Kanų ramybės periodas: ką reikia žinoti?
Kanas seniai laikome sodo gėlėmis. Aukšti stiebai, platūs lapai – augalai atrodo gan egzotiškai. Tik žiedų sulaukiame ne visada. Tam įtakos gali turėti nežinojimas, kaip jomis rūpintis ramybės periodu.
*Vazonuose augančių žemaūgių kanų ramybės periodas yra trumpesnis, o kartais jo gali ir visai nebūti. Tuo šie augalai skiriasi nuo sode vešančių aukštųjų giminaičių.
*Atėjus rudeniui, kanų augimas sulėtėja. Sode jas stengiamės apsaugoti nuo ankstyvųjų šalnų dengdami daržo plėvele. Vazonuose pasodintus augalus gelbėti paprasčiau – juos galima įnešti į šiltnamį arba kitą patalpą. Rudenį kanos laistomos mažiau, nebetręšiamos. Spalio mėnesį augalai su vazonais visą parą gali būti patalpoje.
*Ilgiau lauke laikytos kanos, atneštos į šiltą patalpą, pasijunta tarsi po ramybės periodo. Tik neturint šviesaus, erdvaus kambario, rudeninis augimas yra nepageidautinas – stiebai bus silpni, lapai mažesni. Taigi geriau augalus arba atnešti anksčiau į patalpas, arba vėliau perkelti ne į šiltą kambarį, o į vėsią laiptinę, prieškambarį ar šviesų koridorių.
*Atsižvelgiant į aplinkos sąlygas, kanos žaliuos ilgiau arba trumpiau. Kuo šilčiau ir šviesiau – tuo ilgiau išliks žali lapai ir tuo anksčiau pasirodys nauji ūgliai.
*Tinkamiausios sąlygos lapkričio–gruodžio mėnesiais yra 7–10 ºC šiluma, šviesi vieta, saikingas laistymas (tik tiek, kad neperdžiūtų žemė). Tada seniausi stiebai pamažu apmirs, o jauni neskubės augti. Senus apdžiūvusius stiebus nukirpkite, bet augalų iš vazonėlių neraukite.