kompostą. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Pradėkite kloti namo pamatus, daryti alpinariumą, laiptus. Nepalanki diena tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisines daržoves, sėti pašarines žoles, laistyti, ruošti malkas.
  • Jei birželis karštas, tai gruodis bus šaltas.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius